Štvrtok 19. 7. 2018 meniny má Dušana

hľadaj na refresheri

Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.

10 vecí, ktoré si pravdepodobne nevedel o Adolfovi Hitlerovi

Svojho času bol jedným z najobávanejších a zároveň najmilovanejších mužov na svete. Aký bol jeho život mimo vedenia vojny? Prečítaj si, čo sa na hodinách dejepisu neučí.

2. september 2015, 19:41

Svojho času bol jedným z najobávanejších a zároveň najmilovanejších mužov na svete. Aký bol jeho život mimo vedenia vojny? Prečítaj si, čo sa na hodinách dejepisu neučí.

O Adolfovi Hitlerovi sa už napísalo i povedalo veľmi veľa. Mnohí z nás však majú len základné vedomosti, ktoré nám do hláv natlačili učitelia dejepisu ešte na strednej škole. Ako rodený Rakúšan svoj pôvod zatajoval - dôvodom sú nejasnosti o národnosti jeho prarodičov, z ktorých bol jeden pravdepodobne Žid. Chcel byť maliarom a opakovane sa pokúšal dostať na Viedenskú umeleckú akadémiu. Po nevydarenom štarte umeleckej kariéry sa obrátil smerom k politike. Dnes ho poznáme ako hlavu Národnosocialistickej robotníckej nemeckej strany, vodcu Tretej ríše a hrozivého šíriteľa nacistickej ideológie.  Ak ťa zaujíma viac než len životopis a vyhraté či prehraté bitky, čítaj ďalej.

 

1. Bol nominovaný na Nobelovu cenu za mier

10 vecí, ktoré si pravdepodobne nevedel o Adolfovi Hitlerovi

 

V roku 1939 ho nominoval člen švédskeho parlamentu menom Erik Brandt. Čo mnoho ľudí nevie, je, že tento človek bol presvedčený antifašista a nomináciu nemeckého kancelára myslel ako vtip. Ako sa dalo očakávať, jeho sarkazmus nebol prijatý s pochopením. Spôsobil vlnu násilných protestov napriek spektrom švédskych politických strán i obyčajných ľudí. Brandt bol označený za šialeného a zradcu. V neskorších rozhovoroch pre Swedish newspaper síce uviedol, že nomináciu nemyslel s vážnosťou, avšak čo bolo povedané, nedá sa vziať späť. Napokon, tu je úryvok z jeho listu pre Nórsku Nobelovu komisiu: „Jeho vrúcna láska k mieru, zdokumentovaná v jeho slávnej knihe Mein Kampf – popri Biblii pravdepodobne najlepšej a najobľúbenejšej knihe na svete – spolu s jeho mierovým úspechom – anexiou Rakúska – sa Adolf Hitler vyhol použitiu sily oslobodením svojich krajanov v Sudetách a tým, že svojej vlasti priniesol veľkosť a silu.“

 

2. Keď mal 4 roky, od utopenia ho zachránil kňaz

10 vecí, ktoré si pravdepodobne nevedel o Adolfovi Hitlerovi

 

Incident sa odohral v roku 1894. Podľa miestnych novín sa pod mladým chlapcom hrajúcim sa na zamrznutej rieke prelomil ľad. Johann Kuehberger bol synom majiteľa domu, v ktorom Hitler v tom čase býval. Odvážne skočil do ľadovej vody a vytiahol von chlapca, ktorého by inak bol strhol silný prúd. Mnohí sa asi nebudeme čudovať, že keď sa dozvedel, koho vtedy zachránil, svoj čin oľutoval.

