Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Nedeľa 23. 2. 2020 meniny má Roman, Romana

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Zaujímavosti
53
johnnybravo
16. august 2015, 19:19
Čas čítania: 15:45

Gogo: Stále to beriem tak, že natáčam pre jedného človeka, ktorý sedí za monitorom, a nie pre milión fanúšikov (Rozhovor)

Ako sa zmenil Gogov život za posledné obdobie, čo na jeho pracovné nasadenie hovorí priateľka Lucka a aj to, že vysnívaná talkshow už klope na dvere aj s atraktívnymi hosťami.

johnnybravo
16. august 2015, 19:19
Čas čítania: 15:45
Gogo: Stále to beriem tak, že natáčam pre jedného človeka, ktorý sedí za monitorom, a nie pre milión fanúšikov (Rozhovor)
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
53
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Pred takmer rokom sme vyspovedali najvýraznejšiu osobnosť slovenskej internetovej scény a po takom dlhom čase sme si povedali, že by sa už patrilo spýtať sa Goga niekoľko otázok o tom, čo sa za ten čas v jeho živote zmenilo. Okrem toho, že stihol úspešne zmaturovať a škoncili sa mu školské povinnosti, presťahoval sa do vlastného bytu aj so svojou priateľkou, podľahol prvej komerčnej spolupráci a vydal sa na výlet za svojimi idolmi. O videách, vzťahoch na scéne, spolunažívaní s Luckou, ale aj o nadchádzajúcej talkshow nám porozprával samotný Gogo.

 

Gogo: Stále to beriem tak, že natáčam pre jedného človeka, ktorý sedí za monitorom, a nie pre milión fanúšikov (Rozhovor) 

Náš predchádzajúci rozhovor bol zverejnený na konci septembra 2014. Ako by si jednou vetou dokázal zhrnúť zmeny, ktoré sa v tvojom živote udiali za ten necelý rok?

Jednou vetou sa to určite zhrnúť nedá, tak som nútený použiť najdlhšie súvetie svojho života, kde sa bude nachádzať toľko čiarok, že tomu ku koncu ani nebudete sami veriť, vlastne ani zmysel to dávať nebude, no aby som začal najväčšou zmenou je, že už bývam vo vlastnom a zdvihol som kotvy z rodičovského hniezdočka, okrem toho to bolo prvé stretnutie s komerčným projektom, ktorý som si chcel vyskúšať a zobral som si z neho dosť skúseností, inak drobnosti a nové projekty/žánre videí.

 

Ak by ťa niekto požiadal, aby si sa predstavil jednou vetou a spomenul tri svoje dobré vlastnosti, čo by si odpovedal?

Bam, čau, tu je GoGo, zas sme pri jednej vete, tak to zhrniem súvetím, nechcem o sebe hovoriť dobré vlastnosti, aby som nevyznel arogantne, alebo v angličtine na to majú krásny výraz „bragging“, zakladám si na týchto vlastnostiach, ktorých sa snažím držať: Úprimnosť, otvorenosť novým myšlienkam a samozrejme, schopnosť sa s ľudmi zabávať.

 

Presťahoval si sa do vlastného bytu, ako prišlo k tomuto rozhodnutiu? Nie je ti dnes smutno za útulnou oranžovou garážou?

Prišlo k tomu rozhodnutiu hlavne preto, že sme predávali starý byt, bohužiaľ aj s garážou, tak som dostal podnet k tomu rozhýbať  sa a v 18 rokoch žiť absolútne samostatný a slobodný život s tým, že sa naplno venujem tomu, čo milujem a chcem sa v tom zlepšovať.

 

Ako na tvoje rozhodnutie presťahovať sa reagovali rodičia? Predsa len, máš „iba“ 18 rokov a takýto životný krok sa v takom mladom veku nepodarí každému.

