Štvrtok 14. 12. 2017 meniny má Branislava, Bronislava

hľadaj na refresheri

Žiadne dôkazy, množstvo vrážd a veľa nezodpovedaných otázok. Sérioví vrahovia, ktorí dodnes neboli chytení

Ani dnes ešte nikto nie je za brutálne činy potrestaný.

7. december 2017, 13:17
zdroj: commons.wikimedia.org
7. december 2017, 13:17

Za sériového vraha sa považuje človek, ktorý zabil viac ako 3 osoby. Našťastie, vo väčšine prípadov sa detektívom a policajtom podarilo vyriešiť početné prípady vrážd či znásilnení, no stále existujú aj také, kedy jednoducho nebolo možné dolapiť páchateľa napríklad pre nedostatok dôkazov. Aj dnes vyšetrovatelia stále pátrajú po neznámych osobách, ktoré majú na svedomí desiatky obzvlášť brutálnych zabití. Možno niektorí už zomreli alebo sedia vo väzení za iný trestný čin. Jedno je však jasné - ostali stále nepotrestaní za svoje činy. 

Monštrum z Florencie

Sériový vrah bol vyslovene zameraný na milostné páry, ktoré boli osamote na odľahlom mieste. Strieľal vždy z blízka s  Berettou kalibru 22 a následne zmrzačil pohlavné orgány ženských obetí. Neznámy páchateľ je dodnes zodpovedný za 16 vrážd medzi rokmi 1968 a 1985. Štyria muži boli doposiaľ zatknutí, no polícia naznačuje, že skutočný vrah nebol nikdy identifikovaný. 

 

"Monstro di Firenze" sa prvýkrát objavil v roku 1981 v talianskej Florencii. 6. júna 1981 bol úradmi nájdený 30-ročný Giovanni Fogg spolu s jeho 21-ročnou snúbenicou Carmela Di Nuccio v blízkosti ich vozidla v oblasti Toskánska. Obaja boli zastrelení Berettou 22 v blízkosti miestneho romantického miestečka, kde pár parkoval. Následne ich niekoľkokrát bodol. Keď boli obaja mŕtvi, vrah vytiahol bezvládne telo ženy a asi o 10 metrov ďalej jej opatrne vybral pohlavné orgány so zúbkovaným nožom, ktorý bežne používajú potápači. Chirurgická presnosť, s akou boli genitálie z tela odstránené, naznačuje, že vrah mal zdravotné vzdelanie.

 

Žiadne dôkazy, množstvo vrážd a veľa nezodpovedaných otázok. Sérioví vrahovia, ktorí dodnes neboli chytení

 

Vyšetrovatelia pôvodne podozrievali vodiča sanitky - Enza Spalletiho, ktorého auto bolo zaparkované v blízkosti miesta činu. Ďalší dôkaz ukázal, že podozrivý povedal o incidente svojej žene ešte predtým, ako bol oznámený v novinách. Vďaka tomuto zisteniu bol Spalleti obvinený z dvoch vrážd a poslaný do väzenia. O pár mesiacov neskôr však nová vražda viedla políciu k domnienke, že bol zadržaný nesprávny človek.

 

Žiadne dôkazy, množstvo vrážd a veľa nezodpovedaných otázok. Sérioví vrahovia, ktorí dodnes neboli chytení

 

Nepodarilo sa zistiť žiadne informácie, polícia skúmala viac ako 100 000 ľudí v nádeji, že zhromaždia nové dôkazy. Ich výsluchy viedli až ku dverám farmára Pietra Paccianiho, bývalého násilníka a vraha, ktorý bol odsúdený v roku 1951 za vraždu muža, ktorého prichytil so svojou snúbenicou. Po odpykaní 13-ročného trestu vyšetrovatelia verili, že muž je stále schopný zabíjať. Po veľmi medializovanom súdnom procese bol Pacciani v roku 1994 odsúdený za celkovo 14 až 16 vrážd, ale o dva roky neskôr súd zrušil rozsudok kvôli nedostatku dôkazov.

 

Obvinení boli aj ďalší ľudia, no vždy boli následne zbavení viny. Ak je vrah stále nažive, môže mať okolo 65 do 70 rokov. V roku 2014 sa v okolí Florencie odohrala séria vrážd žien, ktoré boli znásilnené a zabité obzvlášť brutálnym spôsobom. Mnohých to vedie k záveru, že monštrum z Florencie sa vrátilo spať.

 

Japonský automatový vrah

Ide o sériu otráv, ktoré sa udiali v Japonsku roku 1985. Polícii sa nepodarilo zhromaždiť takmer žiadne dôkazy aj keď išlo stále o to isté - otrávený nápoj umiestený vnútri alebo okolo automatu s pitím. Všetky boli "obohatené" rovnakým chemickým pesticídom - parakvátom, okrem jediného prípadu otrávenia iným jedom.