 

3. Vynašiel známu sexuálnu pomôcku – nafukovaciu bábiku

10 vecí, ktoré si pravdepodobne nevedel o Adolfovi Hitlerovi

 

Problémom nemeckých vojakov bolo, že sa od francúzskych prostitútok často nakazili syfilisom. Táto nepríjemná pohlavná choroba spôsobuje mokvané rany na sliznici a koži kdekoľvek na tele. V časoch vojny bol, samozrejme, výrazný nedostatok liekov, a tak sa syfilis šíril aj medzi vojakmi, keďže na prenos stačí aj dotyk postihnutého miesta. Aby zbytočne neprichádzal o bojovú silu, Hitler zabezpečil pre vojakov nafukovacie bábiky v životnej veľkosti, ktoré sa mohli jednoducho skladovať i prenášať a poskytnúť tak patričné odreagovanie po bojoch.

 

4. Nikdy nenavštívil žiaden koncentračný tábor

10 vecí, ktoré si pravdepodobne nevedel o Adolfovi Hitlerovi

 

Napriek všetkým zverstvám, ktoré boli páchané v jeho mene, sám Hitler nikdy nevykonával „špinavú prácu“. Vždy si dával dobrý pozor, aby sa od nej držal v bezpečnej vzdialenosti či už fyzicky alebo príkazmi. Nikdy nevydal jediný písomný rozkaz na zabíjanie a rozprával o ňom len zriedka, a to svojim najbližším dôverníkom.

 

5. Jeho prvá láska bola Židovka

10 vecí, ktoré si pravdepodobne nevedel o Adolfovi Hitlerovi

 

Počas svojho života v Linzi sa ako 16-ročný zamiloval do o dva roky staršej Stefanie Isak, keď ju spozoroval na prechádzke s jej matkou. Stefanie patrila do vyššej strednej triedy. Adolf Hitler však nikdy nenabral odvahu, aby ju oslovil a prejavil svoje city. Po jeho smrti bolo objavené množstvo ľúbostných básní, ktoré o nej napísal. Niektoré zdroje uvádzajú, že ju plánoval uniesť, ujsť a zabiť ju aj seba skokom z mosta do Dunaja. Namiesto toho sa však presťahoval a začal nový život vo Viedni. Stefanie neskôr potvrdila, že o jeho náklonnosti nevedela, ale bol jej doručený anonymný zamilovaný list, v ktorom ju niekto žiadal, aby naňho počkala a vydala sa zaňho: „Raz som dostala list od niekoho, kto mi napísal, že keď vyštuduje Akadémiu umenia, vezme si ma. Netušila som, od koho bol.“ V roku 1908 sa zasnúbila s rakúskym vojakom, ktorého si aj zobrala.

 

6. Viedol prvú úspešnú antifajčiarsku kampaň v modernej histórii

10 vecí, ktoré si pravdepodobne nevedel o Adolfovi Hitlerovi

 

Po tom, čo nemeckí lekári ako prví objavili súvislosť medzi fajčením a rakovinou pľúc, začala sa v Nemecku protifajčiarska propaganda. Silnú podporu mala ako v Nacistickej strane, tak aj u samotného Hitlera. Začala sa zákazom fajčenia vo verejných dopravných prostriedkoch a pokračovala až ku zvýšeniu dane za tabak. Okrem toho podporoval vzdelávanie o škodlivosti fajčenia a organizoval prednášky pre vojakov. V reštauráciách a kaviarňach bola prísne obmedzená reklama na tabakové výrobky. Jeho kampaň nebola v Európe ojedinelá, ale výrazný úspech v tom čase dosiahla len v Nemecku. Zaujímavé je, že Adolf Hitler bol v mladosti tuhý fajčiar. Za deň spotreboval aj 30-40 cigariet. Neskôr od tohto, podľa jeho slov dekadentného, správania upustil a nazval ho mrhaním peňazí.