Ja by som najradšej urobil takýto bláznivý krok už v 17, no ako hovorím, podarilo sa to až keď nadišiel správny čas, čo som bol rád, pretože som bol na to úplne pripravený. Pustili ma s tým, že vedeli že to zvládnem a samozrejme boli radi, že sa snažím posúvať v tom, čo robím a budem sa vedieť o seba postarať. Vedeli, že som práve jeden z tých mladých, ktorým sa to podarí. O to menej starostí majú, nie? (smiech)

 

 

Kde v tomto rozhodnutí figurovala Lucka? Nerobili si jej rodičia starosti z toho, že budete bývať sami?

Tak Lucka v tom figurovala hlavne tak, že keď budeme dvaja a rozdelíme si domáce práce, určite bývanie sami ľahšie zvládneme. O to väčšiu istotu mali a nebáli sa nás pustiť.

 

Ako funguje vaše spolunažívanie? Kto sa stará v byte o čo?

Je to určite super skúsenosť bývať s priateľkou, hlavne keď chápe to, čo robím, aj keď je niekedy ťažké jej vysvetliť, že potrebujem svoju pohodu, keď sedím za počítačom a strihám nejaké svoje video, že to je naozaj robota, ktorá nás živí. Síce ma baví to robiť a je to niečo príjemné, ale predsa len je to práca. Kým strihám, tak práve Lucka sa snaží pomáhať s vecami v domácnosti.

 

Neprichádzajú ti aj rôzne ponuky od dievčat, ktoré by sa s tebou rady stretli? Ako na takéto správy reaguješ? Zvykneš na správy odpisovať, alebo väčšina ani nestojí za námahu?

Určite chodia aj také správy, či už od nejakých „shrekíc“ či slečien, ktoré za to stoja, no nedostanem sa k nim. Momentálne sa v mojom maile nachádza 45 000 správ, ktoré čakajú na odpísanie a to nepočítam tie, na ktoré sa mi odpísať podarilo. Je to predsa len dosť na jedného človeka, aby sa venoval takej veľkej komunite. Skôr sa snažím sledovať komentáre a reagovať na tie, najlepšie sa so mnou určite dá spojiť na Instagrame, kde si veci všimnem hneď.

 

Lucka si nedávno založila vlastný kanál. Inšpiroval si k tomu ty alebo to vzišlo z jej hlavy? Pomáhaš jej s úpravou videí alebo sa snaží pracovať na všetkom sama? Taktiež vznikla aj jej vlastná kolekcia tričiek, kde si sa v tom všetko nachádzal ty?

Vlastne to bolo tak, že som ju do toho tlačil rok, že čo neblázni, nech využije takúto príležitosť, keď ju mám a sám viem, že by ju to bavilo a išlo jej to. Práve, keď som to už vzdal a nechal veciam voľný priebeh, sa o to začala viac zaujímať a pustila sa do toho. S prvým videom som jej asistoval tak, že som jej to celé pomohol pripraviť a zostrihať, čím som ju naučil to robiť samú a okrem toho, že sa párkrát za deň opýta, ako má niečo spraviť, to už zvláda úplne sama. Však dosiahnuť strieborný Youtube button (ocenenie za 100-tisíc odberateľov) s piatimi videami je neskutočné. Čo sa týka jej tričiek, to si všetko robí sama, keďže je grafička a to je jej parketa, ja by som jej to akurát dokazil (smiech).

 

Kam sa podľa teba posunula tvoja Youtube kariéra? Teraz sa jej venuješ prakticky naplno, aj keď možno si ľutoval, že tá vysoká škola nakoniec nevyšla. Plánuješ ešte v budúcnosti skúsiť šťastie so školou?

Neľutoval som ani sekundu, že vysoká škola nevyšla. Skúsil som to preto, aby som si mohol povedať, že som to skúsil, aj keď som do prípravy nedal skoro žiadnu energiu, keďže som toho mal vtedy okolo Youtube veľa a musel by som ho zanedbať, čo som nechcel. Ja to beriem tak, že keď ma jedného dňa chytí túžba niečo študovať, potom pôjdem. No myslím si, že v dnešnej dobe sa šikovný človek dokáže uživiť aj bez vysokej školy, aj keby to malo znamenať opustiť Slovensko, keďže to máme v mnohých regiónoch dosť ťažké.

