Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Pondelok 18. 10. 2021 meniny má Lukáš

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Dnes populárne články
Leopoldovský utečenec Behan môže dostať doživotie. Je obžalovaný z vraždy podnikateľky Leopoldovský utečenec Behan môže dostať doživotie. Je obžalovaný…
Alex Wortex v tangáčoch zahalená len do kvetov a Čaputová v elegantnej čiernej. Pozri si outfity celebrít na Fashion LIVE! Alex Wortex v tangáčoch zahalená len do kvetov a Čaputová v…
Gábor Boráros oznámil veľkú novinu, s priateľkou čakajú dieťa Gábor Boráros oznámil veľkú novinu, s priateľkou čakajú dieťa
Na derby Slovana a Trnavy sa ultras ohadzovali svetlicami a bili, zasahovali aj zdravotníci Na derby Slovana a Trnavy sa ultras ohadzovali svetlicami a…
Michal odišiel z bratislavského korporátu inštalovať okná na mrakodrapoch v Kanade: Tvrdú drinu si tu vážia oveľa viac (Rozhovor) Michal odišiel z bratislavského korporátu inštalovať okná na…
Ste príliš krásna na to, aby ste rozumeli energetike, naznačil Putin americkej reportérke Ste príliš krásna na to, aby ste rozumeli energetike, naznačil…
Zaujímavosti

Youtuber Expl0ited: Vpred ma ženú ľudia, pre ktorých nie som dosť dobrý (Rozhovor)

Rozsiahly rozhovor s jednou z najvýraznejších postáv novodobého slovenského internetu, nielen o Youtube, ale aj o životnom štýle a osobnom živote.

johnnybravo
2. apríl 2015, 12:15 Čas čítania: 0:00
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
Zaujímavosti
49
johnnybravo
2. apríl 2015, 12:15

Youtuber Expl0ited: Vpred ma ženú ľudia, pre ktorých nie som dosť dobrý (Rozhovor)

Rozsiahly rozhovor s jednou z najvýraznejších postáv novodobého slovenského internetu, nielen o Youtube, ale aj o životnom štýle a osobnom živote.

johnnybravo
2. apríl 2015, 12:15
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok

Na konci septembra minulého roka sme našim čitateľom priniesli zaujímavý rozhovor s najväčšou hviezdou slovenskej internetovej scény, Danielom Štrauchom alias Gogom, ktorý oslovil niekoľko tisíc ľudí a fanúšikom ukázal aj inú, bežnú tvár človeka vnímaného iba prostredníctvom jeho tvorby. Od tohto rozhovoru prešlo už niekoľko mesiacov a my sme sa rozhodli v monitorovaní slovenskej Youtube scény pokračovať. S kým iným sme sa pohli pozhovárať ako druhým v poradí, ak nie so stále iba 18-ročným Petrom Altofom, ktorého však väčšia mladých Slovákov pozná pod prezývkou Expl0ited. Nápad vyspovedať šikovného tvorcu z Prievidze vznikol krátko po zverejnení článku o jeho najnovšom sociálnom experimente, kde sa nechával bozkávať od neznámych ľudí v nákupnom centre, čoho sa chytilo mnoho ďalších slovenských médií a na svete bolo akési lokálne virálne video. Peter s poskytnutím rozhovoru súhlasil a my sme ho preto vyspovedali nielen o jeho Youtube kariére, ale aj o osobnom živote či životnom štýle. Pohodlne sa usaď a zahĺb sa do čítania rozsiahleho rozhovoru s druhým najodoberanejším tvorcom (čochvíľa 300-tisíc odoberateľov) na slovenskej scéne - Expl0itedom.

 

Ahoj Expl0ited, mohol by si sa našim čitateľom na začiatok predstaviť v troch vetách?

