Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Sobota 19. 9. 2020 meniny má Konštantín

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Zaujímavosti
134
johnnybravo
9. jún 2015, 20:41
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Mladá Slovenka skúsila šťastie v Los Angeles. Dnes pracuje pre Adama Sandlera a študuje filmový strih (Rozhovor)

Má 22 rokov a miluje filmový strih. Nedávno sa rozhodla odísť do USA a rýchlo sa jej podarilo uplatniť, keďže pracuje priamo vo firme známeho herca Adama Sandlera!

johnnybravo
9. jún 2015, 20:41
Mladá Slovenka skúsila šťastie v Los Angeles. Dnes pracuje pre Adama Sandlera a študuje filmový strih (Rozhovor)
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
134
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

V dnešnej dobe už pre slovenského študenta nie je takmer žiaden problém zbaliť sa a vybrať sa za hranice vlastnej krajiny, aby sa pokúsil študovať, pracovať, ale hlavne uspieť v oblasti, v ktorej by sa na Slovensku možno trápil. Nie je jednoduché len tak odísť a zanechať za sebou všetkých svojich kamarátov, lásky, ale najmä príbuzných, avšak niekedy sa človek musí obrniť veľkou dávkou sebazaprenia a ísť svoje šťastie vyskúšať do zahraničia. Na podobnej vlne sa niesol aj príbeh mladej 22-ročnej slečny menom Lea Vrábelová pochádzajúcej z Bratislavy, ktorá sa pred dvomi rokmi rozhodla skúsiť šťastie v Spojených štátov amerických, kam sa vybrala nasledovať svoj sen o študovaní filmového strihu a za krátky čas sa nielenže dokázala uplatniť vo svojej brandži, ale život si užíva plnými dúškami.

 

Mladá Slovenka skúsila šťastie v Los Angeles. Dnes pracuje pre Adama Sandlera a študuje filmový strih (Rozhovor)

 

Ahoj, Lea. Na začiatok by si sa nám mohla v niekoľkých vetách predstaviť, aby sme našich čitateľov uviedli do obrazu. Koľko máš rokov, odkiaľ pochádzaš, máš domácich miláčikov?

Bratislava, 22 rokov. Akurát bývam u rodiny s tromi kocúrmi a jednou rotvajlerkou, ale veľmi mi chýbajú moje koníky. Keďže som od malička milovala kone a naplno som sa venovala jazdeckému športu, doma som stále mala plnú stajňu parkúrových koní. Ale presťahovať ich do USA nie je také jednoduché, čiže už bohužiaľ nejazdím. Teraz je čas sústrediť sa na kariéru a budúcnosť!

 

Môžeme prezradiť, že máš blízko k filmovému strihu. Bavili ťa filmy a seriály už od malička, alebo si v sebe vášeň k nim objavila až neskôr?

Vždy som akosi bola kinomaniak, bavilo ma chodiť na všetky filmy, čo u nás išli v kinách a vyškrtávať si ich po jednom z toho papierového kinového programu. Stále sa mi zdalo, že ich u nás vychádza v kinách akosi málo. Slovenské seriály ani telku som nepozerala nikdy, ale amerických seriálov som vždy na internete sledovala veľmi veľa, aj keď nešli u nás.

 

Čo a približne kedy ťa doviedlo ku filmovému strihu? Ako sa ti podarilo dostať až do Spojených štátov amerických?

Ja vlastne ani sama neviem! Začala som vo Viedni študovať psychológiu a mediálne komunikácie (lebo nemám rada matiku) a akosi som sa ocitla s jedným predmetom v rozvrhu, kde sa natáčali krátke videá - okamžite ma to chytilo! Profesor na tejto hodine si ma všimol a okamžite zahlásil, že som príliš veľký talent na to, aby som ostala vo Viedni (alebo na Slovensku) a vlastne ma ako keby donútil ísť na výmenný študijný program do USA, aj keď sa mi veľmi nechcelo.

 

Koľko rokov už v USA žiješ, respektíve pracuješ a študuješ? V akom meste momentálne bývaš?

