Tetovanie, ktoré rozhoduje o živote či smrti.
Jedného dňa si smrť príde po každého z nás, ale aj tak existuje šanca, že sa ocitneš v správnom čase na správnom mieste a zhodou okolností ťa stihnú dopraviť do nemocnice, kde ti zachránia život. Lekári a sestričky takto zachraňujú tisíce životov každučký deň, pričom často sa stretávajú s najrôznejšími ľuďmi. Zamestnanci na jednej floridskej pohotovosti však nedávno riešili prípad, ktorý by zarazil zrejme aj ľudí so schopnosťou zachovať najchladnejšiu hlavu.
Do nemocnice bol privezený 70-ročný muž, ktorý mal chronickú chorobu pľúc, cukrovku, nepravidelný srdcový tep a v krvi aj väčšie množstvo alkoholu, avšak priviezli ho už v bezvedomí a lekári pri pokuse o oživovanie narazili na jeden etický aj právny problém. Muž mal na svojom tele vytetované slová DO NOT RESUSCITATE, slovo NOT bolo dokonca aj podčiarknuté, a pod nimi bol vytetovaný aj jeho vlastný podpis. Lekári v prvej chvíli želanie na hrudi muža ignorovali, ale okamžite skontaktovali aj etický tím nemocnice, ktorý sa začal prípadom okamžite zaoberať.
Úsilie lekárov najskôr udržiavalo pacienta v bezvedomí nažive, zatiaľ čo etický tím analyzoval celú situáciu, čo nebolo najľahšie, pretože muža do nemocnice priviezli bez akejkoľvek identifikácie. Rozhodnutie etické tímu nakoniec znelo, že tetovanie vyjadruj skutočné želanie daného človeka, a tak nemocnica podpísala potrebné papiere a pacient o niekoľko hodín neskôr zomrel. Ešte pred smrťou sa zamestnancom nemocnice podarilo nájsť aj jeho záznam v úrade Florida Department of Health, kde sa želanie o odmietnutí resuscitácie zhodovalo s tetovaním, a tak bolo rozhodnutie jasné. Z morálneho hľadiska je však pre lekárov naozaj ťažké urobiť rozhodnutie, ktoré nepoznačí život človeka navždy, a tetovanie zatiaľ očividne nie je najlepší spôsob, ako lekárom prípadne oznámiť svoje želania.