Moje „civilné“ meno je Peter, mám 18 rokov a niekedy mám domnelé predstavy o tom, že som vtipný, a preto sa nahrávam na kameru a výsledok následne uploadujem na internet. Okrem toho ešte vo voľnom čase navštevujem štvrtý ročník gymnázia v Prievidzi, počúvam hudbu a hrám futbal. A keďže som hrozne talentovaný a napchal som všetky informácie do dvoch rozvitých viet, využívam priestor tretej vety na to, aby som vám povedal, že dnes vyzeráte sakra dobre. 

 

Mnohých by možno zaujímalo, ako vlastne vznikla prezývka Expl0ited.

Keď som bol menší, mal som pár kamarátov a hrali sme sa na riadne drsných punkáčov, a preto sme počúvali kapely ako Sex Pistols, The Exploited či The Casualties. Vtedy som sa povedzme „inšpiroval“ a použil meno jednej z vyššie uvedených kapiel ako prezývku v jednej hre. A odvtedy mi to tak zostalo. Inak dnes už takmer žiadnu z tých kapiel nepočúvam a prešiel som skôr na skupiny ako Three Days Grace a Get Scared, ale o tom neskôr.

 

Youtuber Expl0ited: Vpred ma ženú ľudia, pre ktorých nie som dosť dobrý (Rozhovor)

 

Čo ťa inšpirovalo, aby si začal tvoriť videá?

Lepšia otázka by bola kto. Málokto z mojich terajších divákov si pamätá, ako vyzerali moje prvé videá, pretože to neboli ani letsplaye z Minecraftu, ale ani vlogy. Bola to hra Metin2, ktorú som hral s kamarátmi a jeden poľský youtuber menom FUBU mi vnukol myšlienku taktiež natočiť video zo svojej postavy v tejto hre. Tam to začalo a potom som objavil aj českú youtube scénu a tvorcov, ale ako prvého som sledoval Goga.

 

Ako na začiatky tvojej internetovej kariéry reagovali rodičia?

Rodičia boli voči tomu veľmi skeptickí a nebrali to vážne. Čas, ktorý som strávil editovaním videí na počítači považovali za stratený a pokiaľ som vtedy nebol naučený do školy, nemilosrdne ma odtiaľ vyhodili. Vážne to začali brať až vtedy, keď mi prišla prvá pozvánka na akciu, či po tom, čo som si kvôli tomu musel založiť živnosť. Teraz to už chápu a rešpektujú, ba dokonca ma v tom aj podporujú.

 

Spôsobila narastajúca popularita zvýšené množstvo falošných kamarátov v tvojom okolí?

Nemyslím. :) V mojom okolí som mal odjakživa len dvoch kamarátov a obaja mi zostali až doteraz.

 

Youtuber Expl0ited: Vpred ma ženú ľudia, pre ktorých nie som dosť dobrý (Rozhovor)

 

Čo hovoríš na možnosti otvárajúce sa ľuďom na slovenskom internete?

Teším sa. Začína sa to reálne rozbiehať. Páči sa mi, že firmy si začali uvedomovať, že marketing sa dá robiť aj prostredníctvom internetu a ten nemá také obmedzené hranice ako televízia.

 

Koľko percent tvojej tvorby tvorí inšpirácia zahraničnými youtubermi?

Možno tak 50 percent. Nápadom sa inšpirujem a prevezmem si to podľa seba, alebo k tomu niečo vymyslím či ho nejak pozmením.

 

Prečo si myslíš, že sa tvoj obsah stal na internete takým populárnym?

Snažím sa využívať podprahové signály, ktoré fungujú na podvedomie a ovplyvňujú ľudí. Nejak takto som donútil Refresher zdieľať moje video a takisto aj tento rozhovor.

 

Ale nie. :D

 

Teraz vážne, vôbec netuším. Niekedy mám dokonca pocit, že si to ani nezaslúžim, ale som za to rád a momentálne do toho dávam všetko a snažím sa kvalitu tlačiť čoraz vyššie.

 

Ako zvládaš zvýšený záujem o tvoju osobu, spoznávajú ťa ľudia na ulici?