Práve som dokončila bakalára po dvoch školských rokoch v USA. Momentálne bývam (a dúfam, že ešte dlho budem) v Los Angeles v Kalifornii. Odkedy som sem prvýkrát prišla, bolo mi úplne jasné, že tu chcem ostať. To počasie (a palmy :)) sa naozaj nedá s ničím porovnať!

 

Aké to bolo po príchode do USA? Mala si všetko zabezpečené dopredu, alebo si jednoducho veci riešila priamo na mieste?

Dopredu som nemala zabezpečené vlastne vôbec nič - môj prvý príchod do USA bol aj moja  úplne prvá návšteva tejto krajiny. Nepoznala som tu vôbec nikoho, čiže som všetko musela riešiť až na mieste. Chvíľu mi trvalo sa spamätať z toho, čo sa tu nazýva „culture shock“, lebo všetko tu funguje tak akosi úplne inak ako v Európe!

 

Mladá Slovenka skúsila šťastie v Los Angeles. Dnes pracuje pre Adama Sandlera a študuje filmový strih (Rozhovor)

 

Ovládala si už pred odchodom za more angličtinu a ako hodnotíš ponímanie a používanie anglického jazyka z pohľadu Američanov?

Moja angličtina bola vždy výborná, Amíci dokonca tvrdia, že zniem úplne autenticky - bez prízvuku a vôbec mi neveria, že som tu iba rok a pol.

 

Ako na tvoje rozhodnutie vydať sa do Ameriky reagovali priatelia a rodina? Neodhovárali ťa spočiatku?

Práveže naopak! Ja som bola tá, čo sa držala domova zubami nechtami, všetci ostatní mi opakovali, že určite musím ísť, keď mám takú príležitosť a že uvidím, že sa nebudem chcieť vrátiť. Samozrejme, že som im vtedy vôbec neverila, ale nakoniec mali pravdu.

 

Vraciaš sa na Slovensko často?

Vôbec nemám rada tú dlhú cestu a hlavne „jet lag“, z ktorého sa potom dva týždne spamätávam, ale samozrejme, že mi chýba rodina, kamaráti a aj moje štvornohé tátoše, čiže zvyknem chodiť domov tak dvakrát do roka, aspoň na pár dní (aj keď prídem vždy nevyspatá a ufrflaná, haha).

 

Čo ti najviac chýba zo slovenskej kultúry za oceánom?

Jednoznačne jedlo! Tieto americké umeliny mi už lezú hore krkom! Všetko je tu buď instatné, z mrazáku alebo „drive-thru“ a už mi z toho šibe. Aj ovocie a zelenina chutia úplne inak, všetko to tu akosi dobre vyzerá, ale veľmi nudne chutí.

 

Ak by si mohla vrátiť čas, urobila by si vo svojom doterajšom živote nejakú zmenu?

Hmmm, nemám pocit, že by som potrebovala niečo meniť - práveže naopak, cítim sa veľmi happy, ako to všetko nakoniec dopadlo, ale keby som mohla urobiť jednu zmenu, tak asi urýchlim rozhodnutie prestať s jazdeckým športom a rovno začnem štúdium na vysokej škole v USA. Namiesto prvých dvoch rokov vo Viedni som mohla hneď študovať, čo ma baví tu, kde to vedia najlepšie.

 

Mladá Slovenka skúsila šťastie v Los Angeles. Dnes pracuje pre Adama Sandlera a študuje filmový strih (Rozhovor)

 

Môžeš porovnať náročnosť škôl v USA a na Slovensku?

Aj keď som chodila na americkú výšku vo Viedni, stále sa to vôbec nedá porovnať so školami tu. Školský systém v USA majú vymyslený tak, že aj keď vôbec nechceš, niečo sa už na teba nalepiť musí. U nás na Slovensku mám pocit, že sa na vysokej škole niečo naučí iba ten študent, ktorý sa naozaj učiť chce...

 

Prezradíš nám, kde pracuješ, ako stíhaš prácu v spojení so štúdiom?

