Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Streda 12. 8. 2020 meniny má Darina

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Tech - Mobily
3
Tomáš Ďurkech
28. november 2015, 14:08
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Zaujímavé príslušenstvo nielen pre iPhone ti zaručene dokáže uľahčiť život, ale aj rozšíriť možnosti

Smartfóny a špeciálne iPhone sú pre nás perfektnými pomocníkmi. Tak prečo si ich trochu nevylepšiť?

Tomáš Ďurkech
28. november 2015, 14:08
Zaujímavé príslušenstvo nielen pre iPhone ti zaručene dokáže uľahčiť život, ale aj rozšíriť možnosti
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
3
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Postupom rokov sa vývoj smartfónov posúva míľovými krokmi vpred, aby nám spoločnosti, ktoré ich vyrábajú, priniesli čo najviac funkcií v jednom kompaktnom zariadení. Vďaka tomu dokážeme do vrecka našich nohavíc schovať napríklad fotoaparát, počítač, rádio, prehrávač hudby, telefón a mnoho iného. Všetky tieto moderné výdobytky by nám pred pár rokmi zabrali kopu miesta, no vďaka vývoju technológií máme možnosť nosiť a využívať ich každý deň. Aj keď je už dnes trh so smartfónmi poriadne presýtený zariadeniami najrôznejších funkcií, tvarov, veľkostí a farieb, stále je tu iba jeden, ktorý už od roku 2007 pomyslene drží zlaté žezlo a aj vďaka tomu si vyslúžil asi najširšiu podporu zo strany výrobcov mobilného príslušenstva, čo je zároveň dôvodom prečo som sa rozhodol vybrať zopár zaujímavých kúskov práve pre iPhone.

 

1. Príslušenstvo od firmy Optrix

 

Dovolím si povedať, že aspoň 90 percent čitateľov Refresheru niekedy počulo o GoPro. Táto kamera sa stala neoddeliteľnou súčasťou nielen profesionálnych športovcov, ktorí si svoje úspechy a výkony chcú zvečniť. Spoločnosť Optrix sa touto kamerou pravdepodobne chcela inšpirovať, no narozdiel od vývoja jej konkurenta, zvolili aspoň podľa môjho názoru lepšie riešenie, keďže poraziť popularitu GoPro je už dnes takmer nemožné. Vytvorili teda vodotesný a nárazuvzdorný obal podobný tomu pre akčné kamery, no pre iPhone, ktorý taktiež dokáže ponúknuť výbornú kvalitu záznamu videa a fotiek. To však ani zďaleka nie je všetko. Optrix taktiež ponúka širokú paletu držiakov a objektívov. Nechýba tak selfie stick, statív, držiak na hruď, helmu, bicykel a dokonca ani diaľkové ovládanie a plavák. Vďaka tomuto príslušenstvu vám iPhone môže ušetriť nemalé peniaze za akčnú kameru.

 

Zaujímavé príslušenstvo nielen pre iPhone ti zaručene dokáže uľahčiť život, ale aj rozšíriť možnosti

 

2. Kryty: powerbank, MagBak, Loopy a IZIVIBE

 

Väčšina majiteľov iPhonu je na svoj smartfón tak pyšná, že je pre nich ťažké prežiť jediný škrabanček naviac. Práve preto sú pre tento mobil k dispozícii stovky krytov rôznych farieb, funkcií a rozmerov, no len niektoré z nich sú okrem ochrany aj praktické. Ja vám z nich predstavím aspoň 3 a k tomu jeden prinajmenšom zaujímavý hlavne pre ženy, respektíve pre páry. 

 

Častým problémom nielen iPhonu, ale všetkých smartfónov, je kapacita batérie, ktorá často ledva vystačí na deň aktívneho používania. Ak teda dlhšie cestujete alebo denne poriadne využívate smartfón, či už na hry, hovory alebo fotografovanie, vaša batéria dostáva zabrať. Výhodu majú modely s vymeniteľnou batériou kedy stačí dokúpiť náhradnú a po vyčerpaní primárnej, jednoducho použijete druhú. To však nie je prípad iPhonu. Jediným riešením je teda nosiť pri sebe powerbanku, a to  najlepšie takú, ktorá nezaberá mnoho miesta a ešte k tomu plní aj úlohu krytu. 

