Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Nedeľa 31. 5. 2020 meniny má Petrana, Petronela

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Kultúra
166
adel
13. máj 2015, 19:20
Čas čítania: 10:28
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Nájdeme v Bratislave dobrý burger? Otestovali sme rovno osem z nich

Street 54, Strýko Burger, BeAbout, estévéčka, Savage Garden, Regal Burger, Minerva, Bistro St. Germain. Nájdeme v jednej z týchto prevádzok burger hodný európskej kvality a vašich peňazí?

adel
13. máj 2015, 19:20
Čas čítania: 10:28
Nájdeme v Bratislave dobrý burger? Otestovali sme rovno osem z nich
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
166
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Nedávno sme vám predstavili náš zoznam najlepších pražských burgrov. Ako vždy sa našlo veľa námietok, ale osobne som bol so zoznamom stotožnený a vznikla tu otázka, či vieme podobnú vec spraviť aj v Bratislave. Tak sme sa o to teda pokúsili a výsledok bol pre nás ako prekvapením, tak aj trpkým sklamaním. Zatiaľ čo v Prahe sme našli minimálne 5 naozaj dobrých burgrov svetového štandardu, v Bratislave sa nám nepodarilo nájsť ani jeden. Alebo hej? Poďme sa na to pozriet bližšie.

 

Vybrali sme si nie náhodne osem najvyhajpovanejších bratislavských reštaurácií ponúkajúcich burgre, snažiac sa vyvarovať high-endu (ktorý v Bratislave ale asi ani nie je) a sústrediť sa v drvivej väčšine prípadov na centrum mesta. V mesiacoch marec a apríl sme navštívili novšie prevádzky proklamujúce, že sa snažia robiť veci inak a to, či to je naozaj pravda, nechávame už na posúdení čitateľov. Keďže sme 100-percentne spokojní neboli asi nikde, dovolím si uviesť zoznam bez poradia, ale s číselným ohodnotením.

 


  

Street 54 Burger 

Keď zamierime na Obchodnú ulicu do priestorov bývalého KFC, narazíme na fast-foodovú prevádzku menom Street 54, ktorá sa javí ako mix niečoho nového s niečím starým, kedy sú na pohľad moderné burgre miešané s klasickým fast-foodovým servírovaním, avšak už pri pohľade na menu sa pýtam, odkiaľ prišiel šéfkuchár na tieto bizarné kombinácie? Ako príklad uvediem Jalapeňo Street Burger, kombinujúci jalapeňo omáčku s mozzarellou a dijonskou horčicou, a tak neostáva nič iné, než vsadiť na najnormálnejšie vyzerajúce jedlo, a tým je Street Royal Burger. Ten ponúka hovadzie mäso s paradajkou, červenu cibuľou, domácou zemiakovou plackou, slaninou a syrovou omáčkou. Ako prílohu volím hranolky miesto cibuľových krúžkov s varovaním, že sa v prípade krúžkov jedná o polotovar a pridávam jalapeňo omáčku, no a na pitie čapovanú kofolu v tragicky malej kvantite. To všetko za cenu šesť eur, čo je v poriadku, až na ten malý nápoj.

 

Reštaurácia je čistá, na jedlo nečakám dlho, a tak sa môžem pustiť do jedla. Hneď pri ochutnaní coleslawu však nastáva problém, je totiž extrémne suchý s naozaj divnou trpkou príchuťou, ktorú dodnes neviem vysvetliť. Hranolky sú fajn aj keď ich je málo a jalapeňo omáčka okolo pikantnosti ani nešla, svojou sladkosťou dokonca pripomína džem.

 

K samotnému burgru. Ako budete počas nasledujúcich riadkov vidieť viackrát, najväčším problémom bratislavských kuchárov je príprava samotného mäsa. Či už sa jedná o kvalitný kus v surovom stave alebo nie, tepelná úprava zlyháva na celej čiare, kedy dostávam burger veľmi well done, prichádzajúci o akúkoľvek štavnatosť. Neviem, kde sa tento zvyk vzal, pretrváva ale naozaj všade, vrátane drahších podnikov, ktoré sme vrámci testu navštívili. Keď k tomu v tomto konkrétnom prípade pridám nejedlú zemiakovú placku, kupovanú žemľu a omáčkou prekrývajúcu chuť naozaj všetkého, tak sa dostávam do bodu veľkého sklamania. Street 54 bohužial odporučiť nemôžem.

