Utorok 16. 1. 2018 meniny má Kristína

hľadaj na refresheri

Ďalší slovenský úspech vo svete? Spoznaj nových ľudí vďaka aplikácii Droppie

Ideš po meste, zájdeš si do svojej obľúbenej kaviarničky a zanecháš tam svoju selfie. Večer prídeš domov a už ťa bude čakať desať žiadostí o priateľstvo na Facebooku.

9. december 2014, 11:44
9. december 2014, 11:44

Ak ste si mysleli, že spolu s Instagramom a Snapchatom sa kapacita originálnych nápadov na aplikácie preplnila, ste na omyle. Predstavujeme vám slovenskú aplikáciu, ktorá už stihla zarezonovať svojou ambicióznosťou. Ešte sa totiž nikomu zo Slovenska ani Európy nepodarilo vybudovať priamu konkurenciu svetovým gigantom, ako je Instagram alebo Foursquare. Reč je o aplikácií menom Droppie, ktorá mení spôsob, akým komunikujeme s ľuďmi. 

 

Marek Šándor a Martin Herman (na stoličke), ktorí prišli s myšlienkou vytvoriť Droppie

Ďalší slovenský úspech vo svete? Spoznaj nových ľudí vďaka aplikácii Droppie

 

Predstav si, že ideš po ulici a na určitom mieste sa ti v mobile objaví fotka peknej neznámej baby, pohľadného chalana, či naopak niekoho známeho – len tak, bez toho, aby ti ju konkrétne poslal. Droppie je unikátna sociálna sieť, ktorá spája ľudí vďaka zdieľaniu fotiek priamo z miesta, na ktorom boli vytvorené. Túto fotku dropneš (zanecháš) na mieste, kde práve si - či už v bare, škole, na ulici, MHD alebo inde. V momente, ak niekto iný prejde okolo tejto fotky, tak si ju vyzdvihne a zábava sa môže začať!

 

Ďalší slovenský úspech vo svete? Spoznaj nových ľudí vďaka aplikácii Droppie

 

Aplikácia ti vždy prinesie zaujímavý obsah - a to ju netreba mať ani otvorenú. Jednoducho si chodíš ulicami, v pozadí zbieraš fotky so správami, ktoré niekto zanechal na tvojej trase - a pritom dotyčného nemusíš vôbec poznať. Keď raz zdvihneš niekoho "drop", môžeš naň reagovať vlastnou fotkou s textom. Toto pokladám sa dosť bláznivú myšlienku, ktorá by skutočne mohla uspieť. Fakt, že nikdy nevieš, čo zdvihneš dodáva appke zakaždým neskutočný pocit prekvapenia a očakávania. S Droppie sa tak z obyčajnej prechádzky mestom stáva honba za zaujímavými dropmi a súťaž o to, kto zanechá tie najlepšie.

 

Ďalší slovenský úspech vo svete? Spoznaj nových ľudí vďaka aplikácii Droppie

 

A teraz to najzaujímavejšie. Päťčlenný tím, ktorý na appke maká dni a noci, je namiešaný z tých najlepších slovenských machrov. Aplikáciu vymysleli a počas 8 mesiacov tvrdej práce vyvinuli dvaja mladí slováci – Martin Herman a Marek Šándor. Počas posledných mesiacoch mali chalani možnosť pracovať s vynikajúcimi mentormi zo Silicon Valley, Nemecka, Poľska a Slovenska. Droppie tiež testovali aj na amerických univerzitách - Stanford a University of California, kde je veľké množstvo mladých ľudí, ktorí priamo vyhľadávajú trendové appky, cez ktoré môžu komunikovať úplne novým a zábavným spôsobom - vďaka čomu Droppie aj vzniklo. Američania sú blázni a slovenská geolokačná sociálna sieť ich nesmierne zaujala. Droppie totiž nechýba kľúčový moment prekvapenia – nikdy totiž nevieš, na akú fotku natrafíš.

