Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Pondelok 16. 9. 2019 meniny má Ľudomila

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.
Móda
0
Sona O.
18. august 2018, 12:00

Vogue už viac nebude pracovať s modelkami pod 18 rokov

Módny magazín Vogue sa rozhodol nespolupracovať s modelkami pod 18 rokov. Chce uchrániť ich psychiku aj zdravie.

Sona O.
18. august 2018, 12:00
Vogue už viac nebude pracovať s modelkami pod 18 rokov
Zdroj: unsplash.com
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
0
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Iba včera vydal magazín Vogue  revolučný článok, ten má vo veľkom zmeniť tvár ich pôsobenia na módnom trhu. V článku sa Maya Singer zaoberá najmä mladými modelkami pod 18 rokov, ktoré musia čeliť obrovskému tlaku vo svojej každodennej práci.

 

Veľa návrhárov, fotografov aj časopisov preferujú modelky v pubertálnom veku, ktoré sa ešte stále fyzicky aj psychicky vyvíjajú. Častokrát je to práve preto, lebo sa zmestia do menších veľkostí ako dospelé ženy. Vzniká tak nielen nebezpečný ideál ženskej krásy spočívajúci v neprirodzenej vychudnutosti 16-ročných dievčat, ale aj ideál večnej mladosti, ktorý odpisuje staršie ženy na vedľajšou koľaj.

 

Okrem toho, že tento trend vytvára v spoločnosti nezdravé predstavy o ženskosti a kráse, mladé modelky odsudzuje na kariéru plnú extrémneho stresu už od veľmi nízkeho veku. Dievčatá musia podstupovať nebezpečné diéty, pracovať obrovský počet hodín a stávajú sa majetkom módnych spoločností.

 

Vogue už viac nebude pracovať s modelkami pod 18 rokov

 

Zamestnávatelia dievčatá väčšinou nedokážu pripraviť na nástrahy číhajúce vo svete módneho pozlátka. Drogy, alkohol, nekonečné párty, nie je divu, že veľa z nich potom končí závislých na kokaíne a podobných omamných látkach či so psychickými problémami a poruchami príjmu potravy.

 

Krehké sebavedomie mladých žien je neustále napádané nárokmi agentúr a ich zákazníkov a v honbe za novou zákazkou či fotkou v slávnom magazíne sú mnohé ochotné siahnuť si až na úplne dno svojich síl. 

 

"Už viac nie! Nemyslíme si, že je to správne, nie je to správne pre našich čitateľov a nie je to správne ani pre mladé modelky bojujúce za fotky na našich stránkach," vyjadrila sa Singer. "Aj keď nemôžeme zmeniť minulosť, môžeme sa zaviazať lepšej budúcnosti."

 

Vogue už viac nebude pracovať s modelkami pod 18 rokov

 

Najvplyvnejší módny magazín Vogue sa tak zaviazal, že nebude prijímať modelky mladšie ako 18 rokov. Nebudú sa objavovať v žiadnych z ich módnych editoriálov a na stránkach ich čitatelia uvidia iba ak s nimi Vogue spraví rozhovor alebo bude samotná modelka hlavným predmetom článku.

Ohodnoť článok
19
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Ako neregistrovaný si prečítal už 1/40 článkov tento mesiac. Prihlás sa pre neobmedzený prístup. Ako neregistrovaný si prečítal už 1/40 článkov za mesiac. PRIHLÁSIŤ / REGISTROVAŤ PRIHLÁSIŤ
Najčítanejšie