 

Tento rok si stihol maturovať a popritom aj vydávať videá. Ako by si porovnal svoju dennú rutinu v bežný deň a v momente, keď ti od maturít zostávalo pár dní? Boli stresy?

Na maturity som sa začal pripravovať až v poslednej chvíli, počítal som nejako s tým, že posledné dni pred nimi nebudem spať a budem tlačiť informácie do hlavy ako sa len dá. No neviem, akým zázrakom sa mi podarilo počas toho vydávať videá, aj keď pomenej, a zmaturovať na samé jednotky. A to som ani nemusel sľubovať učiteľkám, že budú vo vlogu (smiech).

 

Gogo: Stále to beriem tak, že natáčam pre jedného človeka, ktorý sedí za monitorom, a nie pre milión fanúšikov (Rozhovor)

 

Nemyslíš si, že sa budeš od septembra počas týždňa nudiť? Či aj bez školy toho budeš mať množstvo čo robiť?

Odkedy nemám školu, čas mi ubieha ešte rýchlejšie. Zobudím sa a pripadá mi, že za pár hodín je znovu večer. Určite sa nebudem nudiť, v mojej hlave sa rodí dostatok projektov na to, aby som mal problém ich stíhať.

 

Ako s odstupom času reaguje na tvoj úspech okolie? Kamaráti, rodina? Nájdu sa aj takí, ktorí chcú byť priateľskí len kvôli tvojej sláve?

Na to, že na začiatku si ma mnohí doťahovali, čo to na tom YouTube stváram, ma v tom dnes veľmi povzbudzujú. Som rád, že čím ďalej sa začína cieľovka rozširovať a s novými žánrami videí stretávam čím ďalej, tým viac divákov, ktorí sú o mnoho starší odo mňa. Vždy si rád vypočujem ich konštruktívnu kritiku a povzbudí ma, keď povedia, že ich to úprimne baví.

 

Čo pre teba znamená zisk milióna odberateľov na slovenskej scéne? Čakáš na svoj gold button?

Nepredstaviteľný cieľ, ktorý by som si ani po riadnom kýbli toluénu nevedel predstaviť, keď som začínal. V krajine, ktorá má 5,5 milióna obyvateľov dosiahnuť takéto čísla? Dnes sa snažím si toľkých ľudí nepredstavovať na jednom mieste a beriem to tak, že natáčam pre jedného, ktorý sedí za tým monitorom a sleduje videá. Len je ich milión no... šialené. Na button sa veľmi teším, no ako ich poznáme, kým ho doručia, budem mať už 6 miliónov odoberateľov.

 

Neplánuješ točiť videá aj v angličtine? Preraziť do zahraničia, kde sa možno točia iné príležitosti a peniaze? Viem, že si už také pokusy mal, ale mohol by si nám povedať, v akom je to momentálne štádiu.

Určite to plánujem spraviť, aspoň skúsiť, keďže angličtinu milujem a neskutočne ma baví v nej rozprávať a skúšať rôzne prízvuky. Proste flexibilný jazyk s enormným množstvom príležitostí. Neviem sa k tomu zatiaľ dokopať, kvôli nedostatku času, ale keďže nebude škola, dúfam, že sa to jedného dňa podarí bez toho, aby som zanedbával existujúcu komunitu.

 

Nechcem sa to pýtať priamo, keďže viem, že nemôžeš odpovedať, ale mnohí by asi radi vedeli, koľko peňazí zarába na slovenskej a českej scéne youtuber tvojho formátu. Dá sa to vôbec porovnávať so zahraničím alebo českým trhom? Zostáva ti po zaplatení nájmu dostatok prostriedkov na drobnosti, darčeky a zábavu?