 

7. Bol vegetarián a vytvoril zákony proti krutosti voči zvieratám

10 vecí, ktoré si pravdepodobne nevedel o Adolfovi Hitlerovi

 

Mnoho ľudí vie o Hitlerovej láske k jeho sučke nemeckého ovčiaka menom Blondi. Čo je však menej známe, je, že zákonmi reguloval porážky zvierat a podmienky ich prevážania. Nezvyčajným krokom bol zákaz poľovania a testovania na zvieratách. Nanešťastie boli zvieratá doteraz využívané pri medicínskych experimentoch nahradené Židmi. Na sklonku svojho života, keď ho čoraz väčšmi premáhala úzkosť a paranoja, ho začala opúšťať aj jeho sympatia voči milovanej Blondi. Zo strachu, aby nedopadol ako Benito Mussolini, pri sebe nosil kapsule s jedom kyanid. Aby si overil ich účinnosť, nariadil lekárovi, aby jednu podal sučke, ktorá následne zomrela.

 

8. Chcel vybudovať Múzeum vyhynutej rasy

10 vecí, ktoré si pravdepodobne nevedel o Adolfovi Hitlerovi

 

Hitlerove plány so Židmi, Rómami, Slovanmi a inými rasami, ktoré považoval za menejcenné, sa mu našťastie nepodarilo dotiahnuť do úspešného konca. No ako mal tento koniec vyzerať? Zamýšľal zozbierať tisíce predmetov, ktoré Židia denne používali a vytvoriť z nich Múzeum vyhynutej rasy. Zhromaždil viac než 200 000 vecí, ktoré mali slúžiť ako zvrátená trofej. Po tom, čo systematicky posielal tisíce ľudí do koncentračných táborov, schovávajúci sa Židia zhromažďovali podobné predmety v Prahe, kde ich plánovali uchovať ako pripomienku kultúry, o ktorej si aj oni mysleli, že holokaust neprežije.

 

9. Počas prvej svetovej vojny sa nad ním zľutoval britský vojak

10 vecí, ktoré si pravdepodobne nevedel o Adolfovi Hitlerovi

 

Keďže mal rakúsky pôvod, musel požiadať o povolenie bojovať na strane Nemecka. Odmietol bojovať v armáde Rakúsko-Uhorska kvôli jej „rasovo zmiešanému“ osadenstvu. Povolenie mu bolo udelené, a tak sa stal vojakom nemeckej armády. Bol dvakrát vyznamenaný za odvahu a dostal aj vyznamenanie Železného kríža prvej i druhej triedy. Počas stretu s britskými vojakmi bol Hitler zranený. Nebolo zvykom, aby ste prehliadli nepriateľského vojaka, preto bol Henry Spared rozhodnutý uštedriť mu poslednú ranu. Nevedno prečo, v poslednej chvíli si to rozmyslel a nevystrelil. Hitler neskôr našiel článok o tomto mužovi, spoznal ho na fotografii a novinový výstrižok si uchoval.

 

10. Po vojnovom zranení mu zostal len jeden semenník

10 vecí, ktoré si pravdepodobne nevedel o Adolfovi Hitlerovi

 

V prvej svetovej vojne bol Hitler obyčajným vojakom, čo znamenalo všetky starosti a útrapy boja na fronte. Opakovane bol zranený v oblasti brucha a slabín, čo malo za následok stratu jedného zo semenníkov. Aj keď o tomto nikdy nebol zverejnený presvedčivý dôkaz, vojenský lekár, ktorý ho vtedy liečil, tvrdil, že je to pravda.

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho priateľom
NAHOR
Diskusia59 komentárov
alebo poslať ako anonym
59 komentárov
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
avatar
kubo1. september 2015, 20:10

Paradny clanok, takych by tu malo byt viac a viac!

102 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
phičus3. september 2015, 19:59

ale bežte do pice z buzerantom zajebanym ,ešte články tu o nom pište, hajzel smradlavy miliony ludi zabil a vy mu venujte čas tym, že napišete ze ma iba jedno vajco... zjedol moj krasny kar

-15 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Akame3. september 2015, 20:12

Ukludni sa Schlomo Goldsteinschekelberger.

