Pondelok 23. 10. 2017 meniny má Alojza

hľadaj na refresheri

Zaujímavosti

Ako zistíš, kto ťa najviac stalkuje na Instagrame? Aplikácia na to využíva špeciálny algoritmus

Instagram Story ti povie omnoho viac o aktivite tvojich kamarátov, ako si si možno doteraz myslel.

11. október 2017, 21:06
zdroj: pexels.com
11. október 2017, 21:06

Instagram zahájil službu "My Story" v auguste 2016, a tak firme vo vlastníctve Facebooku neustále rastie popularita, väčšinou na úkor mobilnej aplikácie Snapchat. Na začiatku roku 2017, Instagram Stories predbehlo Snapchat z hľadiska počtu používateľov. Jedným z prvých rozdielov medzi dvoma aplikáciami bol, že Instagram využíva akýsi algoritmický rebríček. 

 

Zatiaľ čo v júni 2016 využíval Instagram chronologický algoritmický model, dnes je poradie príbehov v hornej časti aplikácie založené na údajoch z Instagramu a Facebooku. Znamená to, že Instagram triedi používateľov a obsah na základe toho, ako využívaš Instagram a ako ostatní navštevujú a pracujú s tvojím profilom. Existujú však dve možnosti, ako Instagram uprednostňuje My Stories v tvojom profile.

 

Ako zistíš, kto ťa najviac stalkuje na Instagrame? Aplikácia na to využíva špeciálny algoritmus

 

Ak pridáš nové My Story, poriadie užívateľov je zoradené na základe toho, kto prvý si príbeh pozrel. Ak si pozrie tvoje My Story viac ako 50 ľudí, aplikácia vytvorí nový zoznam, kde prvý človek, ktorý si pozrel tvoj príbeh sa dostane na koniec zoznamu a poradie pokračuje v obrátenom chronologickom poradí.

 

Potom, ako tvoj príbeh dosiahol viac ako 50 zhliadnutí, viaceré testy a online zdroje ukazujú, že poradie užívateľov je zostavené na základe aktivity daného užívateľa s tvojím účtom. Reálne to znamená, že kto najviac navštevuje tvoj profil, najviac lajkuje a komentuje tvoje príspevky bude na prvých miestach v My Story i v hornej časti Instagramu. Takýmto spôsobom vieš zistiť, kto tvoj profil najviac stalkuje.

 

Paige Thelen, pracovník komunikačného tímu Instagramu, ku zaujímavosti poznamenal: "Ide o podobný systém, ako v prípade feeds, príbehy sú zoradené na základe toho, čo užívateľa pravdepodobne bude najviac zaujímať. Poradie určujú viaceré signály - pravdepodobnosť záujmu o obsah, časový horizont a taktiež aj samotný vzťah ku danej osobe. Táto technológia je poháňaná inteligentným strojom, ktorý vie adaptívne príbehy meniť podľa správania užívateľa."

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Zobraziť 6 komentárov
Diskusia
Diskusia je len pre prihlásených
6 komentárov
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
avatar
topkek12312. október 2017, 14:19

takže moj profil najviac stalkuje Kylie Jenner ked ju mam stale prvu hore v storkách :-)

4 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
DopestBoyEver13. október 2017, 13:03

Kravina, je to presne naopak. Lide na instastory jsou serazeni tak, ktere podle systemu nejvic zajimaji tebe (ktere nejcasteji navstevujes, likujes a projizdis.)

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
blebleble12. október 2017, 17:48

Takže podľa poradia instastory viem kto ma najviac sleduje ?

-2 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
budovi12. október 2017, 9:02

A Instagram a FB stalkuje všetkých a nikto si to nechce priznať :D

-3 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
bananovykolac12. október 2017, 13:11

Prizná si to každý trochu rozumnejší človek. Ide skôr o to, že dnes ťa "stalkuje" takmer každý web a deje sa niečo? Ubližuje ti to nejako? (rečnícka otázka, nemyslím priamo teba). Čiže buď ľudia vedia a je im to vlastne jedno, alebo vedia a aj im je to nepríjemné, ale tak čo spravia. :) Ak samozrejme nepočítam zrušenie profilov atď.

2 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
budovi12. október 2017, 22:03

ako to mylsis ze neratas zrusenie profilov? ze si uchovavaju tie profily? tak neprijemne, tak sami vedia co tam davaju :D

0 Odpovedať · Nahlásiť
Odoberaj REFRESHER videá
Najčítanejšie