Keby boli moje videnia čisto z Českej republiky, boli by zárobky nepatrne väčšie, no stále sa to nedá ani z desatiny porovnávať napríklad s americkým alebo britským trhom. Tam je online inzercia na úplne inej úrovni. Môžem hrdo povedať, že sa s tým už dá v našich krajinách živiť, čo je úžasné, no musíte mať naozaj veľkú sledovanosť a nejaké projekty popri nahrávaní videí, ktoré vás živia tiež. Aj keď je nájom drahý, stále mám na investície do techniky, ktoré sú potrebné, aby som mohol stále zlepšovať kvalitu obsahu, ktorý tvorím.

 

Ako by si charakterizoval svoju fanúšikovskú základňu? Aký máš s nimi vzťah? Máš aj nejaký mimoriadne pozitívny a naopak negatívny zážitok s nejakým fanúšikom?

Mne príde, že čím ďalej sa ten vzťah s tou komunitou zlepšuje, nikdy to nebude to, čo na začiatku, že som si stíhal s každým divákom písať na facebooku, no je to o dosť lepšie, ako keď som mal 300 000 odoberateľov. Cieľovka sa rozšírila aj do vyšších vekových hraníc a keď idem napríklad v piatok do mesta, stáva sa mi, že sa dokážem za noc pozdraviť a aspoň slovo prehodiť s desiatkami ľudí. A ako som spomínal, keď sú príjemní, naozaj mi to robí radosť. Negatívne je len, keď už si niekto dovoľuje dôjsť až pred vchodové dvere a zvoniť. No našťastie je toho celkom málo, vďaka úrovni bezpečnosti, ktorú budova, v ktorej bývam, má.

 

Gogo: Stále to beriem tak, že natáčam pre jedného človeka, ktorý sedí za monitorom, a nie pre milión fanúšikov (Rozhovor)

 

Do akej miery myslíš, že máš vplyv na mladých ľudí na Slovensku? Snažíš sa videá prispôsobovať všetkým vekovým kategóriám, sústredíš sa nejako viac na konkrétnu skupinu ľudí?

Dá sa povedať, že vplyv na mladých mám, veď sám ešte jeden mladý aj som. Nesnažím sa ho nejako využívať, nepríde mi to správne, ani nie nejako prehnane motivovať. Tvorím videá tak, aby ich bavilo sledovať ma a keď vidím, že majú úspech, teším sa na tvorbu ďalších.

 

Stretol si sa už aj s odozvou od staršej generácie? Čo si o tvojej práci myslia?

Práveže čím ďalej, tým viac už si aj média na našom trhu „konečne“ začínajú uvedomovať silu Youtube a potenciál, aký online videá majú. Čiže už dostávam aj slušné pracovné ponuky, do ktorých sa ale nechcem púšťať. Nevyhovovalo by mi, keby mi mal niekto prikazovať, čo mám robiť a ako to mám spraviť. Milujem tú voľnosť, akú mi moja tvorba videí na Youtube poskytuje a zároveň sa z toho už uživím.

 

Ako na teba reagujú ľudia zo slovenského šoubiznisu? S niektorými si sa už určite stretol, nezávidia tak trochu tvoju slávu a schopnosť pritiahnuť masy ľudí?

K tejto otázke môžem ideálne odpovedať reakciou Sajfu, keď sme spolu mali jednu akciu v Avione (Bratislava), na ktorú sa došli pozrieť tisíce mladých a on nechápal, čo to je za nový fenomén. Neskôr to v zákulisí porovnal, že naposledy niečo takéto zažil na prvej slovenskej Superstar v roku 2004. Povedal, že chce byť o 18 rokov mladší a robiť Youtube... Je to týpek!

 

Predstavoval si si niekedy, že z hanblivého chlapca za Minecraftom rad vznikne jedna z najväčších osobností na slovenskej internetovej scéne vôbec?

