Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Nedeľa 25. 8. 2019 meniny má Ľudovít

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.
Tech - Gadgets
10
Matúš Moravčík
4. apríl 2017, 10:57

Tesla začala rok 2017 naozaj úspešne. Elon Musk je pyšný na nový rekord v množstve dodávok aj v objeme výroby

Progresívna automobilka konkurenciu nešetrí.

Matúš Moravčík
4. apríl 2017, 10:57
Tesla začala rok 2017 naozaj úspešne. Elon Musk je pyšný na nový rekord v množstve dodávok aj v objeme výroby
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
10
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Či už sa to niekomu páči alebo nie, realitu tým určite nezmení. Za tú môžeme po novom považovať aj nedávny úspech amerického výrobcu moderných elektromobilov, ktorý dokázal za prvý štvrťrok roka 2017 zlomiť hneď dva vlastné rekordy. Tým prvým je objem dodávok, pretože len za tri mesiace dodal netrpezlivým zákazníkom až cez 25-tisíc vozidiel, čo je v porovnaní s rovnakým obdobím z minulého roka až o skoro 70 percent viac. A tam to ani zďaleka nekončí. Za ďalší dôležitý míľnik automobilka považuje aj nadštandardný objem výroby, ktorý počas rovnakého časového obdobia presiahol rovnaké číslo ako množstvo dodávok.

 

 

"Tesla dodala v prvom štvrťroku viac ako 25 000 automobilov, z čoho bolo približne 13 450 kúskov Modelu S a zhruba 11 550 kúskov Modelu X. Ide o náš kvartálny rekordy, ktorý zároveň reprezentuje až 69 % zlepšenie oproti rovnakému štvrťroku z 2016."

 

Rovnako stojí za zmienku, že približne 4 650 Tesiel bolo koncom marca na ceste k zákazníkom, takže ich pripíšu do štatistík práve prebiehajúceho štvrťroka. Výrobcov cieľ pre prvý polrok 2017 spočíva v dodaní až 50-tisíc elektromobilov, čo znamená, že ešte raz toľko majú pred sebou. Od začiatku druhého polroka by navyše mala začať produkcia dostupného Modelu 3, s ktorým hodlajú spôsobiť takzvanú elektro revolúciu v automobilovom priemysle, kde momentálne dominuje spaľovanie fosílnych palív, čiže odumretých tiel živočíchov či rastlín.

 

Model 3 je už na obzore

Ako môžeme vidieť na aktuálnej cene akcií alebo hodnote spoločnosti, ktorá sa pohybuje okolo sumy takmer 48 miliárd dolárov (Ford - 44,7 miliardy, Audi - 27,7 miliardy, BMW - 55,1 miliardy), všetko nasvedčuje tomu, že Teslu čakajú naozaj dobré časy. V júli odštartuje sériová výroba najlacnejšieho modelu, aký kedy Tesla predávala, a s tým s celkom veľkou pravdepodobnosťou začne aj nová éra mladej, no progresívnej automobilky. Príchod prvých kusov Modelu 3 do rúk najrýchlejším zákazníkom odhadujú na koniec aktuálneho roka, respektíve začiatok toho budúceho. Všetko bude záležať už iba od okolností, pretože nejaké to oneskorenie sľúbených dodávok, ako sme sa mohli presvedčiť koncom minulého roka, môže nastať takmer kedykoľvek.

 

 

Ohodnoť článok
6
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHOR
Ako neregistrovaný si prečítal už 1/40 článkov tento mesiac. Prihlás sa pre neobmedzený prístup. Ako neregistrovaný si prečítal už 1/40 článkov za mesiac. PRIHLÁSIŤ / REGISTROVAŤ PRIHLÁSIŤ
Najčítanejšie