10 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Puko2. september 2015, 20:04

Tiež sa mi článok páči

32 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Zödöy Niyk4. apríl 2016, 13:38

ale Evičku nakladal dobre do kakáčku majkampfík skopčácky

8 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
peterSveter2. september 2015, 23:32

knaz zachranil 4 rocneho chlapca urcite mu to pan farar zratal..

28 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Stalin2. september 2015, 22:52

Hitlerko to o tom vajci si mi mohol povedať skôr.

10 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
steyny3. september 2015, 17:21

akože na pomery Refresheru pomerne kvalitný článok :D sa tu rozbehla zaujímavá debata napríklad o vyhladzovaní rôznych rás a etník. Treba si uvedomiť že čo viedlo k holokaustu, ide o to že Nemecko potrebovalo financovať vojnu a kto mal v tej dobe veľké majetky, cennosti a peniaze ? Dúfam že nemusím menovať. Ak by Nemecko vyhralo vojnu nemalo by zmysel ďalej vyhradzovať celé rasy a národy, v táboroch by skončili len odporcovia režimu a politický nepriatelia. Slovania by stali pravdepodobne hlavnou pracovnou silou nemeckej ríše tj. robili by sme 12tky víkendy len aby sme mali nejakých 800 euro žiaden rozdiel. A treba si uvedomiť ďalšiu vec históriu píšu len víťazi nie porazený. A ešte posledná poznámka na základe holokaustu bolo možné založiť nelegálne židovský štát Izrael a myslím že žiaden vysoko postavených židovský predstaviteľ nikdy netrpel v koncentračnom tábore doplatili na to len bežný ľudia to je len tak na zamyslenie.

9 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Dann2. september 2015, 22:20

"Hitlerove plány so Židmi, Rómami, Slovanmi a inými rasami, ktoré považoval za menejcenné, sa mu našťastie nepodarilo dotiahnuť do úspešného konca."

Zbytočne dalej čítať lebo autor článku má minimálne základy o Hitlerovej ideólógií.
Hitler chcel vyhladiť len židov, a cigánov, černoši, aziati A Slovania vôbec neboli v pláne Slovania boli dokonca podkategória árijskej rasy. Ale to by sa človek musel chcieť najprv zdelávať.

9 Odpovedať · Nahlásiť
Johan Deneb4. september 2015, 13:21

No danko si mimo trochu keď si myslíš nás nechcel zredukovať/zotročiť. Vy wannabe náckovia si myslíte že by sa o nas hitler po vojne staral ako o naše deti čo? Hovno slovanov mal v piči tak ako ostatných ty naivný blbeček

33 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Marek Bari3. september 2015, 15:03

To nemôžeš myslieť vážne, práve azijskú rasu považoval za geneticky najbližšiu árijskej, ešte mal aj spojenectvo s Japonskom. Československo chcel dokonalo vyhladiť a vojaci sa pri vojne proti Rusku prv tešili, že konečne idú proti hlavnému nepriateľovi "židobolševikom". Slovania preňho nabrali hodnotu až keď začínali vyhrávať vojnu, pretože podľa neho mali slabší zomrieť a silní žiť, aby sa zachoval zákon prírody podľa ktorého si išiel celý čas...Chorí, postihnutí, židia/židobolševici - ktorí pre nich stelesnovali všetky zlé vlastnosti a podradené rasy mali byť zlikvidované, aby mohla prekvitať rasa nadriadená, ktorú mnohíi velebili a podporovali. Keby mal viac času, vo veľkej miere by zničil aj kresťanstvo ktoré v extrémnom prípade podľa neho v človeku rozvíjalo najväčšie slabosti. Takže dosť pochybujem, že by nechal černochov žiť popri "nadriadenej" rase, akurát ich tu nebolo toľko, aby to narobilo taký rozruch ako holokaust židov, cigáňov, bolševikov atď. musel postupovať od najvyšších priorít k nižším, ale to neznamená, že tie ktoré uskutočňoval najviac a sú najznámejšie, boli jediné.