Už od začiatku som mieril celkom vysoko, môj hlavný cieľ bolo dosiahnuť 1000 odoberateľov, no potom sa to nejako zvrhlo... a dnes to je viac ako milión. Teraz vážne. Nikdy by som to nepovedal a ani dnes to tak neberiem. Nemám rád, keď sa ľudia menia kvôli „sláve“, ktorá sa okolo nich vytvorila.

 

Čomu pripisuješ svoj úspech? Aký je podľa teba recept naň?

Nemám na neho žiadny recept bohužiaľ, inak by som ho už dávno predával vo vrecúškach po miestnych supermarketoch. Ale nie, treba byť sám sebou a robiť to, čo cítite, že je správne. Úspech príde skôr či neskôr sám.

 

Nedávno si sa zúčastnil na veľkej akcii v Česku a mesiac nato si sa vydal do Kalifornie na VidCon. Môžeš porovnať úroveň, atmosféru, prostredie a ľudí?

Prekvapivo musím povedať, že akcia, ktorá bola ohľadom Youtube a online zábavy usporiadaná v Česku, bola väčšia ako tá celosvetová. Na americký Vidcon dorazilo tento rok 19,5-tisíc návštevníkov a na český Utubering dorazilo neskutočných 25-tisíc ľudí. Naša komunita je veľmi aktívna a dá sa povedať, že tento „fenomén, ktorým YouTube je zasiahol celú generáciu mladých Čechov a Slovákov. Čo sa týka kvality, akcie sa nedajú porovnať, keďže naša bola outdoor a v USA bola indoor. Obe boli na úrovni, akurát sa u nás treba trochu lepšie vysporiadať s organizáciou, keď vieme, že na akciu príde taký počet ľudí.

 

Myslíš, že by sa akcia podobného rázu dala zorganizovať aj na Slovensku?

Určite sa dajú robiť akcie aj na Slovensku, len vždy boli menšie a neboli tak prepracované ako tie v Prahe, práve preto, že tam je ochotná doraziť obrovská masa ľudí. Predsa len v Praze je blaze. Musím však hrdo povedať, že mne a ešte jednému známemu sa podarilo spraviť úžasný koncept akcií, ktoré sú 18+ a prebiehajú v uzavretej spoločnosti, v lepších podnikoch/baroch. Jedná sa o NextGents, kde si za minimálne vstupné môžete užiť večer s programom, príjemnou hudbou, v spoločnosti youtuberov. Avšak, tým, že ide o džentlmenskú akciu, treba prísť aj slušne oblečený.

 

 

Viem, že v USA si bol už niekoľkokrát, ale čo ťa na Kalifornii zaujalo najviac tento rok? Spoznali ťa tam nejakí ľudia zo Slovenska či Česka? Aký to bol pocit nerušene sa prechádzať obrovským festivalom bez toho, aby za tebou behali desiatky fanúšikov?

Je to úplne iný zážitok, byť na tej druhej strane. Tým myslím byť medzi tisícmi divákov a nerušene sa pohybovať po festivale a čakať rady na svoje vzory a prednášky, ktoré by ste chceli vidieť. Za celý Vidcon ma spoznali len traja ľudia, čo je neskutočné. Naozaj som to bral ako príjemnú zmenu.

 

Máš z USA nejaký zábavný zážitok? Pozitívnu a negatívnu skúsenosť? Niečo, čo by si z Ameriky, aj nehmotné, rád priviezol na Slovensko a naopak?

Mám z USA hrozne veľa zážitkov, ktoré sa mi dokonca podarilo zachytiť na videu, keďže som z tohto výletu točil cestopis a každý jeden deň predstavuje samostatné video. Takže aj moji diváci, ktorí nemali šancu sa dostať do USA alebo na Vidcon, majú šancu tieto veci s nami zažiť aspoň na videu. A z USA som si tento rok odviezol viac nehmotného ako hmotného, keďže na niektoré momenty budem spomínať celý život. Určite odporúčam pozrieť tieto videá! Dal som si na nich záležať.