Minulé leto som bola na stáži v klube Los Angeles Kings a vyhrala som s nimi legendárny Stanley Cup! Celé play-off v NHL som im najmä strihala videá, ale robila aj iné veci, vlastne skoro všetko okolo hokejistov a médií. Napríklad rozhovory pred a po zápasoch, tlačové konferencie či zhrnutie tréningov a podobne. Koncom leta som už mala také plné zuby hokeja, že až. Každý deň, celý deň len hokej, hokej a hokej!

 

Práve som skončila bakalára a začala som robiť v Sony Pictures Studios u Adama Sandlera v jeho firme Happy Madison. Aj keby to človek na mňa nikdy nepovedal, vždy som bola tak trochu (úplne) bifľa, čize môj program bol odjakživa veľmi nabitý. Hrozne nerada sa nudím, takže mi viac vyhovuje byť stále zaneprázdnená. V auguste si začínam robiť magistra na inej výbornej škole so zameraním na strih. Štúdium ma veľmi baví a hlavne mám pocit, že v tomto priemysle je stále miesto na to sa učiť a zdokonaľovať.

 

Kedy prišiel ten zlomový bod, po ktorom sa ti podarilo zamestnať sa priamo v Sony Pictures?

Myslím, že to bola kombinácia šťastia a vedomosti. Naozaj ovládam viac-menej všetky programy, ktoré sa v postprodukcii používajú na výbornej úrovni, ale musím uznať, že to bola aj „right place, right time“ situácia.

 

Zakaždým, keď som mala na jar čas, napísala som e-mail nejakému úspešnému editorovi (výhoda mať IMDBPro - nájdeš kontakt na koho len chceš) - iba tak, že či by nemal čistou náhodou čas ísť so mnou niekedy na obed, lebo čoskoro končím školu a chcela by som sa venovať strihu. Každý jeden mi odpísal a aj sa mali čas so mnou stretnúť. Nikdy som od nich nechcela prácu, ani nič iné, čisto som sa len pýtala otázky štýlu - ako sa dopracovali tam, kde sú a aké to bolo strihať tento a tento film... Všetci boli prekvapujúco neskutočne milí a veľa z nich mi dokonca ponúklo nejakú prácu, ktorú som vtedy nemohla prijať (kvôli vízam), prípadne mi dali kontakt na ich kamarátov, čo tiež pracujú na hollywoodskych filmoch. Takto som ponavštevovala všetky štúdiá a videla som postprodukčný proces pri veľmi veľa filmoch a seriáloch a postupne som si vybudovala celkom veľkú databázu ľudí z tejto brandže.

 

Jedného dňa som sa takto išla stretnúť s jedným človekom v Sony štúdiách, prišla som v taký nehodný čas, že boli všetci úplne vynervovaní, lebo práve trénovali na požiarny poplach. Keď som sa ocitla vo dverách oddelenia editorov, tak mal môj (teraz už) šéf problém s jedným programom, ktorý som ja dokonale ovládala, a pomohla som mu dať dokopy jednu scénu. Na mieste mi ponúkol job!

 

Mladá Slovenka skúsila šťastie v Los Angeles. Dnes pracuje pre Adama Sandlera a študuje filmový strih (Rozhovor)

 

Je práca pre produkčnú spoločnosť Adama Sandlera niečím nezvyčajná v porovnaní s inými produkčnými spoločnosťami?

Všetci v Happy Madison sú ako jedna veľká rodina. Nikdy som netušila, že atmosféra práce na takých obrovských filmoch môže byť taká pohodová. Na všetkých tých filmoch robia viac-menej stále tí istí ľudia, ktorí sú vlastne aj najlepší kamaráti. Všetci stále srandujú a nonstop sa tu smeje. Vôbec nemám pocit, že chodím každý deň do práce, ale práve naopak - každé ráno vstanem s tým, že sa tam teším a večer sa mi nechce ísť domov.

 

Čo je náplňou tvojej práce? Ako prebieha tvoj bežný deň v pracovnom týždni?