 

Nájdeme v Bratislave dobrý burger? Otestovali sme rovno osem z nich

 Testované 28.03.2015

 

Edit 5/2015: Po uverejnení recenzie sa nám Street54 ozval, že od času, kedy sa návšteva prevádzky konala, podávajú burgre už s domácimi žemlami. K burgrom taktiež podľa ich slov dostanete minimálne počas leta svieži uhorkový šalát s kôprom a smotanou. Vďaka kritickej recenzii slúbili, že sa svojich zákazníkov budú pýtať na želanú úroveň prepečenia burgrov. Takže ich ponuka znie značne lepšie ako bola tá zachytená v recenzii a neostáva nič iné, ako ísť a ju vyskúšať.

 


  

BeAbout 

Be About je každému Bratislavčanovi známa firma už nejakú tú dobu. Prevádzka, ktorá sa môže hrdiť plnou kapacitou so železnou pravidelnosťou, ma donútila, aby som zvolil návštevu o štvrtej hodine poobede uprostred týždňa, čo je jeden z mála časov, kedy je v prevádzke relatívne prázdno. Dostal som však kvalitu vyrovnanú celobratislavskému záujmu o ich jedlo?

 

V prvom rade treba povedať, že čo sa kvantity týka, z BeAbout burgru sa v Bratislave najete najviac. A to je podľa môjho skromného názoru v kombinácii s príjemným, kvázi americkým prostredím hlavný dôvod, prečo má BeAbout pravidelne plno. A to som nespomenul ešte ich burger challenge. Prejdime ale k samotnému burgru. Na ten nečakám vzhľadom na malú obsadenosť podniku dlho, a tak môžem prejsť na Royal burger v cene 8,69 eur. Na pohľad nehrá už samotný syr. Ten mohol na mäse pobudnúť podstatne dlhšie, keďže moc roztopený teda nie je, čo by dodalo mäsu ten správny šmrnc, keďže plátok hovädzieho naráža na tú istú chybu, čo v Street 54 – well f*ckin done. Šťava absolútne absentujúca, ani náznak ružovej, nie to ešte červenej. Žemľa je očividne polotovar a nie som si istý, ale chuťovo mi tak prídu aj prílohy v podobe hranoliek a cibuľových krúžkov. Ponúkané omáčky sú v poriadku a nápad alá postav si svoj vlastný burger je niečo, čo nechám na vkuse jednotlivca.

 

V konečnom dôsledku sa človek naje naozaj do sýtosti,  burger však zlyháva na najdôležitejšom faktore a to – mäse.

  

Nájdeme v Bratislave dobrý burger? Otestovali sme rovno osem z nich

Testované: 24.03.2015

 


  

Bistro St. Germain

Tak sem som vkladal nádeje veľké. Burger mi bol odporúčaný z každej strany, tak ako podnik samotný a po privítaní milou obsluhou v sympatickom prostredí som bol naozaj optimistický. Objednávam teda ich burger s avokádovou omáčkou a domácimi zemiakovými krúžkami s ich povestnou omáčkou a dostávam oku lahodiace jedlo. Pri bližšej inšpekcii však dochádza k dvom nezrovnalostiam. Jedna je kupovaná žemľa trpiaca absolútnou suchotou. Druhá je mäso. Opäť. To bolo však v St. Germain spolu so Street 54 suverénne najhoršej kvality a veľmi divnej textúry pripomínajúcej lančmit. A je to obrovská škoda, pretože avokádová omáčka bola naozaj vynikajúca rovnako ako zemiaky aj s omáčkou. Z nich sršala čerstvosť a fakt, že boli naozaj domáce, čo však neprebilo podradné mäso, ktoré je v burgri kľúčové.

 

V konečnom dôsledku tak môžem povedať iba, že St. Germain ako podnik definitívne odporúčam, avšak o ich burgri sa to povedať, bohužiaľ, nedá do doby, kým si nezvolia inú prípravu a najmä dodávateľa mäska.

 

Nájdeme v Bratislave dobrý burger? Otestovali sme rovno osem z nich

 Testované: 13.03.2015

 


 

Strýko Burger 

Burger mi bol odporúčaný skrz Facebook viackrát, mal som ale isté pochybnosti, keďže prevádzka ako taká, vrátane webu, mi pripadá trocha nevkusná. Zahodil som však predsudky, keďže aj nemoderne zariadená reštaurácia môže stále robiť kvalitné jedlo, a tak som sa vybral do Lamača, čím je Strýko burger jedna z dvoch prevádzok, ktoré sa vrámci nášho testu nenachádzajú v Starom Meste.