 

Na sociálnych sieťach si sa tešil, že si stretol svoje idoly, vďaka ktorým si vlastne začal robiť videá. Kto všetko ťa k tomu od začiatku inšpiroval a aký to bol pocit, keď si oproti nim stál tvárou v tvár?

Už som sa naučil nereagovať pri známych osobnostiach ako „fangirl“, alebo byť roztrasený a báť sa niečo povedať. Čiže tohtoročná skúsenosť bola naozaj príjemná, keď sa mi podarilo sa príjemne porozprávať s ľuďmi, ktorých roky sledujem a z celého srdca uznávam. Vždy ma to nabije energiou a chuťou robiť to, čo robím, keď vidím, kam sa im to podarilo dotiahnuť.

 

Aké máš vzťahy s tvorcami na slovenskej a českej scéne? Sleduješ niekoho od nás pravidelne, užívaš si jeho videá? Mnoho ľudí by asi zaujímal tvoj vzťah s Exploitedom, ako ste na tom?

Snažím sa s čo najviac tvorcami vychádzať pozitívne alebo aspoň neutrálne. Nebavia ma moc takéto „wars“ medzi youtubermi, aj keď som si už pár incidentmi prešiel. Práve s Explom sme mali menšiu potyčku, ale myslím, že teraz sme OK. A zase s mnohými tvorcami som veľmi dobrý kamarát a mám ich ako ľudí hrozne rád + vďaka Youtube sa máme vždy o čom rozprávať.

 

Odohrávajú sa aj na našej scéne zákopové vojny v pozadí? Ohováranie, podkopávanie nôh?

Určite áno, poznáme mentalitu Čechov a Slovákov, alebo inak takzvaný „postkomunistický“ syndróm každému niečo závidieť alebo nepriať. Ja sa snažím si poznámky, o ktorých sa dopočujem, nevšímať, keďže viem, že riešiť ich by bolo absolútne zbytočné.

 

Gogo: Stále to beriem tak, že natáčam pre jedného človeka, ktorý sedí za monitorom, a nie pre milión fanúšikov (Rozhovor)

 

Prečo si sa rozhodol prijať práve ponuku na propagáciu Slovenskej sporiteľne a nie nejakú inú? Mal si už aj nejaké ďalšie zaujímavé ponuky stať sa tvárou produktu či služby?

Práve táto spolupráca bola prvá „komerčnejšia“, do ktorej som sa pustil, inak som fakt skoro všetko odmietal a odmietam dodnes. Denne sú to desiatky zaujímavých ponúk, no na Youtube nechcem komerciu moc ťahať, lebo by to mohlo narušiť vzťah medzi mojimi divákmi a mnou. Zo spolupráce so Sporiteľnou som si zobral veľa skúseností, aj keď boli negatívne ohlasy, určite som rád, že som do toho išiel. Dá sa povedať, že ma to posunulo niekam ďalej a mohol som si takúto spoluprácu skúsiť.

 

Čo je tvoj najvýznamnejší životný zážitok, ktorý by sa nemohol udiať, ak by si nezačal tvoriť videá? Aké najvýznamnejšie dvere ti Youtube otvoril?

Najvýznamnejšie dvere. Dá sa povedať, že aj keby som skončil s Youtube, čo určite neplánujem, pretože to chcem robiť tak dlho, ako to len pôjde, určite by som sa bez problémov uživil a robil by som zaujímavú prácu, súdiac podľa ponúk, ktoré mi dnes chodia.

 

Už dlho chystáš vlastnú talkshow, môžeš nám o nej už dnes prezradiť niečo bližšie?