Nezvládam to :D. Úplne som kvôli tomu obmedzil chodenie von a hlavne navštevovanie nákupných centier. Ono sa to nezdá, ale je to fakt nepríjemné, keď niektorí ľudia nechápu vaše právo na súkromie a majú tú drzosť prenasledovať vás polhodinu cestou domov a potom ešte aj zazvoniť na zvonček a držať ho ako hluchý dvere... Vtedy mám chuť zabíjať.

 

Populárnym sa stal aj vďaka videám z hry Minecraft

 

Dá sa v súčasnosti efektívne skombinovať práca youtubera, škola a osobný život?

Všetko sa dá, treba si len určiť priority. A možno si ešte vedieť napísať ospravedlnenky na ťažké dni.

 

Vyskytol sa už moment, keď si zvažoval ukončenie svojho pôsobenia na internete?

Nie, len raz som si dal kratšiu pauzu. A hoci má toto pôsobenie na internete veľa negatív, stále tie pozitíva ďaleko prevažujú. Nebyť môjho trapošenia pred kamerou, nikdy by som neprecestoval všetky väčšie české mestá alebo nespoznal toľko skvelých ľudí.

 

Máš pocit, že ti s úspechom na internete stúpla sláva do hlavy?

Tí, čo ma poznajú bližšie vedia, že namyslený som bol už ďaleko predtým. Samozrejme srandujem :D. Nemám taký pocit, ale uvedomujem si, že ma Youtube zmenil, minimálne sa cítim sebaistejší a priebojnejší. A hoci v niektorých videách vystupujem ako arogantný hajzel, je to len forma daného videa. V skutočnosti si veľmi vážim všetkých ľudí, ktorí moje videá sledujú a podporujú ich, lebo bez nich by som skončil.

 

Máš do budúcnosti nejaké ďalšie ambície, napríklad prechod z Youtube do televízie?

Už som mal tú možnosť, konkrétne účinkovanie v prvých šiestich dieloch programu Hrajeme s Alim. Dopadlo to tak, že sme vyfasovali hodnotenie 9% na ČSFD a výsmech od polovice internetu :D. Takže som zistil, že to nie je nič pre mňa. Ja si rád všetko v súkromí pripravím a tam sa všetko točilo na prvú dobrú a improvizácia mi teda veľmi nešla :D A navyše, pokiaľ niečo nemám pod kontrolou, tak hrozne stresujem.

 

Vieme, že presné čísla nemôžeš prezradiť, ale dokázal by si sa v momentálnej situácii uživiť iba tvorením videí?

Určite áno :).

 

Čo bola prvá vec, ktorú si si kúpil z peňazí zarobených na internete?

Lepšiu kameru, potom notebook a teraz si prenajímam štúdio. Mám dobrého ocina, ktorý mi už ako malému vysvetlil, že peniaze, čo mám, sa nemám báť investovať, ale len do vecí, ktoré ma môžu posunúť ďalej a vďaka nim môžem robiť veci efektívnejšie a kvalitnejšie. Inak si aj dosť odkladám na vysokú a tak :).

 

Oslovujú ťa spoločnosti s otázkou, či by si pre nich prostredníctvom videí nespravil reklamu?

Kedysi to bolo zriedkavé, ba dokonca som aj ja sám musel oslovovať spoločnosti s ponukami na spoluprácu a chytal som sa čoho sa dalo. Dnes je ale situácia iná a ja dostávam aj niekoľko ponúk týždenne, čo mi dáva možnosť vyberať si. Takže áno, dostávam takéto ponuky, ale nehrniem sa do nich bezhlavo.

 

Youtuber Expl0ited: Vpred ma ženú ľudia, pre ktorých nie som dosť dobrý (Rozhovor)

 

Čo si myslíš o konkurencii na Slovensku a aké máš vzťahy s ostatnými tvorcami?