 

Dorazil som teda do prevádzky zariadenej naozaj skromne, evokujúcej fast-foodovosť nemoderného razenia a vzhľad menu to len podčiarkoval. Fakt, že special burger je v podstate burger s nivou alebo že sa do burgru niekto odváži dať oštiepok ma trocha znervózňoval, a tak som opäť vsadil na jalapenos.

 

Dlho som nečakal a už mi sympatická servírka niesla moje jedlo, z nejakého bizarného dôvodu na tácke, čo ešte viac pripomínalo spomínanú fast-foodovosť a mierny nevkus. Čo ma zarazilo však ešte viac bolo, že na ich stránke promujú čerstvé a kvalitné suroviny hrdiac sa, že ich nakupujú denne, no pri pohľade na obrázok môžete vidieť hneď tri polotovary v podobe žemle, cibuľových krúžkov a dokonca aj hranoliek, čo kazí celkový dojem, rovnako ako mäso. Áno, zase to mäso, nerád sa opakujem, ale aj v tomto prípade som narazil na pleskavicu miesto burgru, čo ma od ďalšej návštevy odradilo napriek celkovej chuti, ktorá by sa dala zvládnuť. Avšak proteín je kľúčový, čo je niečo, čo by si mal dať do hlavy každý kuchár a najmä zákazník. Jedinou úľavou môže byť relatívne ľudová cena, kedy za tento konkrétny burger zaplatíte 4,8 eur nerátajúc cibuľové krúžky v cene 1,8 eur, čo už je trocha drzosť vzhľadom na ich kvantitu a kvalitu.

 

Nájdeme v Bratislave dobrý burger? Otestovali sme rovno osem z nich

 Testované: 07.04.2015

 


 

Savage Garden 

Opäť podnik s vysokými očakávaniami. Priestor prevzatý po krčme na „gotku“ sa hrdí vyššími cenami, ale takmer fine dining kombináciami, ponúkajúcimi jedenie na úrovni bez nutnosti hrania sa na snobizmus.  Burger v tejto prevádzke sa môže pýšiť najvyššou cenou - 12 a pol eura, čo je cena na slovenské pomery naozaj vysoká, a tak by mal aj doručiť požadovanú kvalitu. Darí sa mu to?

 

Treba povedať, že pri našej návšteve Savage Garden sme prišli vo večerných hodinách, kedy bolo naozaj plno, takže dlhšie čakanie na jedlo obsluhe zazlievať nebudeme. Vzhľadom na nepriaznivé počasie sme sa rozhodli ohriať sa „silným“ hovädzím vývarom za 3 eurá, no silu postrádal po všetkých stránkach. Či už to bol fakt, že bol vývar jednoducho slabý a nevýrazný, alebo fakt, že bol absolútne nedochutený alebo to, že za rovnakú cenu dostanem v Meštianskom pivovare kvalitu úplne inej úrovne. "Predjedlo" teda môžem označiť (viem, že polievka v podstate predjedlo nie je) za sklamanie. To bolo mierne" vyvážené veľmi chutnou uhorkovou limonádou a hviezda večera mala naplniť naše hladné bruchá.

 

Burger po dlhšom čakaní teda naozaj prichádza aj s volským okom predražujúcim ho o 60 centov. Podľa našej prosby bol rozdelený na polovicu, kedy si môžeme vychutnať pohľad na jedlo a vidieť textúru mäsa, ktoré ružovú farbu však opäť nevidelo. Ja viem, je to trápne, ale medium well, medium rare alebo čokoľvek približujúce sa ku slovu medium sa v tomto prípade nekoná, a tak burger prichádza tak ako v celom meste mieru o svoju štavnatosť. Tá by mohla byť vyvažovaná volským okom, ale to jednoducho nezachráni fakt, že sme za burger dali 12 a pol eura a dostali sme obyčajný priemer. Hranolky boli domáce, no priemerné a jediné, čo sa mohlo kvalitou vyrovnať cene, bol coleslaw. Ten treba pochváliť za svoju štavnatosť a tým aj ľahkosť, ale inak je Savage vzhľadom na nepomer ceny a kvality sklamaním.

 

Nájdeme v Bratislave dobrý burger? Otestovali sme rovno osem z nich

 Testované: 30.04.2015 

 


  

Regal Burger 

Záverečná trojka prichádza a začína ju Regal Burger, ktorý sa môže pýšiť dvomi prevádzkami. Prvú nájdeme vo food courte v nákupnom centre Eurovea, zatiaľ čo druhá sa nachádza s podstatne príjemnejším prostredím v blízkosti opery na Palackého ulici. Tú sme sa rozhodli aj navštíviť  a zaloviť v ich jednoduchom a prehľadnom menu evokujúcom modernosť a súčasnú hipsterskú vlnu.

