Nedeľa 24. 9. 2017 meniny má Ľuboš, Ľubor

hľadaj na refresheri

Zaujímavosti

Opustená budova Pepsi sa zmení na továreň marihuany

Pre niekoho je opustená továreň príležitosťou, kde začať pestovať marihuanu.

9. september 2017, 10:14
zdroj: commons.wikimedia.org
9. september 2017, 10:14

Opustená továreň Pepsi so sídlom Puerto v americkom štáte Colorado znovu ožila. Investičná spoločnosť Doyen Elements si zakúpila tento opustení priestor a odhaduje, že ročne bude schopná vyprodukovať takmer 32 000 kilogramov marihuany.

 

Miera nezamestnanosti v Pueblo je 7,2%, čo patrí medzi najvyššie čísla v štáte. Plánované zariadenie na pestovanie marihuany by malo zamestnať približne 160 ľudí. Továreň o rozlohe takmer 10 000 m² by mala byť dokončená v roku 2019. Od roku 2014 poskytla legalizácia marihuany viac ako 1 300 pracovných miest v Pueble. Väčšina z nich je práve kvôli obrovským továrňam zamerané na produkciu marihuany. Odhadované množstvá, ktoré by továreň mohla vyprodukovať, zarobia ročne 20 miliónov dolárov, pričom takmer kilo bude v cene 600 dolárov.

 

Opustená budova Pepsi sa zmení na továreň marihuany

 

Výrobné pásy sú už dávno preč, no CEO Doyen Elements, Geoff Thompson, zaviesť kroky, ktoré využijú nástroje a výhody predošlej produkcie. Pepsi napríklad využívala filtračný systém, ktorým odsávala oxid uhličitý zo vzduchu. Thompson hovorí o zvýšení produkcie marihuany o 30% práve upravením tohto systému. Doyen Elements plánuje spolupracovať so spoločnosťou zameranou na roboty, ktoré by priniesli automatizovanú a efektívnu produkciu.

 

Marihuana je plne legalizovaná v štáte Colorado, ale zostáva kontrolovanou látkou na federálnej úrovni. Doyen Elements chce ďalej profitovať na rýchlo rastúcom trhu a do roku 2021 by chcela riadiť výrobné priestory o rozlohe 100 000 m². Miestny obyvatelia sú nápomocný a investičná spoločnosť dostala 100% podporu z každej strany. 

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Odoberaj REFRESHER videá