Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Sobota 7. 12. 2019 meniny má Ambróz

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
4
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Zaujímavosti
4
Adam Novosad
5. december 2018, 16:50

IKEA vysadila 3 milióny nových stromov v dažďovom pralese, ktorý ľudia zdevastovali drevorubačstvom a ohňom

Malajzijský štát si spoluprácu s IKEA pochvaľuje.

Adam Novosad
5. december 2018, 16:50

Švédsky výrobca nábytku IKEA posledných 20 rokov pracovala na tom, aby navrátila život do malajzijského dažďového pralesa v štáte Sabah. Na dlhodobom projekte sa podieľala univerzita Swedish University of Agricultural Sciences spoločne so štátnou organizáciou Yayasan Sabah už od roku 1998.

 

Dažďový prales bol v minulosti zničený požiarom aj drevorubačskou aktivitou človeka, pričom jeho rehabilitácia dala viac ako 150 stálym zamestnancom poriadne zabrať. Vedci z univerzity premenu zničeného dažďového pralesa na miesto prekypujúce životom využívali a využívajú na rozsiahly výskum.

 

IKEA vysadila 3 milióny nových stromov v dažďovom pralese, ktorý ľudia zdevastovali drevorubačstvom a ohňom

 

Malajzia po obnove pralesa označila oblasť za chránenú, a tak by sa v budúcnosti už našťastie nemalo stať, že odtiaľ budú miznúť obrovské množstvá lesného porastu. Zo strany IKEA ide o darček bez toho, aby švédska spoločnosť získala čokoľvek na oplátku, pretože na pralese nijak nezarába.

 

Oveľa viac sa jej vyplatilo využívanie veľkých plantáží na akácie, z ktorých následne vyrába nábytok. Akáciám sa v Malajzii veľmi dobre darí, a tak si IKEA uvedomuje, že ak preberie zodpovednosť za ochranu našej vzácnej prírody, planéta jej v budúcnosti poďakuje.

 

Spolupráca po vysadení 3 miliónov stromov ani zďaleka neprestáva, stromy sa budú vysádzať aj naďalej a vedci už dnes majú v zálohe pripravené viaceré výskumy, ktoré by sa bez prispenia švédskej spoločnosti zrealizovať nepodarilo.

 

Ohodnoť článok
18
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
News
Piatok 6. 12. 2019
21:51
Vláda pošle na účet mesta Prešov milión eur. Rodiny sú v šoku, ešte nevedia, že sa nebudú mať kam vrátiť, hovorí premiér Vláda pošle na účet mesta Prešov prvý milión eur. Rodiny sú v šoku, ešte nevedia, že sa nebudú mať kam vrátiť, hovorí premiér.
21:46
Na Mercedese-Benz E63 AMG prešli z New Yorku do Los Angeles za 27 hodín a 25 minút. Extrémne ilegálny Cannonball rekord skrátil trasu, ktorá má bez zastávky trvať 41 hodín.
20:27
Najkrajšia reklama týchto Vianoc stála len približne 120 eur. Malý chlapec v nej balí darčeky a pomáha s účtovníctvom Najkrajšia reklama týchto Vianoc stála len približne 100 eur. Malý chlapec v nej balí darčeky a pomáha s účtovníctvom.
19:32
Rýchlo a zbesilo v animáku od Netflixu. Vláda USA zamestná Toretta, aby na autách naháňal zločincov Rýchlo a zbesilo v animáku od Netflixu. Vláda USA zamestná Toretta, aby na autách naháňal zločincov.
NAHOR
Najčítanejšie