Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Pondelok 10. 8. 2020 meniny má Vavrinec

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Šport
5
Tibor P.
14. júl 2015, 16:27
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Vybrali sme 10 najpamätnejších gólov slovenskej hokejovej reprezentácie v ére samostatnosti

Vybrať len desiatku z nich bolo skutočne ťažké.

Tibor P.
14. júl 2015, 16:27
Vybrali sme 10 najpamätnejších gólov slovenskej hokejovej reprezentácie v ére samostatnosti
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
5
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Pred niekoľkými mesiacmi sme si na našom webe posvietili na najpamätnejšie momenty slovenského hokeja v ére samostatnosti. Nakoľko vám pravidelne prinášame rôzne rebríčky, ani dnes tomu nebude inak a ja sa pokúsim nadviazať na vyššie spomínaný článok. Vyše 22 rokov samostatnosti prinieslo našej reprezentácií nielen niekoľko nezabudnuteľných okamihov, ale aj krásne a nezabudnuteľné góly. Vybrať desať z nich bolo skutočne ťažké, nehovoriac o ich následnom zoradení. Na úvod musím zdôrazniť, že ide o výsostne subjektívny rebríček, a tak sa môže stať (a určite sa aj stane), že poradie by z vášho pohľadu bolo úplne iné, prípadne by ste spomenuli iný gól. Zohľadňoval som nielen krásu, ale aj význam podujatia a zápasu, v ktorom gól padol. Budem rád, ak sa o svoj názor podelíte v komentároch.  

 

10. Peťo Bondra a bezmocný Giguere

MS 2002 v Göteborgu, štvrťfinále, Slovensko - Kanada 3:2

 

Začíname pamätným zlatým šampionátom vo Švédsku, konkrétne so štvrťfinálovým zápasom s Kanadou. ,,Javorové listy" mali silný mančaft ašpirujúci na zisk majstrovského titulu, Slovensko túžbu revanšovať sa za nevydarenú olympiádu. V nezabudnuteľnom štvrťfinále mal obrovskú zásluhu na víťazstve kanonier Peter Bondra, hviezda Washingtonu Capitals, ktorý sa postaral o dva veľmi dôležité góly, pričom druhý zásah mal aj víťaznú príchuť. Nesmieme zabudnúť na prácu Žigmunda Pálffyho, ktorý na seba naviazal súperovho hráča, aby vytvoril slovenskému kanonierovi dostatok priestoru na zakončenie. (gól začína v čase 6:30) 

 

 

9. Marián Hossa zmiatol francúzskeho brankára

ZOH 2002 v Salt Lake City, zápas o 13. miesto, Slovensko - Francúzsko 7:1

 

Napriek tomu, že na vtedajšiu olympiádu kvôli predvedeným výkonom nebudeme spomínať v najlepšom, niekoľko pozitívnych momentov s určitosťou nájdeme. Jedným z nich bol bezpochyby výkon Mariána Hossu, ktorý si ako nádejný krídelník Ottawy Senators pomaličky budoval hviezdnu kariéru v NHL. O svojich schopnostiach a streleckom kumšte presvedčil aj v zápase o 13. miesto proti Francúzom, kedy predviedol naozaj efektné zakončenie.

 

 

8. Dvaja Mariánovia dokonale vycvičili Nemcov

MS 2007 v Moskve, základná skupina, Slovensko - Nemecko 5:1

 

Na majstrovstvách sveta v hlavnom meste Ruska sme disponovali jedným z najlepších útokov. Dvojica Mariánov - Hossa s Gáboríkom predvádzali skvelý útočný hokej s jednou lepšou akciou akou druhou. Jednu z pamätných predviedli v základnej skupine proti súperovi z Nemecka a postarali sa o jednu z najkrajších, ak nie o úplne najkrajšiu akciu celého šampionátu.

 

 

7. Žigo Pálffy povykrúcal Rakúšanov

MS 2003 v Helsinkách, osemfinálová skupina, Slovensko - Rakúsko 7:1 

 

Slováci za obhajobov majstrovského titulu vykročili skutočne rázne. Bez straty bodu vyhrali A - skupinu a ani v tej osemfinálovej nenašli jediného premožiteľa a jediné body stratili po remíze s Českom. Do osemfinálovej E - skupiny sa nám do cesty postavilo Rakúsko, ktoré sme sfúkli jednoznačným výsledkom. Navyše, obrana našich západných susedov na čele s brankárom celkom iste nezabudnú na Pálffyho kolotoč v ich pásme so zakončením Ľubomíra Višňovského do úplne prázdnej brány. 

