Utorok 22. 5. 2018 meniny má Júlia, Juliana

hľadaj na refresheri

Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.

Nazývajú ich armáda krások, podľa ľudí sú trochu staromódne. Kimove roztlieskavačky pútajú na olympiáde veľkú pozornosť

Severokórejské rozlieskavačky si idú svoje.

11. február 2018, 16:20
11. február 2018, 16:20

Severokórejské rozlieskavačky si idú svoje.

Všetky oči na nich. Na tohtoročnej zimnej olympiáde v juhokórejskom Pjongčangu sa športovci oboch Kóreí postarali o silný moment, keď kráčali pod spoločnou vlajkou. Do dejiska hier sa však dostali aj severokórejské roztlieskavačky, ktoré sa pri povzbudzovaní športovcov rozhodne nedali prehliadnuť. 

 

V červených uniformách pútali na štadióne pozornosť. Roztlieskavačky, ktoré na olympiádu poslal samotný Kim Čong-un, volajú aj armáda krások. Vystupujú neuveriteľne synchronizovane, ani v jednom pohybe sa nesmú pomýliť. Koordinovanosť predviedli aj počas svojho príchodu do dejiska tohtoročných hier, všetky mali na sebe rovnaké kabáty i čiapky.

 

 

 

Svoj dokonale presný štýl povzbudzovania potom ukázali i počas zápasu v rámci ženského ľadového hokeja medzi Kóreou a Švajčiarskom. 

 

 

 

Agentúra Reuters si všíma, že kým fanúšikovia spievali a tancovali na rap, rock či pop ozývajúci sa z reproduktorov, armáda krások vytiahla severokórejskú pesničku, ktorá bola populárna tak pred desiatim rokmi. Slová poznali zrejme len starší diváci. 

 

A hoci hokejistky Švajčiarska spoločný ženský kórejský hokejový tím rozdrvili, Kimove roztlieskavačky povzbudzovali ako o život. Nechýbali rozmanité piesne, tlieskanie, mexická vlna a úsmevy, to všetko za rozhodného dirigovania. Armádu krások ľudia hodnotili rôzne, niektorí sa nebáli konštatovať, že to bolo desivé. Ďalší srandovali, že to bola najdivokejšia vec, akú kedy videli. Triezvejšie názory hodnotia výkon roztlieskavačiek z KĽDR ako staromódny, ale v niektorých ohľadoch predsa len roztomilý.

 

 

 

Pri tejto „brigáde“ nie je jedno, kto ju bude vykonávať. Dievčatá sú vyberané režimom na základe špecifických kritérií. „Musia merať viac ako 163 centimetrov a pochádzať z dobrých rodín. Tie, ktoré hrajú na nástrojoch, sú z hudobných skupín, zvyšné sú študentky elitnej univerzity,“ vysvetlil An Chan-II, vysokopostavený dezertér žijúci v Južnej Kórei. Samozrejmosťou pri výbere roztlieskavačiek je aj príjemný vzhľad.

 

 

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho priateľom
NAHOR
Diskusia8 komentárov
Diskusia je len pre prihlásených
8 komentárov
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
avatar
Jan Dort12. február 2018, 19:27

¨to je neskutečná šaškárna je mě tě holek líto protože ten soudruh co je hlidá a vyhodnotí že špatně povzbuzovaly tak ty chuděry skončí v nějakým pracovním lágru

1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
kuchtamichael13. február 2018, 2:00

Nechejme severokorejské holky a vůbec všechny jejich sportovce na pokoji a přejme jim. Myslím, že jsou to normální slušní lidé, kteří nemůžou za to, kde se narodili. Nemůžou za to, že jim vládne a vymývá mozky to komunistické prase se svými poskoky. Pro většinu z nich je to asi naposledy, co se jim podařilo dostat za neprostupnou zeď.

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Vladimír Vácha12. február 2018, 22:19

Je mi líto severokorejských sportovců co neuspějou. Až se vrátí domů, budou jako obvykle potrestáni!

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Autor Michal Frnka13. február 2018, 0:12

Je nějaký důkaz, že tomu tak je a vždy bylo? Potrestáni jak? Zbaví je svazácké funkce? Nebo zabijí? Zbijí, zavřou?

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Jarda Berdych12. február 2018, 21:34

Tak já jsem se zamiloval, bohužel je jich 229, nevíte kde se dá na některé sehnat telefon??

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Gregory Foot12. február 2018, 20:07

holky sou moc heske, kdejaky blb dokaže akorát pomlouvat a hlavne když je to uplny česky nicneznamenajici blb. ano u nas v naší česke republice, která vladne cele galaxii a bez které by se planeta země prestala točit a slunko zhaslo, fandime ve sportu jako je hokej nebo fotbal většinou zpusobem že by se normalni fanoušek zblil. od sprostých nadavek komukoli přes rozbijeni čehokoli kolem sebe jak na stadionu tak mimo něj. proto nam jiny druh fanděni připada nenormalni. inu českému dobytku, který se citi panem světa přijde normalni chovani nenormalni. :-) čest

-1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Autor Michal Frnka13. február 2018, 0:10

Bohužel to co píšeš, není satira. Ani to není nadnesené. Naštěstí jsem Moravák, takže mně Tvůj komentář neuráží. Konec konců není daleko od úplné pravdy. Navštívil jsem předprezidentské diskuze, náboženské, situace na fotbalových stadionech je mi známá. Nemohu nesouhlasit.

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
frikando12. február 2018, 21:23

Tak kdyz jsi tak na+ ranej pomalu na vse ceske, tak se zbal a vysmahni za Kimem.Normalne tam emigruj twl! Treba ti to hovado tlusty pripichne nejakou s tech chudaku holek ty blbe ignoratskej.

0 Odpovedať · Nahlásiť
ZOBRAZIŤ ĎALŠIE KOMENTÁRE
Najčítanejšie