 

Zaujímavé príslušenstvo nielen pre iPhone ti zaručene dokáže uľahčiť život, ale aj rozšíriť možnosti

 

Ďalším perfektným obalom 2v1 je takzvaný MagBak. Tento kryt v kombinácii s magnetickým pásikom tvorí jeden z najminimalistickejších držiakov či už do auta alebo na stenu, pričom 3 "magnetky" stoja iba 15 USD a prichytia sa na akýkoľvek povrch, či už to je hliník, drevo, stena, koža, tkanina alebo sklo. Magnety naviac absolútne žiadno neovplyvňujú funkcie iPhonu a nie sú nebezpečné ani pre kreditné karty. Obal má jednoduchý, no pekný dizajn a na pásiky ho môžete prichytiť klasicky, ale aj naležato. Celková hrúbka MagBaku pritom nepresahuje 1.4 mm.

 

 

Väčšina krytov sa snaží naše mobily ochrániť od poškodenia pri páde čo najviac je to len možné vďaka špeciálnym tlmiacim materiálom rôznych tvarov. Ale čo ak by sme akémukoľvek padaniu zabránili? Túto otázku si určite položili aj tvorcovia takzvaného Loopy. Tí išli na túto problematiku úplne inak ako ostatné spoločnosti a namiesto obalu, ktorý tlmí nárazy vytvorili taký, čo všetkým nárazom predíde iba vďaka gumičke na jeho chrbte. Osobne by mi asi v živote nenapadlo, ako môže byť niečo natoľko jednoduché tak praktické. Vďaka tomuto riešeniu má obal hrúbku iba 3 milimetre a vo vašom vrecku zaberie len minimálne množstvo miesta.

 

 

To najpríjmnejšie musí prísť samozrejme nakoniec. Niektorí jedinci by si na prvý pohľad mohli myslieť, že ide o obal, ktorý z vášho iPhonu spraví satelitný telefón. IZIVIBE nie je nič iné ako vibrátor s veľkým V využívajúci vibračný motorček z iPhonu pre potešenie žien. Na výber budete mať so 7 rôznych intenzít, ktoré sa dajú ovládať aj z iného zariadenia, čo je perfektná vymoženosť pre páry oddelené na dlhšiu dobu. Áno, "inteligentných" vibrátorov sú plné sex-shopy, no na kontrolu väčšiny z nich aj tak potrebujete smartfón a špeciálnu aplikáciu, ktorá nie vždy funguje ako má a ako naschvál sa vždy v tom najlepšom odpojí od vašej Bluetooth "longblackdick" mašiny (nie, že by som s tým mal skúsenosti). Aj to môže byť jeden z dôvodov, prečo si práve IZIVIBE nájde svojich šťastných majiteľov/ky.

 

Zaujímavé príslušenstvo nielen pre iPhone ti zaručene dokáže uľahčiť život, ale aj rozšíriť možnosti

 

3. Mad Catz C.T.R.L.R Mobile Gamepad

 

Apple každým rokom posúva výkonnostné limity jeho zariadení o kúsok ďalej, čo spolu s uniformným hardvérom uľahčuje vývojárom hier robotu a tým pádom môžu stále prinášať graficky kvalitnejšie spracované mobilné hry. Tie bývajú na iPhonoch oproti Androidu v drvivej väčšine prípadov lepšie optimalizované. Poriadnemu zážitku z hry na mobile však stále niečo chýba, pokiaľ sa nedá poriadne ovládať. Tento problém sa v dnešnej dobe dá ale ľahko vyriešiť zakúpením rôznych bluetooth gamepadov s integrovanými držiakmi. Mad Catz Gamepad  sa od ostatných líši možnosťou jeho použitia ako na iOS tak na Androide, PC, Macu, Amazon Fire TV a ďalších. Podporované sú mobily s uhlopriečkou od 2.3 až do 6 palcov a streamerov poteší aj prítomnosť multimediálnych tlačidiel na ovládanie napríklad Twichu alebo YouTube Gaming.