Na Slovensku tých youtuberov zas až tak veľa nie je. Preto poďme postupne. Je tu Gogo, ktorý predstavuje niečo ako československého youtube boha, bol jeden z prvých, je kvalitný a má super nápady, preto ho fakt uznávam :). Potom je tu Selassie, ktorý sa na mňa pozerá celkom kriticky, ale to ma len motivuje ukázať mu, čo je vo mne. Ďalej je tu Matúš, môj spolužiak, kamarát a tiež youtuber. Toho by som niekedy najradšej nakopal do zadku za jeho laxný prístup, ale mám ho rád (to ale ešte neznamená, že ho nenakopem :D). Ešte tu máme Shy Chickens, čo sú podľa mňa neskutoční frajeri a možno ešte Asimistera, ktorého síce veľmi nesledujem, ale keď už, tak mi fakt zdvihne náladu.

 

Chystáš sa na vysokú školu alebo sa skúsiš venovať výlučne svojmu kanálu?

Chcem ísť na vysokú. Ešte začiatkom roka som chcel ísť na biochémiu, lebo ma to bavilo a bol som v tom dobrý, ale nakoniec som sa rozhodol diametrálne zmeniť zameranie práve kvôli Youtube, a preto sa hlásim na masmediálnu komunikáciu a budem dúfať, že mi to pomôže v mojej tvorbe a moja tvorba mi zároveň pomôže v štúdiu.

 

Priniesla ti internetová sláva do života aj dievča, respektíve si zadaný?

Musím povedať, že vďaka internetovej sláve, ako hovoríte, sa o mňa záujem fakt zväčšil, no napriek tomu sa stále často ocitám vo friendzone :D... Stane sa aj najlepším :D.

 

Zmenil sa tvoj pohľad na svet s príchodom internetovej slávy?

Nemyslím. Zmenil sa pohľad sveta na mňa. :)

 

Čo ťa viedlo k zmene účesu, keďže prednedávnom si aj ty naskočil na vlnu samurajských copíkov?

Nedá sa povedať, že by som na ňu naskočil úplne dobrovoľne. Skôr som zmenil kaderníčku a tá je asi surferka, a teda na ňu naskočila aj za mňa. A potom som ju za to aj zvozil :D. Ale čo, stane sa. Nevadí mi to, účes narozdiel od väčšiny mojich fanúšikov až tak nehrotím. Navyše si copík robím len vtedy, keď sa mi nechce 10 minúť štvať s fénom.

 

Divákov zatiaľ najviac zaujalo video, kde Expl0ited predstavuje svoju sestru

 

Koľko času  ti priemerne zaberie ranná príprava v kúpeľni?

Keď si odmyslím umývanie zubov a opláchnutie ksichtu, tak ako som povedal, keď chcem copík, tak 30 sekúnd a keď vlasy ako ich nosím zvyčajne, tak okolo 10 minút.

 

Sleduješ pravidelne módne trendy alebo je tvoj štýl založený výlučne na vlastnom názore?

Nosím, čo mi ráno nachystá mamina.

 

Aká bola tvoja najhoršia skúsenosť s fanúšikom?

Túto zimu sme s Matúšom boli u nás na námestí, kde boli zrovna vianočné trhy. Bolo tam aj klzisko, ale to sme zďaleka obišli a skončili sme pri stánku s grilovanými klobásami. Keď sme nakúpili a pomaly odchádzali s plnými ústami, prišli za nami 3 dievčatá, že sa chcú odfotiť. Povedali sme jasné, ale ako sme sa fotili, nejakých pár hrdinov z klziska po nás začalo hádzať snehové gule. No a po asi 10 márnych pokusoch, kedy sme len nehybne stáli a pózovali s dievčatami, jednu z nich zasiahla guľa rovno do hlavy. Hrozne ma to naštvalo a úplne som vybuchol a neskutočne som tomu chalanovi vynadal. Dievčaťu sa nakoniec nič nestalo, ale mrzelo ma, že to schytalo za mňa :).

 

Žiadajú od teba fanúšikovia a fanúšičky aj nezvyčajné služby, napríklad podpisy na intímnych miestach?

Žiadajú teda o všeličo, od podpisov do výstrihov dievčat či chlapcov som už podpisoval aj kolobežky, bicykle, topánky či helmy. Nahrával som im odkaz na mobily pre kamošky a kamošov či rozdával hromadné objatia. Na to tu ale predsa som :D.