Veľmi dlho, ba až pridlho sa chcem do tejto talkshow pustiť. Je to projekt, ktorý nechcem odfláknuť a spraviť ho fakt dobre, niečo čo ešte na Slovensku ani v Česku ešte nebolo. A práve kvôli nedostatku času sa k tomu neviem dostať. Môžem vám povedať, že posledný termín, kedy sa show už naozaj spustí, bude počas septembra/októbra a že už mám potvrdených prvých 4 hostí. Ako viete, dvaja z nich sú Andy Kraus a Rytmus.

 

Neplánuješ si najať editora alebo pomocnú ruku pri úprave videí? Aby si sa mohol zameriavať čisto iba na ich obsah a úpravu nechať na niekoho iného?

Určite by to bolo fajn, aby som naozaj stíhal robiť dostatok videí pre všetkých, keďže v tom milióne odoberateľov chce každý niečo iné a plnohodnotne stíhať všetko je nemožné. Youtube je o tom, že si všetko robíte sami a dávate do toho svoje srdce a osobitý štýl humoru, takže ak sa nenaklonujem, alebo nenájdem niekoho s rovnakým zmýšľaním, aké mám ja, budem to robiť sám.

 

Aký je tvoj názor na nedávny článok v istom slovenskom týždenníku, ktorý mohol staršej generácii navodiť pocit, že na pár minút sadneš pred kameru a mesačne za to zarobíš 5-tisíc eur? Snažili sa ťa pri tvorení článku aspoň osloviť na reakciu?

Vyjadrím sa k nemu len v krátkosti, no mohol by som o tom povedať veľmi veľa nepekného. Bral som to s rezervou, keďže sa jedná o bulvár a už sa dostávam do toho štádia, že aj tie sa o mňa zaujímajú a snažia istým spôsobom dať dole. Môžem len povedať, že pri článku použili množstvo nepodložených informácií, ktoré poškodzujú mňa a tvoria o mne ľudom nesprávnu mienku. Dám vám príklad, povedať že to, že brata nazývam zo srandy BauMax je platená spolupráca s nemenovanou značkou „domácich potrieb a vecí na stavbu“. Prosím? To mi príde už naozaj absurdné. Verím, že v tom bode si väčšina rozumných ľudí povedala, že ide o kravinu.

 

Kde sa vidíš povedzme o 5 rokov? Myslíš, že ti Youtube vydrží ešte dlho rokov? Čomu by si sa rád venoval v prípade, že by odrazu Youtube zanikol?

Určite budem pracovať nejakým spôsobom s videom, keďže to je vec, ku ktorej najviac inklinujem od malička a baví ma s ním pracovať. Nebojím sa, že Youtube zanikne len tak, keďže je ešte len vo fáze rastu a jeho pravý čas ešte len nadíde. O pár rokov uvidíte o čom hovorím. Online video má pred sebou ešte dlhú cestu, ako spomínala aj riaditeľka Youtube na svojej prednáške na Vidcone.

 

Gogo: Stále to beriem tak, že natáčam pre jedného človeka, ktorý sedí za monitorom, a nie pre milión fanúšikov (Rozhovor)

 

Si spokojný s tým, kam momentálne smeruje tvoj život? Ak by si mal tú moc, zmenil by si niečo?

Momentálne som najšťastnejší ako si to viem predstaviť.  Zmenil by som len to, aby mal deň 48 hodín a mentalita našich národov sa trochu zmenila, poprípade aby sa ľudia naučili brať veci viac s nadhľadom.

 

Chystáš sa niekam na dovolenku, respektíve plánuješ v blízkej dobe nejaký výlet, či už pracovne alebo oddychovo?

Ja už tak počítam americký výlet, ktorý mám za sebou, no určite by som chcel ísť ešte s priateľkou si na chvíľu niekam oddýchnuť bez mobilu a prístupu na internet. Nebojte sa, po pár dňoch by mi už začal chýbať, absťák od točenia by sa prejavil...

 

Ak by si mal možnosť stretnúť hocikoho, aj osobu, ktorá už nie je medzi nami, kto by to bol a prečo?