Moja práca spočíva v oblasti týkajúcej sa najmä strihu, ale keď som jednoznačne člen celého Happy Madison tímu, čiže aktívne zapájajú do celého procesu robenia filmu. Pomáham so strihom samotných filmov a trailerov, ale teraz momentálne strihám „making of /behind the scenes“ filmík pre HBO o našom najnovšom filme Pixels.

 

Môj pracovný deň prebieha asi takto: Každé ráno sa zobudím a idem korčuľovať na pláž, kým neprejdú najhoršie zápchy, potom prídem do Sony a zistím, čo sa práve deje v ten deň. Potom vlastne celý deň strihám, mimo času kedy ideme všetci spolu na obed. Zvyčajne som tu dosť dlho do večera, lebo po prvé sa mi nechce sedieť v tých hrozných poobedných zápchach a po druhé sa mi nikdy odtiaľto nechce odísť, lebo ma to baví, a aby mi niečo neušlo. :) Tu sa rieši toľko vecí a toľko ľudí sa tu za deň ukáže, že mám naozaj pocit, že sa učím každou minútou, čo tu strávim.

 

Podarilo sa ti už s Adamom aj stretnúť? Stretla si počas svojho pobytu aj nejaké ďalšie známe tváre?

Jasné, Adam tu behá skoro každý deň, je to hrozný pohoďák a srandista - úplne presne taký ako vo svojich filmoch, ešte aj prízvuk má rovnaký! Herci z filmov, na ktorých práve pracujeme sú tu samozrejme často, ale aj iní. Stále sa tu niečo deje a točí, každý deň vidím niekoho známeho, či už u nás v budove alebo medzi samotnými štúdiami.

 

Na akých filmoch sa tam teraz pracuje?

Momentálne dokončujeme môjho filmového miláčika Pixels, ktorý príde do kín na celom svete 23. júla. Taktiež pracujeme na filme Joe Dirt 2, ktorý bude dostupný iba v službe Crackle. Hrubý strih má dokončený nový western Ridiculous Six exkluzívne pre Netflix. Okrem toho aktívne vymýšľame hercov, ktorých obsadiť do novej komédie, ktorú začíname točiť už koncom leta v Georgii, ale jej názov zatiaľ nemôžem prezradiť! Taktiež je tu aj posledný film, ktorý sa bude točiť začiatkom budúceho roka, ale ten ešte nemá dokončený ani scenár, čiže zatiaľ o ňom nikto nevie, aj keď ja sa na neho teda neskutočne teším! :)

 

Mladá Slovenka skúsila šťastie v Los Angeles. Dnes pracuje pre Adama Sandlera a študuje filmový strih (Rozhovor)

 

Kam by si sa v kariére až chcela dostať? Aký je tvoj najväčší kariérny sen?

Vždy, keď sa ma v minulosti na túto vec ľudia pýtali, tak som odpovedala, že by som jedného dňa chcela strihať filmy štúdia Marvel. Aj keď ten sen sa nemení, pridala som ďalší - jedného dňa by som chcela vyhrať Oscara za strih. Work hard, dream big!

 

Ako by si porovnala mentalitu a vnímanie kultúry u obyvateľov USA a Slovenska či Česka?

Tá americká mentalita mi vôbec nesedí! Stále mám pocit, že rozmýšľajú akosi opačne v porovnaní s nami Európanmi. Už som sa naučila to predpovedať, čiže dokážem s Američanmi komunikovať bezkonfliktne, ale v hlave si myslím niečo iné. Všetci sú tu veľmi povrchní, treba na to dávať pozor.

 

Sú pre teba mladí Američania atraktívni? Nemenila by si radšej za poriadnych chlapov zo Slovenska?

Haha, atraktívni by sa aj našli, ale často nemám čas, nervy a ani energiu na tú ich mentalitu... Nejaký poriadny Slovák by sa aj zišiel! :)

 

Vnímajú ťa rodení Američania ako rovnocennú, alebo sa na teba pozerajú skôr zhora, keďže si cudzinka?

Práveže mám pocit, že som skôr výnimočná, keďže som zo zahraničia. Všetkých to hrozne zaujíma, aké je to za morom, aj keď väčšina ani nevie, kde sa Slovensko nachádza... Zvyčajne tipujú, že niekde v Rusku!