 

 

6. Slovenská raketa Marián Gáborík

ZOH 2006 v Turíne, základná skupina, Slovensko - Rusko 5:3

 

Na talianskej olympiáde sme predviedli jeden z najsuverénnejších výkonov v základnej skupine, keď sme bez straty bodu vyhrali všetkých päť zápasov. Škoda len, že nadstavba nám nevyšla podľa predstáv a jedinou prehrou s Českom vo štvrťfinále sme sa s olympijským turnajom museli rozlúčiť. Za predvedené výkony sa naši reprezentanti rozhodne nemuseli hanbiť, podobne ako Majo Gáborík, ktorý proti Rusom predviedol, prečo patrí medzi najrýchlejších korčuliarov v NHL. 

 

 

 5. Šikovné ručičky Paľa Demitru

MS 2003 v Helsinkách, zápas o 3. miesto, Slovensko - Česko 4:2

 

Škoda, že obdobie rokov 1999 - 2004, kedy si Slovensko z vrcholných podujatí odnieslo 4 medaily a celkovo sa päťkrát umiestnilo v prvej štvorke je v súčasnosti len peknou spomienkou. Keď sme v semifinále helsinského turnaja podľahli Kanade po sporných verdiktoch rozhodcu (Ján Lašák by vedel rozprávať), čakal nás nemenej dôležitý zápas o 3. miesto s večným rivalom z Česka. V hlavách sme mali relatívne čerstvo v pamäti nevydarené petrohradské finále spred 3 rokov a motiváciu prelomiť povestné české prekliatie na svetových šampionátoch. Bronz s puncom zlata bol odmenou za predvedený výkon a gól v samotnom závere klincom do rakvy pre Čechov, ktorý sa na čele s Tomášom Vokounom len bezmocne prizerali chladnokrvnosti a ekvilibristike Pavla Demitru, ktorý definitívne potvrdil zisk bronzových medailí v roku 2003. (gól začína v čase 2:18) 

 

 

4. Miroslav Šatan šokoval Čechov

MS 2012 v Helsinkách a Štokholme, semifinále, Slovensko - Česko 3:1

 

Fínske semifinále s Českom sa nieslo v znamení jedinečných okamihov. Na postupe slovenska do tretieho finále v ére samostatnosti mal nemalu zásluhu Miroslav Šatan, ktorý svoj druhý gól v zápase pridal vďaka skvelej práci Michala Handuša vo vlastnom obrannom pásme, navyše počas českej presilovky. Za pamätný môžeme považovať nielen prevedenie celej akcie, ale aj následnú radosť nášho kapitána. 

 

 

3. Rišo Lintner posiela Slovákov do finále MS

MS 2002 v Göteborgu, semifinále, Slovensko - Švédsko 3:2 sn.

 

Slovenská reprezentácia pokračovala vo svojej triumfálnej jazde na šampionáte vo Švédsku proti domácej reprezentácií. Napriek tomu, že spočiatku Filcovi zverenci prehrávali 2:0, dokázali sa vďaka gólom Vladimíra Országha a kapitána Miroslava Šatana vrátiť do zápasu, aby definitívne rozuzlenie priniesli samostatné nájazdy. V nich je potrebné vyzdvihnúť skvelého Jána Lašáka, ktorý za svoj chrbát nepustil ani jeden zo súperových pokusov. Po tom, ako stenu v bráne domáceho brankára Sala prekonal Žigo si najlepší Pálffy, sa puku chopil náš Citrón, aby spečatil postup našich reprezentantov do finále. Kto z vás si pred finále kúpil nový televízor a objednal miesto v hostinci? (nájazd začína v čase 3:40) 

 

 

2. Chladnokrvný Pavol Demitra

ZOH 2010 vo Vancouveri, základná skupina, Slovensko - Rusko 2:1 sn.