21 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Viva La Resistance3. september 2015, 20:24

1. Hitler nepovazoval aziatov za pribuznych arijcom. 2. Neplanoval vyhladit Ceskoslovensko, ani inych Slovanov. Hitler mal Slovanov v plane bud germanizovat, alebo ich poslat na Sibir.

Untermensch (German for underman, sub-man, subhuman; plural: Untermenschen) is a term that became infamous when the Nazis used it to describe "inferior people" often referred to as "the masses from the East," that is Jews, Roma, and Slavs (including Poles, Serbs, Belarusians, Russians, and Rusyns). The term was also applied to Asians, blacks, and persons of color. Jewish people were to be exterminated in the Holocaust, while the Slavs in Generalplan Ost were to be mostly deported to Siberia or Germanized.

1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Putin3. september 2015, 17:14

Akurat že Slovanov zomrelo oveľa viac ako židov alebo ciganov

-10 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
jebenno3. september 2015, 11:28

mas nato nejaky clanok alebo daco rad by som si to precital , je to zaujimave :)

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Prostoreká3. september 2015, 6:12

Nie všetko v článku korešponduje s realitou, ale konečne mi Fejsbuky vyhodili aj iný článok ako kto čo nosí oblečené alebo kto ako repuje. Alebo niekoho disuje. Alebo neviem čo.

22 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Prostoreká3. september 2015, 6:07

Tiež mi to nejako nesedelo, už som sa zľakla, že som zblbla, ale nechala som sa len zmiasť. :D

-4 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Lele C' Tung4. september 2015, 9:52

Vyborny clanok, pridajte dalsie: Stalin, Mao C´Tung, 4enkajsek, Pol POt, Ho Ci Min, Attila, Cesar, Ivan Hrozny, Alexander Velky, Dzingischan, Attilla ...

9 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
čiernokňažník4. apríl 2016, 13:59

Ivana IV. by som brala aj ja.

1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Maroš4. apríl 2016, 14:21

Cize keby ho nezachranil farar, opatovala mu lasku zidovka, dorazil ho brit mohol byt sväty pokoj

5 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
nsfl4. september 2015, 11:58

30% refresheru patrí Hitlerovi

3 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
jaj4. apríl 2016, 15:12

Že Swedish newspaper Haha chaloši dnes máte asi dobrú náladu

2 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
HitlerovMaznačik2. september 2015, 22:37

Drogoví díleri tiež predávajú dorgy a sami ich neberú, Tak to bolo aj s tábormi smrti. Rozdával, ale nebral

1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Saph2. september 2015, 22:30

že keď sa dozvedel, koho vtedy zachránil, svoj čin oľutoval = keby bol vedel, bol by oľutoval

1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
michal dada pertzian4. apríl 2016, 21:47

Jedna vec je istá, sfanatizoval celé Nemecko, keď prišli Nemci do ČSR, Prahy, vítali ich davy, asi tak ako amíkov pri prejazde vojenskej kolóny z Poľska do Nemecka. Ale nie, Nemcov vítalo viacej ľudí :)

1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
boneone10. september 2015, 0:24

no boha, no nebyt chlapca, tak tu aspon zo seba nerobite archivarov, predpovedacov a neomudrakov rangu cislo eins... mal aj ze vraj retazky a tajne pisal texty o zavisti, falosi a hejte vo Vysnych Ruzbachoch

1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
lolec2. september 2015, 22:24

Swedish newspaper ? to naozaj ? tak sa žiadny švédsky plátok nevolal, keď už tak Svenska Dagbladet.

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Monroe2. september 2015, 22:30

https://www.youtube.com/watch?v=_KGe-NDkREQ sú tam ešte ďaľšie

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
evz2. september 2015, 21:22

Výborný článok :)

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
geňo2. september 2015, 20:58

skratka to bol jeden velky keket a teraz hori v pekle

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Pizzeriaafrodita3. september 2015, 0:13

Radšej nám povedz čo si mal dnes na obed .