 

Venuješ sa vo voľnom čase aj cvičeniu či posilňovaniu?

Posilku mám ako zamestnanec Sony zadarmo a hneď tu v štúdiách, čo je fajn, ale radšej chodím ráno korčuľovať na pláž.

 

Akými aktivitami si vypĺňaš chvíle voľna? Stíhaš popri práci a škole aj pozeranie seriálov a filmov? Ak áno, aké sú tvoje najobľúbenejšie?

Stále som úplný kinomaniak, hneď idem do kina na každý a jeden film, ktorý vyjde (tu v LA je ich veľmi veľa). Okrem iného píšem aj filmové kritiky pre jeden časopis, čiže často chodím aj na predpremiéry a premietania pre novinárov. A ak ma kamaráti nevylákajú z postele na nejakú hollywoodsku párty, tak večer pozerám seriály. Sledujem veľmi veľa vecí, lebo mám potrebu byť stále v obraze ohľadom toho, čo sa vo svete „entertainmentu“ deje. Teraz, čo vychádza ma najviac baví asi Wayward Pines a Hannibal a samozrejme, že sledujem aj Game of Thrones, ale neskutočne sa teším na novú sériu True Detective a taktiež aj na Murder in the First, ktoré začínajú už o pár dní.

 

Mladá Slovenka skúsila šťastie v Los Angeles. Dnes pracuje pre Adama Sandlera a študuje filmový strih (Rozhovor)

 

Kto je tvojím obľúbeným hercom a herečkou?

Obľúbených je veľa, ale mená, čo mi napadli ako prvé sú Jake Gyllenhaal, Robert Downey Jr., Melissa McCarthy a Jennifer Aniston.

 

Podelíš sa s nami s tvojím najdivnejším zážitkom z USA?

Ach, tých je toľko! Každý deň mi tu nad niečím iným rozum zastane, ale sama mám veľa šialených príhodiek. Napríklad, keď som skoro vybila Angeline Jolie zuby dverami od WC v Universal štúdiách, alebo keď ma viedla z pláže polícia s rukami za hlavou za ilegálne korčuľovanie počas víkendu... No napadlo by vám to? Mne tiež nie!

 

Čo by si poradila mladým Slovákom, ktorých to tiež ťahá do zahraničia, ale nevedia sa rozhodnúť, či majú odísť alebo nie?

Jednoznačne áno! Vrátiť domov sa dá vždy a v zahraničí je oveľa viac možností! Aj keď viem, aké je to ťažké opustiť domov, treba odísť a vyskúšať to aj inde. If you never try, you will never know :)

 

Máš v Amerike aj slovenských alebo českých kamarátov, či iba zahraničných priateľov?

Jasné, že mám zo srdca najbližšie ku Slovákom a Čechom, ale LA je neskutočne medzinárodné mesto, čiže sú tu ľudia z každého rožku trošku. Moja partia je momentálne naozaj z každého kútika sveta a je tu úplne super. Keď vie človek po anglicky, nikdy sa tu nestratí.

 

Na záver by sme ti radi poďakovali za rozhovor a teraz ti nechávame priestor, aby si našim čitateľom možno povedala pár inšpiratívnych slov.

Wake up and chase your dreams, or work for somebody who did!

 

Lea má samozrejme vlastný účet aj na sociálnej sieti Instagram @tancosno, a preto sa môžeš pridať k takmer 40-tisícom ľudí, ktorí ju sledujú aj dnes. Rovnaký nickname používa aj na Snapchate, takže ak patríš medzi používateľov aj tejto aplikácie, pokojne si Leu pridaj.

 

Mladá Slovenka skúsila šťastie v Los Angeles. Dnes pracuje pre Adama Sandlera a študuje filmový strih (Rozhovor)

 

Ak vo svojom okolí poznáš podobného Slováka či Čecha, ktorému sa podarilo uspieť nielen doma, ale aj v zahraničí, pokojne dám môžeš dať tip na adrese ado@refresher.sk

 

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Ohodnoť článok
20
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHOR
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.