 

Tá pretrváva aj vo vkusnom zariadení, kde dominuje jednoduchosť a všetko je to tradične vyvážené vysokou cenou.  Ako príklad uvediem Double burger v kombinácii s nápojom, vychádzajúci na 11 EUR, alebo druhú voľbu Regal special v kombinácii s takisto nápojom za cenu 9 eur. Keď k tomu prirátam nevrlú pokladníčku, konštantne ma upozorňujúcu, kde je priestor pre zákazníka, napriek tomu, že sa v preplnenom podniku ledva pri platení hýbem a fakt, že hranolky nie sú v cene, prichádza značné sklamanie ešte pred ochutnaním samotného burgra.

 

V čase našej návštevy bežela v plnom prúde testovacia fáza hranoliek, a tak sme ich dostali zdarma, avšak za tú cenu by mali byť zdarma tak či tak a v oveľa honejšom množstve. Veď posúdte sami podľa obrázku. Na ňom jasne vidíte, že išlo o hŕstku, za tú cenu posobiacu ako drzosť, rovnako ako fakt, že mäso bolo opäť prepečené viac ako byť malo. Je to veľká škoda, lebo viem, že Regal má mäso v surovom stave naozaj kvalitné, nekupované zo supermarketu, správne dochutené, no tepelná úprava je tu naozaj zbabraná. Bolo mi povedané, že vo väčšine prípadov to v Regali takto nebýva, ale bohužiaľ nemáme čas ani priestor dávať podnikom druhú šancu. Omáčky takisto neponúkali nič prelomové a aj keď boli hranolky naozaj chutné a domáca výroba z nich priam sršala, ich smiešna kvantita v porovnaní s cenou, bola docela zarážajúca. O to viac, že dnes si v Regali musíte za ne priplatiť.

  

Nájdeme v Bratislave dobrý burger? Otestovali sme rovno osem z nichTestované: 04.03.2015

 


  

Minerva 

Jeden z favoritov nášho testu, keďže Minervu poznáme ešte z čias, keď bola iba okienko pod Michalskou. Vtedy som považoval ich burger za to najlepšie, čo v Bratislave dostať, ale po návšteve ich reštaurácie v suteréne sa môj názor, bohužiaľ, zmenil. Začína to už prostredím - vchádzate do pivničného priestoru, ktorý je nedostatočne označený a spoza baru sa vynie naozaj silný zápach a dym z kuchyne. V prípade, že narazíte na rušný čas, kedy je reštaurácia plná, ste nútení pri tom bare sedieť, čo vyústí v naozaj nepríjemný zadymený zážitok. V našom prípade sme však našli priestor v oddelenej miestnosti zariadenej skromne a objednali sme si u príjemnej obsluhy jednak ich burger titulovaný special a takisto klasiku v podobe cheese burgeru. Po menšom čakaní, kedy si z nejakého bizarného dôvodu sadla za náš väčší stôl čašníčka a začala si fotiť jedno z jedál, čo ma patrične pobavilo, sme sa dočkali.

 

Burgre prichádzajú aj s coleslawom a hranolkami na separátnych tanieroch, čo je troška smiešne, no ide o maličkosť. Prepichnuté sú tak ako sa sluší a po zakusnutí dostávam zaujímavú kombináciu chutí, avšak nedotiahnutú dokonca. Čo však treba pochváliť je mäso. KONEČNE. Konečne, kuchár vie, ako sa pripravuje hovädzie mäso, a tak ho dostávam aspoň trocha ružovkasté, zaručujúce, že je burger štavnatý, no zážitok je aj v tomto prípade pokazený, a to žemľou. Tá, ako vidíte na obrázku, je hlavne vo svojej spodnej časti dosť tenká a dochádza tu k naozaj amatérskej chybe, ktorou je umiestnenie omáčky na samotný spodok burgru, čo je primárny dôvod, prečo sa vám v niektorých reštauráciách rozpadávajú žemľe, čo spôsobuje na tanieri a vašich rukách obrovský bordel. Kazí to celý zážitok z jedla a vyvoláva to otázky, prečo to pre kristove rany ten kuchár robí, keď má toto vedieť aj absolútny amatér. Ak mi neveríte, kliknite sem a uvidíte, čo sa stalo s naším jedlom. Nebyť tohto nepríjemného faktoru a toho, že boli omáčky dosť nevýrazné, rovnako ako ich kombinácie, pozerali by sme sa na najlepší burger v Bratislave. A on ním naozaj bol, minimálne ešte pred rokom, keď som Minervu ochutnal iba z okienka, no zlá prezentácia, zlá kombinácia chutí a totálne premočená žemľa spôsobujúca to, že sa nám burger na záver rozpadol, urobila z možného gastronomického zážitku nepríjemné sklamanie. To bolo však aspoň trocha vyvážené decentnou tepelnou úpravou mäsa, ktorá stála nebola dokonalá, ale ponúkala najlepšie z najhoršieho.