 

Kto si myslíš, že tvorí hlavnú časť tvojich fanúšikov? Aké vekové rozmedzie?

Popravde netuším. Youtube štatistiky sú v tomto hrozne klamlivé, lebo si tam každý pár rokov prihadzuje, aby sa mohol kukať na ľahko erotické či vulgárne videá, a preto môžem len odhadovať. Odvtedy, čo som prestal točiť hry a začal sa viac venovať vlogom, určite vekový priemer stúpol. Tipujem to teda tak na 12 až 17, no fakt neviem. A v podstate mi na tom až tak nezáleží, dôležité je, že sa to ľuďom páči.

 

Chystáš v blízkej budúcnosti nové projekty alebo zmeny, o ktorých by si niečo rád prezradil?

Chcem začať natáčať komplexnejšie. Okrem klasických vlogov a skečov chcem opäť začať robiť videá z hier, ale popritom rozbehnúť aj pranky a sociálne experimenty. Tiež sme nedávno točili kratučký minifilmík a v čase, keď vám tu odpovedám zostáva do vydania iba deň, takže pokiaľ sa to bude páčiť, plánujem sa rozbehnúť aj takýmto smerom. 

 

Spomínaný študentský minifilm, v ktorom Expl0ited zisťuje, že ho niekto sleduje

 

Zmenil sa tvoj pohľad na Youtube odkedy si začal s tvorením videí?

Zmenil. Kedysi, hlavne, keď som začínal, som točil tak raz za mesiac a Youtube som bral ako zábavu. Dnes sa snažím točiť aspoň dvakrát do týždňa a Youtube beriem ako prácu, preto sa k tomu staviam oveľa zodpovednejšie. To ale vôbec neznamená, že by som si to užíval o niečo menej. Práve naopak :). 

 

Teraz môžeme prejsť na osobnejšie otázky, ktoré sa možno nebudú do veľkej miery týkať internetu. Plánuješ v budúcnosti zostať na Slovensku alebo skúsiš šťastie v zahraničí?

Chcel by som cestovať. Po rôznych krajinách, rôznych kultúrach a všetko si natáčať. Spájal by som príjemné s užitočným. Držte mi palce, nech mi to vyjde.

 

Čo považuješ za svoj doterajší najväčší úspech, v osobnom živote ale aj tom profesionálnom?

Čo sa týka osobného života, tak asi jediné, čo som dosiahol bol orgazmus. 

 

Čas na smiech. Nič iné mi fakt nenapadlo :/.

 

Čo sa týka môjho internetového života, tak ma veľmi potešil práve úspech videa „Daj mi pusu, som zúfalý", ktoré obdržalo veľké množstvo pozitívnych ohlasov. Inak ma teší aj dosiahnutie 300-tisíc odoberateľov či ocenenie pre tretieho najobľúbenejšieho vlogera na československej scéne.

 

Čo ťa priviedlo k futbalu, a ktorý tím je tvojmu srdcu najbližší?

Môj tatko. Chodil so mnou odmalička na tréningy a tiež aj na všetky zápasy. Asi tajne dúfal, že budem futbalista. Nevydalo :D. A tím, jedine Real Madrid. S ocinom sme to mali tak, že on vždy fandil Barcelone a ja Realu, úplne odmalička a vydržalo nám to až doteraz. Vždy si zo seba robíme srandu, keď tieto tímy hrajú proti sebe. 

 

Youtuber Expl0ited: Vpred ma ženú ľudia, pre ktorých nie som dosť dobrý (Rozhovor)

 

Koľko minút denne stráviš počúvaním hudby? Na akom štýle a skladbe momentálne fičíš?

Pomerne dosť. Vždy na ceste zo a do školy. Keď som v štúdiu a práve nenatáčam, alebo aj keď sa učím. Čo sa týka štýlov, záleží kedy mám na čo chuť. Niekedy si rád pustím na plné gule Falling in Reverse či Nickleback, inokedy si spravím vodnú a pustím si Bacha. Zrelaxujem pri oboch, záleží na čo mám chuť. 