 

Desať mesiacov vývoja, analýz a prieskumov prináša svoje ovocie, a tak je appka pripravená vyraziť do sveta a vstúpiť do boja medzi gigantov. Aplikácia je v súčasnosti dostupná pre iOS aj Android. Rovnako aj majitelia Apple Watch sa budú mať na čo tešiť. Originálnosť aplikácie jej predpovedá veľkolepú budúcnosť, o to lepšie, že ide o náš domáci produkt. 

 

 

Osobne som už mal tú česť testovať Droppie a verím, že chalani prerazia, keďže podobnej aplikácie zatiaľ niet a to ju robí výnimočnou. Ak máš jablko, tak určite checkni Droppie v App Store alebo v Play Store, ak vlastníš Android. Podporíš tak projekt zo Slovenska, ktorý môže byť zanedlho tak úspešný, ako jeho zahraniční konkurenti. Stiahni si už dnes túto skvelú aplikáciu a zaži Droppie na vlastnej koži. Je to skutočne sranda.

 

Stiahni Droppie pre Android TU

Stiahni Droppie pre iOS TU

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Zobraziť 13 komentárov
Diskusia
alebo poslať ako anonym
13 komentárov
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
avatar
Doimartko9. december 2014, 12:11

ked kukam kazdy tyzden je tu clankov o novych apps na komunikaciu asi vymyslim appku ktora ti zablokuje vsetky ostatne appky a budes musiet komunikovať verbalne je to sice dost vintage pretoze takto sa komunikovalo uz velmi davno

104 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Nuck9. december 2014, 19:34

pobavil jsi mě :D vintage shit, já jsem ready :D

1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Freeloader9. december 2014, 18:12

kamo take nieco uz tusim existuje :D ze ti to to blokne telefon ked si vonku aby si sa venoval ludom a nie telefonu

12 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Doimartko9. december 2014, 21:59

vies co je paradox? ze sa venujes ludom cez smartfon ale pritom sa zabudas venovat tym ktory su v tom momente pri tebe. ked prides do hocjakeho podniku vzdy sa tam najde minimalne 1 idiot ktory 95 percent casu straveneho tam tuka do telefonu.

6 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
iGi10. december 2014, 14:17

tak s tymto sa stretavam bezne .. nador dnesnej doby

5 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
vegovego9. december 2014, 12:14

Veľmi zaujímavý nápad! Viem si predstaviť, že keď sa táto aplikácia celosvetovo rozšíri, tak na takom Karlovom moste v Prahe budu telefóny od preťaženia vybuchovať :)

18 Odpovedať · Nahlásiť
Filip Kurunczi9. december 2014, 21:11

Dickpics Everywhere!

18 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Prostrednik10. december 2014, 19:58

Ja prostredniky, bolo by divne vyzliekat sa na ulici :D

1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Lukajzz10. december 2014, 20:16

No ešte budem dávať o sebe vedieť, kde som bol, isto. Ako nápad fajn ale zmysel nulový, zase budú ľudia len začumení do mobilov a to čo je naokolo bude pre nich neviditeľné.

5 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Boriski059. december 2014, 13:36

nech ti ne*ebe .... môžem dúfať ze ludia budu kriticky k takym novym vystrelkom ale ja viem ze po svete beha niekolko milionov vypatlancov co sa z toho budu tesit a pretekat sa v tom .... tlačítkovy telefon to istí ;)

2 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
mikso9. december 2014, 19:57

super appka :)

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
jow11. december 2014, 10:46

nápad fajn, ale počas 2 dní skúšania som z toho mala holé nič a zožralo mi to kvôli sledovaniu polohy 50% baterky ešte aj keď som spala, takže ne, dik

-1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
KukiCZ9. december 2014, 18:19

Kopie Tindru..

-5 Odpovedať · Nahlásiť
Odoberaj REFRESHER videá