 

Z toho dňa si pamätám, že som ochorel a namiesto tradičnej cesty do školy som cestoval k svojej pediatričke na vyšetrenie. Prídem do čakárne, ľudí neskutočná masa a ja sa zapisujem niekde do prvej dvadsiatky medzi ostatných pacientov. Naši začínajú zápas a ja viem, že z toho zápasu neuvidím takmer nič. Vraciam sa preto do auta, zapínam rozhlasové vysielanie a predstavujem si, čo sa na ľade práve deje. Raz za čas vychádzam z auta, aby som sa presvedčil, či už nie som v poradí. Nakoniec, po dvoch hodinách, opúšťam prostredie polikliniky a upaľujem čo-to dá domov na druhý koniec mesta, aby som stihol aspoň zvyšok zápasu. Prichádzam práve včas, obe mužstvá sú pri svojich striedačkách a ja s vysokou teplotou rýchlo zapínam televízor, aby som videl aspoň záver (vraj) pekného zápasu. Nikdy nezabudnem, ako sa v siedmej sérií nekonečného rozstrelu nebohý Paľo Demitra vybral smerom k ľavému mantinelu, aby predviedol niečo, z čoho krútim hlavou zakaždým, keď si pozriem opakovaný záznam. Ak ste ešte po mojom príbehu nezaspali, rýchlo si pripomeňte nádherné kanadské okamihy.

  

 

1. Peťo Bondra a gól, ktorý aj po rokoch spôsobuje zimomriavky

MS 2002 v Göteborgu, finále, Slovensko - Rusko 4:3

 

Tu snáď nie je ani o čom polemizovať, víťaz bol jasný ešte skôr, než sme rebríček dokončili. Moment, kedy srdce slovenského fanúšika zaplesalo. Po dlhých rokoch striedavo lepších aj horších výkonov sa reprezentačné A-čko dostalo na hokejový piedestál. Plynuli posledné dve minúty finále, Rusku sa predtým podarilo vyrovnať na 3:3. Všetko nasvedčovalo tomu, že dramatický zápas bude pokračovať v predĺžení. Vtedy však Žigmund Pálffy skvelo zapracoval na hranici obranného pásma, potiahol ho dopredu, prihral ho naľavo korčuľujúcemu Peťovi Bondrovi, ktorý nekompromisne zakončil do svätyne ruského brankára Maxima Sokolova. Skvelé spomienky, však?

 

  

Pri rozhodovaní sa som si vyberal z väčšieho počtu gólov a hoci sa niektoré nezmestili do rebríčka, nespomenúť ich by bolo hriechom. Ako bonus si tak vychutnajte päť akcií, ktoré si od nás odniesli pomyselné čestné uznanie. 

 

Slovenské vykúpenie od Ľuba Bartečka

MS 2009 v Berne a Klotene, základná skupina, Slovensko - Maďarsko 4:3

 

Mišo Handzuš dokonale pomstil zranenie Juraja Mikúša

MS 2012 v Helsinkách a Štokholme, štvrťfinále, Slovensko - Kanada 4:3

od 9:35

 

,,Ešte sa tam ale naskytol drzý Hudáček, ..."

MS 2012 v Helsinkách a Štokholme, semifinále, Slovensko - Česko 3:1

 

Ján Sýkora aka slovenský Granlund

Euro Hockey Challenge 2013 v Prahe, Slovensko - Česko 3:2

 

Geniálna prihrávka Martina Rewaya

MS 2014 v Minsku, Slovensko - Česko 2:3 pp.

Aký je pre teba tvoj najpamätnejší gól?
Peťo Bondra a bezmocný Giguere
26 hlasov
Marián Hossa zmiatol francúzskeho brankára
29 hlasov
Dvaja Mariánovia dokonale vycvičili Nemcov
31 hlasov
Žigo Pálffy povykrúcal Rakúšanov
29 hlasov
Slovenská raketa Marián Gáborík
26 hlasov
Šikovné ručičky Paľa Demitru
44 hlasov
Miroslav Šatan šokoval Čechov
62 hlasov
Rišo Lintner posiela Slovákov do finále MS
24 hlasov
Chladnokrvný Pavol Demitra
96 hlasov
Peťo Bondra a gól, ktorý aj po rokoch spôsobuje zimomriavky
268 hlasov
Iný
24 hlasov
Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Ohodnoť článok
2
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHOR
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.