 

Tráviš piatkové večery radšej doma alebo vonku v klube?

Keďže cez týždeň moc nevychádzam a venujem sa škole a Youtube, tak cez víkend sa to snažím dobehnúť aspoň formou párty. S Matúšom máme jeden obľúbený klub, kde nás poznajú, a tak máme väčšinou vstup a pitie zadarmo :D. A to je hriech nevyužiť!

 

Máš rád filmy a seriály alebo si radšej prečítaš dobrú knihu?

Kedysi som veľa čítal, ale v súčasnosti som rád, keď si raz za čas pozriem film alebo seriál. Nedávno som dopozeral Misfits a bolo to to najlepšie na svete! Odporúčam.

 

Aký je tvoj najväčší životný sen?

Ten by som si chcel nechať pre seba :).

 

Sleduješ aj našu stránku a ak áno, ktorú jej časť obľubuješ najviac?

Kukám si hlavne veci týkajúce sa módy a párkrát som si tak už aj našiel obchod na nakupovanie :D. Inak len to, čo ma zaujme. 

 

Expl0ited nepohrdne ani možnosťou motivovať svojich fanúšikov

 

Zopárkrát si vytvoril aj inšpiratívne videá, mohol by si nakoniec niečo motivujúce odkázať aj našim čitateľom?

Nechcem niekomu podsúvať nejaké premúdre reči a citáty sávnych, a tak poviem len to, čo ženie vpred mňa. Je to človek. Človek, pre ktorého som nikdy nebol dosť dobrý. Navyše to nie je len tak niekto z ulice, ale je to Človek, na ktorého názore mi záleží a neviete si predstaviť, ako neskutočne ma serie to, že ma takto podceňuje. Moja motivácia je byť lepší ako on. Nevravím, že je to tá správna cesta za dosiahnutím niečoho, čo chcete, ale minimálne je funkčná.

 

Expl0itedovi by sme na záver chceli poďakovať, že si na naše otázky našiel čas a do budúcnosti mu prajeme ešte veľa úspechov. Ak ťa tento sympatický youtuber zaujal, nezabudni navštíviť jeho kanál, facebookovu stránku či instagramový profil, kde o ňom môžeš zistiť ešte ďalšie zaujímavé informácie. 

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
NAHOR
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie články
Teraz
24 hod
7 dní
30 dní
Viac z témy zaujímavosti
Viac článkov
Sponzorované články
Viac článkov
Ďalšie news viac news
Mohlo by ťa zaujímať
Prejsť na úvodnú stránku
Dnes populárne články
Leopoldovský utečenec Behan môže dostať doživotie. Je obžalovaný z vraždy podnikateľky Leopoldovský utečenec Behan môže dostať doživotie. Je obžalovaný z…
Alex Wortex v tangáčoch zahalená len do kvetov a Čaputová v elegantnej čiernej. Pozri si outfity celebrít na Fashion LIVE! Alex Wortex v tangáčoch zahalená len do kvetov a Čaputová v…
Gábor Boráros oznámil veľkú novinu, s priateľkou čakajú dieťa Gábor Boráros oznámil veľkú novinu, s priateľkou čakajú dieťa
Na derby Slovana a Trnavy sa ultras ohadzovali svetlicami a bili, zasahovali aj zdravotníci Na derby Slovana a Trnavy sa ultras ohadzovali svetlicami a bili,…
Michal odišiel z bratislavského korporátu inštalovať okná na mrakodrapoch v Kanade: Tvrdú drinu si tu vážia oveľa viac (Rozhovor) Michal odišiel z bratislavského korporátu inštalovať okná na…
Ste príliš krásna na to, aby ste rozumeli energetike, naznačil Putin americkej reportérke Ste príliš krásna na to, aby ste rozumeli energetike, naznačil Putin…
Domov
Zdieľať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Zatvoriť