5 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
nigga2. september 2015, 20:39

Dobry clanocek :)

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
alesk2. september 2015, 22:24

no ja som citala ye vegetarian nebol len sa vyhybal masu ale mal rad nezvycajne druhy napr holubie maso a pecene (nezartujem :D), no preferoval zeleninu

0 Odpovedať · Nahlásiť
Diana Murinova31. máj 2016, 20:52

.

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Resttov posol4. apríl 2016, 13:58

Štvorlístkar vyjebaný

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
boneone10. september 2015, 0:04

legenda hovori, ze ked ho zachranil ten pobozny saso z tej chladnej wasser, tak ho nasledne ponukol kokainom a este mokreho ho poriadne oprel... a odvtedy mu to uz neprestalo spivat na tu peknucku ujebanu hlavicku

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
lies4. september 2015, 12:31

Hitler nebol vegetarián 11:25 napr tu to típek pohode vysvetlí https://www.youtube.com/watch?v=WxdS7XNJVF0

-1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Davi2. september 2015, 20:53

10. vec, nevadi refresher honici honia miesto jeho vajca dost

-1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
A14. február 2016, 0:44

bb

-2 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Zid4. apríl 2016, 13:30

Teraz su vsetci vegetariani zli?

-2 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Pseudo-Vegetarian4. apríl 2016, 20:04

Nie

2 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
steyny3. september 2015, 17:25

neviem prečo mi to nahodilo komentár 3 krát keby bolo možnosť editovať komentár tak by som tie dva duplikáty stiahol

-2 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Michael Wittmann4. september 2015, 4:36

kubo je toho mrte len treba hladat demencia niektore komenty :D

-2 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Anonym4. apríl 2016, 14:17

Toto všetko sú nepravdivé informácie prečítajte si knihu mein kamf ale najlepšie originál lebo ta kniha už bola upravená.. Ja som ju čítal a žiadne takéto veci rám neboli neviem odkiaľ to majú redaktori refresheru tipujem ze z webu ale nepravdivé informácie sirite..

-2 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Erik2. september 2015, 20:51

neviem ci by hitler pohonil ako tu na refresheri po precitani :D

-2 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
2583. september 2015, 12:56

Tieto clanky sa tak casto opakuju na roznych strankach, ze uz to pozna kazdy :)

-3 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Jožo GoPročko3. september 2015, 17:13

ževraj aj "biele" fúkal a žral žltý sneh ako chlapci v Dole

-3 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
jebenno2. september 2015, 21:57

fuhrer :)

-3 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
alesk2. september 2015, 22:25

ale super clanok :)

-3 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
anna4. september 2015, 16:17

Docela fajn týpek.

-4 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
besný kokot2. september 2015, 20:21

kokot čo mal len jedno vajco a preto si riešil komplexy na druhých

-4 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
No co2. september 2015, 20:29

mal len jedno vajco ale jebal skoro celu europu

92 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
venusa3. september 2015, 21:46

septembrove naj komentare z refresheru inc

1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
usa3. september 2015, 15:29

Tak či tak človek s veľkým Č bol hlava podarilo sa mu mazane dostať až na vrchol len potom stratil hlavu a padol na hubu. Vždy ma zaujímala jedna otázka - čo by bolo keby nezaútočil na rusov tak skoro ale až o pár rokov neskôr keby mal anglicko dobité.

-4 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
kkt2. september 2015, 19:43

11. vec mohol si priznať že je to tvoj tatko

-7 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Darth Vader3. september 2015, 0:16

Nie ja som tvoj otec

12 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
14jurgen882. september 2015, 20:53

:D :D :D

-4 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
hmm2. september 2015, 20:38

výstižná prezývka

1 Odpovedať · Nahlásiť
ZOBRAZIŤ ĎALŠIE KOMENTÁRE
Najčítanejšie
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.