 

30. apríla roku 1985 si Haruo Otsu pred odjazdom na ryby kúpil v automate dve fľašky svojho obľúbeného nápoja Oronamin C. Potom, ako vypil druhú, začal pociťovať bolesti brucha. Následne bol prevezený do nemocnice, no na druhý deň bol mŕtvy. Išlo o prvú vraždu automatového vraha. Po celom Japonsku boli dohromady otrávených 11 ľudí medzi 11. septembrom a 17. novembrom. 35 ďalších osôb malo vážne zdravotné problémy ešte niekoľko mesiacov.

 

Žiadne dôkazy, množstvo vrážd a veľa nezodpovedaných otázok. Sérioví vrahovia, ktorí dodnes neboli chytení

 

Prevádzkovatelia automatov začali na stroje umiestňovať rôzne varovania, ktoré ľudí upozorňovali, aby nekonzumovali nápoje nachádzajúce sa vnútri alebo okolo strojov. Následne prípady utíchli a dodnes nebol vinník nikdy nájdený. Neskôr bolo zistené, že istá neznáma osoba sa pokúsila napodobniť vraždy otrávením nápojov spojením hydroxidu vápenatého so sírou v Tokiu. Bolo zaznamenaných viacero prípadov otrávenia, no páchateľ zostal bez stopy.

 

Smrtiaca diaľnica

Počas 42 rokov sa popri 725 kilometrov dlhej diaľnici číslo 16 v Kanade stratilo 18 žien. Išlo prevažne o stopárky, avšak niektoré ženy zmizli z parkovísk či benzínových púmp priamo pri ceste. Aj keď polícia oficiálne udáva 18 prípadov, je pravdepodobné, že toto číslo je vyššie a celkovo by mohlo ísť až o 43 či viac obetí. Za vraždy na tejto diaľnici bol v roku 2010 zatknutý 20-ročný Cody Alan Legebokoff. Polícia ho zastavila za neprimerane rýchlu jazdu. Keď policajti prišli k autu, uvideli, že Cody má na tvári a nohách fľaky od krvi a na vodičovom sedadle bola veľká krvavá škvrna.

 

Žiadne dôkazy, množstvo vrážd a veľa nezodpovedaných otázok. Sérioví vrahovia, ktorí dodnes neboli chytení

 

Policajti potom sledovali stopy auta, odkiaľ Cody prišiel a narazili na mŕtvolu 15-ročnej Loren Leslie. Po zatknutí sa im páchateľa podarilo spojiť aj s ďalšími troma vraždami žien v rokoch 2009 a 2010. Bol odsúdený v roku 2014, pričom sa radí medzi najmladších kanadských sériových vrahov. Cody sa narodil v roku 1990, tak kto potom spáchal predošlé vraždy v okolí záhadnej diaľnice? Koľko by ich mohlo byť? Doposiaľ nikto nevie.

 

Žiadne dôkazy, množstvo vrážd a veľa nezodpovedaných otázok. Sérioví vrahovia, ktorí dodnes neboli chytení

 

Sériový vrah z Long Islandu

 

25. januára 2011 policajný komisár okresu Suffolk County - Richard Dormer potvrdil, že mŕtve telá, ktoré polícia našla na Long Islande, boli ženského pohlavia a pracovali ako prostitútky na inzercii Craigslist. Pravdepodobne boli zavraždené sériovým vrahom. Telá 3 žien boli objavené v plátených vreciach na Gilgo Beach v decembri roku 2010. O pár dní neskôr polícia našla pozostatky kostry 22-ročnej Megan Watermanovej. Obete boli nezvestné mesiace až roky.

 

Vyšetrovatelia našli hrozný objav aj pri pátraní po Shannan Gilbert. 24-ročná prostitútka bola naposledy videná, ako uteká od klientovho domu, s ktorým sa zoznámila na portáli Craigslist, na Oak Beach 21. mája 2010. Jej telo bolo nájdené 13. decembra o rok neskôr, v rovnakej oblasti.

 

Žiadne dôkazy, množstvo vrážd a veľa nezodpovedaných otázok. Sérioví vrahovia, ktorí dodnes neboli chytení

 

Doposiaľ bolo nájdených viac ako 10 tiel v okolí, vrátane batoľaťa a muža ázijského pôvodu. Mnohí odborníci sa domnievajú, že všetky boli obeťami sériového vraha z Long Islandu, no totožnosť vraha stále zostáva záhadou. Policajný komisár Dormer vtedy uviedol, že štyri telá sa našli v oblasti 400 metrov, čo znamená, že je veľká pravdepodobnosť, že zavraždené prostitútky boli zakopané rovnakou osobou alebo osobami. "Je to príliš veľká náhoda, že sa štyri telá nachádzali na rovnakom mieste," dodal.

