Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Štvrtok 17. 10. 2019 meniny má Hedviga

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.
Tech - Mobily
7
Vladimír Mičuda
9. január 2019, 12:50

Prvý ohýbací smartfón si už môžeš kúpiť. Vyzerá ohurujúco, ale recenzent ho nazval očarujúco strašným

Recenzent opisoval nový mobil ako veľké sklamanie.

Vladimír Mičuda
9. január 2019, 12:50
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
7
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Technológie idú dopredu a spoločnosti sa snažia novými smart zariadeniami ohúriť. Ako budú vyzerať mobily novej generácie? Aký bude trend? Budú sa zmenšovať alebo zväčšovať? Podobných otázok by sme mohli napísať desiatky.

 

Dnes vieme len veľmi ťažko predpovedať, akým smerom sa bude uberať vývoj mobilov či tabletov. Väčšina technologických firiem sa drží tradičného formátu „tehly“ a sústreďuje sa na fotoaparáty.

 

Máme tu však aj firmy, ktoré vykročili do neznámych vôd. Jedným z nich je velikán Samsung, ktorý sa pohráva s myšlienkou skladacích a ohýbacích smartfónov a tabletov. Menej známou je firma Royole, ktorá je na trhu 5 rokov. Aj ona sa zameriava na zariadenia, ktoré by sme mohli poskladať a vložiť pohodlne do vrecka.

 

Prvý sklápací telefón si už môžeš kúpiť. Vyzerá ohurujúco, no recenzent ho nazval „očarujúco strašným“

 

Realita ďaleko za očakávaniami

Práve druhá spomínaná firma predstavila zariadenie FlexPai, ktoré môžeme ohýbať či zložiť. Prvý skladací telefón na svete si už vieš kúpiť, avšak u recenzentov veľkú slávu nezožal.

 

Redaktor z The Verge Vlad Savov mal možnosť vyskúšať si kúsok z dielne Royole. „Spoločnosť sa snažila byť prvá, ktorá začne predávať takýto mobil. Predsa len, firma vznikla za účelom vývoja a predaja flexibilných displejov a bála sa, že Samsung príde a ukradne im čísla s ich konkurenčným zariadením. Dali teda rýchlo dohromady FlexPai a svet dnes môže vidieť nepodarok,“ napísal recenzent.

 

Uhlopriečka displeja je 7,8 palca, zariadenie disponuje Androidom. Keď mobil prehneme, stávajú sa z neho akoby „dva mobily“, ktoré pracujú nezávisle od seba pod spomínaným operačným systémom. Poskytuje dva sloty SIM, pričom jedna z kariet sa stáva primárnou a funguje na nej celé zariadenie.

 

 

Nelogické zariadenie

Savov si servítku pred ústa nedával. Mobil ho pobavil predovšetkým jeho nefungujúcim softvérom. Kedykoľvek mobil otočíte alebo zrolujete, zariadenie je zmätené. Aplikácie sa po prehnutí prekrývali medzi sebou. „Bežne som si nedopatrením zapínal kameru. Používanie tohto smart zariadenia nie je ani z ďaleka intuitívne,“ opisuje s tým, že mobilu pri používaní absentuje logika.

 

Savov na záver recenzie ironicky dodáva, že tento koncept vzdialenej budúcnosti si už môžeš kúpiť. Na pultoch obchodov ho nájdeš v Číne, mobil sa predáva za približne 1320 dolárov.

Ohodnoť článok
13
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHOR
Ako neregistrovaný si prečítal už 1/40 článkov tento mesiac. Prihlás sa pre neobmedzený prístup. Ako neregistrovaný si prečítal už 1/40 článkov za mesiac. PRIHLÁSIŤ / REGISTROVAŤ PRIHLÁSIŤ
Najčítanejšie