Odkedy som stretol Tobuscusa (človek, ktorý ma inšpiroval začať s tvorbou na Youtube), je ním Pewdiepie, pretože to je človek, ku ktorému asi najviac vzhliadam a v mnohých veciach sa s ním stotožňujem. Myslím, že by sme si mali čo povedať, aj keď ja by som jeho hltal určite omnoho viac... 

 

Nesťažuje sa občas Lucka na to, že sa jej kvôli Youtubu dostatočne nevenuješ? Stíhaš s ňou a kamarátmi tráviť dostatok času?

Má nervy na to, keď nereagujem na jej otázky počas toho, ako strihám na počítači, no aj keď mám na ňu menej času, vynahradzujem jej to tým, že so mnou zažíva veci, čo by s iným zrejme len tak ľahko nezažila... Predsa mám len kopu bláznivých nápadov. 

 

Nelákali ťa už aj do televízie? Pred takmer rokom si povedal, že sa zameriavaš výlučne na Youtube, ale nezvážil by si napríklad ponuku na moderovanie talkshow v jednej zo slovenských televízií?

Už ponuky boli, no nie, ďakujem. Momentálne vidím internet ako najlepšie médium a vidím v ňom obrovský potenciál, ktorý televízia neposkytuje.

 

Zaoberáš sa ešte vôbec hejtermi? Čítaš si komentáre pod svojimi videami a máš nutkanie niekomu odpísať, či už si sa zmieril s tým, že sa vždy niekto taký nájde?

Iba keď čítam výplody vašej komunity sa naozaj zo srdca zasmejem. Vaše články sú úžasné, no tie komentáre sú jedinečné. Mali by ste spraviť knihu najlepších hlášok, ktoré u vás vznikli, fakt (smiech).

 

Máš nejaký špeciálny koníček, ktorému sa venuješ vo voľnom čase? Čo by si ešte v budúcnosti chcel vyskúšať? Už si skákal z mosta, z lietadla, čo bude nasledovať?

Posledných pár rokov je to tvorba videí, ale to ste si už asi všimli (smiech). Keďže mi to zaberá najviac času, tak hlavne venovanie sa kamarátom a trávenie času s ľuďmi, ktorí ma vedia pozitívne nabiť. Ja som veľmi spoločenský typ človeka...

 

Neplánuješ si spraviť vodičák a kúpiť auto?

ÁNO! Už by bolo konečne načase, nie? Určite sa do toho v blízkych mesiacoch okrem talkshow púšťam a dúfam, že aj nejaké autíčko sa mi podarí poriešiť.

 

Akú poslednú fotografiu, ktorú si urobil, máš v mobile v tejto chvíli?

Momentálne je to kompromitujúci záber mojej vlastnej tváre, keďže je moja záľuba pokúšať sa o čo najhnusnejší výraz, aký sa mi podarí spraviť. Zatiaľ je toto víťaz. 

 

Gogo: Stále to beriem tak, že natáčam pre jedného človeka, ktorý sedí za monitorom, a nie pre milión fanúšikov (Rozhovor)

 

Vedel by si našim čitateľom prezradiť niečo, čo si ešte nikdy verejne nepovedal?

Nečítam Refresher. Ale nie... hahaaaaaaa PRANK. DIS IS PRENK! Pozdravujem našich českých priateľov, ktorým sa už podarilo preraziť aj v zahraničí. Bohužiaľ, som natoľko úprimný vo svojich videách, že mi nenapadá nič zaujímavé, čo by som vám teraz povedal. Keď tak, už naozaj iba veci, ktoré sú medzi mnou a blízkymi.

 

 

Predpokladáme, že Gogove profily už poznáš, ale pre úplnosť si môžeš kliknúť na jeho Youtube kanál, facebookovú fanpage či Instagram. A nezabudni ani na jeho priateľku Lucku.

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Ohodnoť článok
26
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHOR
Najčítanejšie
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.