 

Zaujímavé príslušenstvo nielen pre iPhone ti zaručene dokáže uľahčiť život, ale aj rozšíriť možnosti

 

4. Shoulderpod S1

 

Konečne tu máme niečo aj pre milovníkov fotografovania, či už profesionálnych alebo amatérskych. Shoulderpod S1 je jednoduchý, no praktický držiak na akýkoľvek smartfón, ktorý slúži na pohodlné zhotovenie stabilnejších, a teda krajších záberov. Jeho využitie je všestranné, keďže S1 obsahuje závit pre upevnenie k akémukoľvek statívu, trojnožke či slideru. Po odmontovaní rukoväte sa dá Shouldepod pripojiť aj k profesionálnemu fotoaparátu s pripojením k mobilu a využiť ho okrem iného na prisvietenie alebo rozšírenie náhľadového displeja. Bez rúčky sa dá taktiež použiť ako praktický stojan na sledovanie filmov.

Zaujímavé príslušenstvo nielen pre iPhone ti zaručene dokáže uľahčiť život, ale aj rozšíriť možnosti

 

5. Znaps a Mack

 

Táto dvojka slúži na vyplnenie obidvoch dier v našich smartfónoch. Konkrétne ide o magnetické "nadstavce" do jacku a nabíjacieho portu, ktoré slúžia na pohodlné a rýchle uchytenie káblov. Niekomu sa to môže zdať ako úplna zbytočnosť pre lenivcov, no nejaký ten drahocenný čas to ušetriť predsa len musí, keďže Znaps na portáli Kickstarter dokázal vyzbierať neuveriteľné 3 milióny kanadských dolárov od 70122 ľudí, čo sú pri cene okolo 12 dolárov naozaj poriadne tučné čísla. Mack naopak svoju cestu ešte len začína, a to na konkurenčnom webe Indiegogo. Princíp fungovania Macku je v podstate ten istý ako pri Znapse, akurát ho treba zasunúť do inej diery. 

 

Mack

 

Znaps

 

 

Bonus: Luma

 

Lumu by som zaradil k tomu najzbytočnejšiemu a zároveň najzaujímavejšiemu, čo môžete k svojmu iPhonu pripnúť. Neviem s určitosťou povedať, či vám táto gumová lampička dokáže poskytnúť dostatočné svetlo napríklad k večernému čítaniu knihy niekde na chate v zapadákove, ale na zaujatie kamarátov minimálne na 5 sekúnd poslúži na sto percent. Otázne je, či ste ochotní za ňu zaplatiť 9 dolárov. 

 

Zaujímavé príslušenstvo nielen pre iPhone ti zaručene dokáže uľahčiť život, ale aj rozšíriť možnosti

Zaujímavé príslušenstvo nielen pre iPhone ti zaručene dokáže uľahčiť život, ale aj rozšíriť možnosti

 

Bonus čisto pre Androiďákov: Dimple.io

 

Dimple je naozaj perfektným a zároveň jednoduchým doplnkom k Android smartfónom, ktoré disponujú NFC. Princíp jeho fungovania je veľmi jednoduchý. Tenká nálepka s dvomi alebo štyrmi hardvérovými tlačidlami, ktoré sú programované pomocou špeciálnej aplikácie komunikuje cez NFC s vašim mobilom. Nič viac, nič menej. Razom tak máte k dispozícii chýbajúcu hardvérovú spúšť fotoaparátu, okamžitý spúšťač určitej aplikácie alebo v tme ľahko nahmatateľný gombík na spustenie LED diódy. Možnosti nastavenia sú široké, výber je len na vás. Táto podarená vychytávka nie je na iPhone k dispozícii preto, lebo iOS na rozdiel od Androidu neumožňuje hlbšiu kontrolu systému. Viac o tomto probléme sa dočítate v našom veľkom porovnaní iOS a Androidu. Zjednodušene to však znamená, že Apple fanúšikovia si na podobné vymoženosti musia nechaj zájsť chuť, čo im však na oplátku vynahradí kopa iného perfektného príslušenstva.

 

Zaujímavé príslušenstvo nielen pre iPhone ti zaručene dokáže uľahčiť život, ale aj rozšíriť možnosti

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Tagy: iphone, doplnky
Ohodnoť článok
0
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHOR
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.