Sobota 24. 3. 2018 meniny má Gabriel

hľadaj na refresheri

Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.
zdroj: Joliba/Wikimedia Commons

Ženy sa môžu nechať ukradnúť krajším mužom a svojho starého nechať tak. Exotický rituál nigerského kmeňa sa sexuality nebojí

Voľnosť je v kmeni Wodaabe mimoriadne dôležitá.

3. október 2017, 16:02
3. október 2017, 16:02

Voľnosť je v kmeni Wodaabe mimoriadne dôležitá.

Kmene žijúce na okraji našej civilizácie väčšinou skrývajú vlastnú kultúru a ich zvyky sa od našich výrazne odlišujú. V africkej krajine Niger existuje kmeň s názvom Wodaabe, kde platí množstvo konzervatívnych pravidiel, ale v oblasti sexu a sexuality sa fantázii medze nekladú. Neplatia tam žiadne pravidlá o tom, kedy je človeku umožnené vyhľadávať sexuálnych partnerov a vďaka polygamii tam nielen muži, ale aj ženy môžu mať pokojne viac ako jedného manžela respektíve manželku. Každoročne sa tam počas festivalu s názvom Cure Salée koná aj slávnostná ceremónia a súťaž v jednom, na ktorej ľudia z kmeňa Wodaabe a Tuarégovia oslavujú koniec dažďového obdobia a príjemné spájajú s užitočným, pretože prostredníctvom súťaží a tanca si tam mladí muži hľadajú svoje budúce manželky.

 

Na záverečný tanec sa muži pripravujú aj viac ako 6 hodín, keďže sa dôkladne maľujú a zdobia, aby ženy zaujali už na prvý pohľad a potom si ich naplno získali svojím výkonom na pomyselnom tanečnom parkete pod holým nebom. Vtip však spočíva v tom, že ženy sledujúce mladých mužov nemusia byť nutne slobodné a mladé, ale pokojne môžu mať doma manžela a spomedzi výhercov si vybrať nového partnera, zatiaľ čo starého manžela opustia. Slobodné slečny pritom nie sú nijak obmedzované a môžu sa oddávať sexuálnym radovánkam kedykoľvek sa im zachce, takže na svoj prvý sexuálny zážitok nemusia čakať až po svadbe. Mnohé neveľmi poznané kmene skrývajú tradície, ktoré by často dokázali predčiť aj voľnosť, akú dnes zažívame v našej spoločnosti my, ale to by sme im museli venovať trochu viac pozornosti.

 


 


 


 


 


 


Zdroj: dailymail.co.ukFoto: Mario Gerth Tagy: žena, kmeň, niger
Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho priateľom
NAHOR
Diskusia1 komentár
Diskusia je len pre prihlásených
1 komentár
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
avatar
Krasoň4. október 2017, 9:07

Ako to že majú tak biele zuby?

0 Odpovedať · Nahlásiť
Najčítanejšie