Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Pondelok 26. 8. 2019 meniny má Samuel

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.
Zaujímavosti
6
Radka T.
11. december 2017, 15:36

Len 6-ročný chlapček je hviezdou na YouTube. Tento rok zarobil 11 miliónov dolárov len za to, že sa hrá s hračkami

Jeho rodičia chcú točiť videá len dovtedy, kým to Ryana bude naozaj baviť.

Radka T.
11. december 2017, 15:36
Len 6-ročný chlapček je hviezdou na YouTube. Tento rok zarobil 11 miliónov dolárov len za to, že sa hrá s hračkami
Zdroj: YouTube/Ryan ToysReview
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
6
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Klasické aktivity jeho rovesníkov síce tiež väčšinou vychádzajú z hrania, no tam to celé začína aj končí. U Ryana, šesťročného chlapčeka je to však trochu inak. Tiež sa síce výdatne hrá s tými najrôznejšími hračkami, no okrem toho za to dostane aj kráľovský zaplatené. 

 

Rozdiel je len v tom, že kým ostatné deti si svoje hračky rozbaľujú doma, kde sa aj zahrajú, Ryan tak robí pred kamerou Jednoznačne sa dá zaradiť medzi veľké a najlepšie platené hviezdy na YouTube. O Ryanovi sme písali, ešte len keď mal päť rokov. Už vtedy bol v rámci YouTube dobre známy. Lenže jeho kanál bol spustený už oveľa skôr, ešte v roku 2015. Odvtedy naberá na popularite, o jeho videá je totiž s pribúdajúcimi rokmi čoraz väčší záujem. 

 

 

Keďže deti sú veľmi spontánne a takýmto spôsobom vedia prejaviť aj emócie nad darčekmi, kto iný, ak nie ony, by ich mali komentovať na internete. Práve úprimnosť so štipkou kreativity sú cestou k úspechu a k tomu, čo predáva dôveryhodnejšie ako klasická reklama. A keďže žijeme v pretechnizovanom svete, tak sa asi nikto nemusí pozastavovať nad tým, že hviezdou na YouTube je malé dieťa. Napokon, pred naštartovaním vlastného kanála sledoval samotný Ryan iné deti, ako rozbaľujú hračky.

 

Slovo dalo slovo a vznikol kanál Ryan ToysReview, kde chlapčekovi výdatne pomáhajú rodičia. Napokon, bez podpory dospelých by to ani nešlo. Jeho mama dokonca prestala kvôli tomu učiť na univerzite. A dobre urobila. Podľa magazínu Forbes totiž Ryan zarobil za tento rok 11 miliónov dolárov, čo je v prepočte viac ako 9 miliónov eur. Zaradil sa tak medzi najlepšie platené YouTube hviezdy roku 2017, a to s viac ako 10 miliónmi odberateľmi. V zozname sa napríklad ocitol so slávnym youtuberom známym ako PewDiePie.

 

 

Samotnému chlapčekovi a zrejme ani jeho rodičom pritom kedysi ani len nenapadlo, že sa môžu stať milionármi. Jeho mama vysvetlila, že ako malý jednoducho sledoval veľa kanálov zameraných na rozbaľovanie a skúmanie hračiek. „Jedného dňa sa ma spýtal: ′Ako to, že nie som na YouTube, keď ostatné deti áno?′ A tak sme sa rozhodli, že to môžeme skúsiť. Zobrali sme ho do obchodu, aby si vybral svoju prvú hračku. Tam to všetko začalo,“ opísala „youtuberka“ a mama na plný úväzok. Skutočný úspech prišiel až po zverejnení videa, kde chlapec otvára obrovské vajíčko plné prekvapení. Odvtedy je miláčikom detí po celom svete.

 

Ryanova mama aj celá rodina si však uvedomuje, že to nemusí trvať večne. Videá budú robiť len dovtedy, kým to chlapca bude baviť. Pri zisku z videí uvažujú racionálne, vedia, že sláva môže raz pominúť, a preto myslia aj na budúcnosť, keď sa rodinke vďaka synovi-šoumenovi darí najviac. Peniaze preto putujú aj na Ryanove vysokoškolské úspory i na sporenie pre jeho sestry-dvojičky. 

Ohodnoť článok
35
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHOR
Ako neregistrovaný si prečítal už 1/40 článkov tento mesiac. Prihlás sa pre neobmedzený prístup. Ako neregistrovaný si prečítal už 1/40 článkov za mesiac. PRIHLÁSIŤ / REGISTROVAŤ PRIHLÁSIŤ
Najčítanejšie