  

Nájdeme v Bratislave dobrý burger? Otestovali sme rovno osem z nich

 Testované: 12.03.2015

 


  

Estévéčka  

Dve veci.  Po prvé, Estévéčka vychádza z nášho testu bezkonkurenčne ako najlepšia prevádzka, ktorú sme navštívili. Po druhé, stále má svoje chyby a keby sme ju chceli zaradiť kvalitatívne medzi pražské burgrárne, ktoré sme navštívili, tak by bohužiaľ bola na chvoste. Vysvetlím. Do prevádzky estévéčky prichádzam niečo okolo tretej, kedy je v nej relatívne prázdno. Parkovanie nachádzam veľmi ľahko, keďže nie som v centre mesta a usádza ma milá obsluha, ponúkajúca mi menu. Z neho ma okamžite zaujali domáce paprikové čipsy a bacon burger rovnako ako domáca limonáda. Onedlho už prichádzajú čipsy s rovnako domácou omáčkou a musím povedať, že sú naozaj skvelé. A takisto je ich veľa. Akurátne tenké, skvelo chrumkavé, dokonale dopĺňané vydarenou omáčkou, ideálne k posedeniu pri pive. Ako predjedlo k burgru by som ich už však nevolil, vzhľadom na ich hojnú kvantitu. Inak povedané, ľahko sa prejete, obzvlášť ak ste náhodou osamote.

 

Po vynikajúcom predjedle nečakám dlho a dostávam vytúžený burger prichádzajúci na tenkom podnose s omáčkou a ľahodne vyzerajúcimi hranolkami dopĺňaný namiesto cheddaru, syrom Gouda a volským okom. Kombinácia nie príliš originálna, ale fungujúca, ale zase to mäso. To dostávam jednak žalostne tenké a jednak veľmi prepečené, čo je ostatne jediná možnosť kvôli jeho veľkosti, čo kazí celkový dojem. Obzvlášť, keď sú tie hranolky také skvelé a kombinácia chutí tak úžasne funguje, najmä ak ste poriadne hladný. V estevéčke sa totiž najete naozaj do sýtosti, avšak v drvivej väčšine to bude sacharidmi a nie proteínom, a to je pri burgri tragická chyba. Napriek tomu všetkému musím povedať, že estévéčka sama o sebe a jej menu, je tá najsvetlejšia stránka nášho testu plného sklamania.

  

Nájdeme v Bratislave dobrý burger? Otestovali sme rovno osem z nich

 Testované: 13.04.2015

 


  

Je mi jasné, že pod týmto článkom nájdem milión komentárov radiacich mi, že som si mal burger objednať tak a tak. Fakt ale je, že keď zájdete do akéhokoľvek väčšieho mesta naokolo, či už je to Viedeň, Praha alebo Budapešt, dostanete v správne vyhajpovaných prevádzkach (každá jedna z nich tu menovaná má naozaj veľkú návštevnosť, čo ma skutočne zaráža) úplne iný štandard. Najmä v otázke mäsa, čo je primárny dôvod, prečo by si mal niekto dávať burger. Schválne si porovnajte tento test s tým pražským a uvidíte rozdiel už na fotkách. Ak nie, tak chápem, prečo sú bratislavské reštaurácie na tom tak tragicky.

 

Či už je to zle pripravené mäso, rozmočené žemle, bizarné kombinácie, polotovarové hranolky a žemle alebo vysoké ceny. Bratislava má ďaleko od mesta, kde sa človek za svoje peniaze decentne naje. Obzvlášť keď zoberieme do úvahy zahanbujúci fakt, že sa v susedných metropolách najeme nielen lepšie, ale aj lacnejšie

Ktorý bratislavský burger sa ti pozdáva najviac?
Street 54
275 hlasov
BeAbout
1301 hlasov
Bisto St. Germain
216 hlasov
Strýko Burger
380 hlasov
Savage Garden
221 hlasov
Regal Burger
946 hlasov
Minerva
660 hlasov
Estévéčka
1025 hlasov
iný
1261 hlasov
Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Ohodnoť článok
70
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHOR
Najčítanejšie
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.