 

Žiadne dôkazy, množstvo vrážd a veľa nezodpovedaných otázok. Sérioví vrahovia, ktorí dodnes neboli chytení

 

Existuje aj možná súvislosť medzi vraždami na Gilgo Beach a telami nájdenými v Atlantic City v roku 2006. Vyšetrovatelia porovnávali aj DNA z čiastkových pozostatkov kostry, ktorá bola nájdená na Ocean Parkway v roku 2011 s prezývkou "Peaches". Torzo neidentifikovanej ženy bolo objavené v Rockville Centre v roku 1997 a pomenovanie získala kvôli jej tetovaniu ovocia. Orgány potvrdili, že išlo o jednu z obetí na Gilgo Beach a išlo taktiež aj o matku mŕtveho batoľaťa nájdeného viac ako 15 kilometrov ďalej.

 

Žiadne dôkazy, množstvo vrážd a veľa nezodpovedaných otázok. Sérioví vrahovia, ktorí dodnes neboli chytení

 

V prípade však prišlo k ďalšiemu mimoriadneho obratu, keď bol James Burke, bývalý policajný šéf okresu Suffolk County, odsúdený na 46 mesiacov vo väzení potom, čo bol obvinený federálmi za zbitie podozrivého vo väzbe. Vyhrážal sa mu, že ho zabije a následne využil svojich kolegov, aby svoje pochybenie zakryl. Neskôr prišla prostitútka menom "Lee Ann" s kontroverzným tvrdením, že Burke údajne bránil vo vyšetrovaní vrážd na Gilgo Beach americkej FBI. V blízkosti miesta činu mal totiž navštevovať rôzne erotické párty.

 

Povedala, že s ním mala "tvrdý sex" a videla, ako sa hrubo správa aj k ostatným ženám. John Ray, právnik zastupujúci rodinu obete Shannan Gilbert, dodal, že spomínané párty na Oak Beach sú prepojené s drogami a prostitúciou. Zároveň dúfa, že Burke bude na predložené otázky odpovedať pod prísahou. Detektívi z okresu Suffolk County sa snažia naďalej zhromaždiť čo najviac dôkazov, no zatiaľ je jeden z najväčších prípadov histórie ešte stále nevyriešený.

 

Original Night Stalker

Oblasť Sacramenta bola dlhoročne terorizovaná sériovým násilníkom a vrahom, prezývaným aj ako "East Area Rapist". Neznámy páchateľ je podozrivý z najmenej 44 znásilnení v severnej Kalifornii v 70. rokoch minulého storočia. Tento človek sa spočiatku zameriaval iba na osamelé ženy, no nakoniec pritvrdil a znásilňoval ženy, ktoré neboli doma osamote. Obeť zviazal, vrátane očí, ohrozoval a premiestnil do inej miestnosti, pričom tam ju nakoniec znásilnil a odišiel. Ak bol jej muž prítomný v dome, zavrel ho spútaného do inej izby. Vrah na svoje obete pokladal kuchynský riad, aby vedel, že sa náhodou nepokúšajú o útek. 

 

Žiadne dôkazy, množstvo vrážd a veľa nezodpovedaných otázok. Sérioví vrahovia, ktorí dodnes neboli chytení

 

Násilník nakoniec v roku 1979 prešiel do južnej Kalifornie a prípadov znásilnení pribúdalo až do roku 1986. Počas tohto obdobia zabil sériový vrah najmenej desať ľudí v oblasti južnej Kalifornie. Jeho prvými obeťami boli páry, ktoré boli spolu doma v čase vlámania. Nikto však tieto útoky neprežil. Po viacero zaznamenaných vraždách vrah prekvapivo zastavil svoje vyčíňanie na takmer 5 rokov až do mája roku 1986. Vrah mal na svedomí smrť 18-ročnej Janelle Cruz. Obeť zostala sama doma po odchode rodiny na dovolenku do Mexika, a tak ju páchateľ v noci sexuálne napadol a následne zavraždil. Prípad Janelle bol však posledným podozrivým v prípade "East Area Rapist".

 

Žiadne dôkazy, množstvo vrážd a veľa nezodpovedaných otázok. Sérioví vrahovia, ktorí dodnes neboli chytení

 

V roku 1996 sa detektívom z Orange County podarilo spojiť 6 vrážd s jedným človekom na základe výsledkov DNA. V roku 2001 boli s vrahom prepojené aj ďalšie vraždy. Úrady sa domnievajú, že o páchateľovi nebolo počuť od roku 1986, pretože je buď vo väzení za iný trestný čin alebo mŕtvy. Je tiež možné, že zomrel v inom americkom štáte a polícia si neuvedomila alebo nevedela, že majú v rukách sériového násilníka a vraha. Neznámy muž by mal mať výšku medzi 170 cm až 180 cm, modré alebo hnedé oči. V týchto rokoch by sa vrahov vek mal pohybovať okolo 70-tky. Je však naňho stále vypísaná odmena vo výške 50 000 dolárov (viac ako 42 000 €). Dodnes však ostal páchateľ nepotrestaný.

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Odoberaj REFRESHER videá