Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Streda 30. 9. 2020 meniny má Jarolím

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Refresher - Rozhovory
0
Marek R.
21. september 2014, 15:31
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Adam Žampa: Šport robí meno krajine vo svete ako žiadna iná reklama (Rozhovor)

Na REFRESHERi vám pravidelne prinášame rozhovory s mnohými zaujímavými a úspešnými ľuďmi a tentoraz budeme pokračovať vo svete športu. Vyspovedali sme nášho najlepšieho mužského lyžiara, Adama Žampu.

Marek R.
21. september 2014, 15:31
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
0
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Na REFRESHERi vám pravidelne prinášame rozhovory s mnohými zaujímavými a úspešnými ľuďmi a tentoraz budeme pokračovať vo svete športu. A keďže zimná športová sezóna už klope na dvere, vyspovedali sme nášho najlepšieho slovenského mužského lyžiara, Adama Žampu. Ten ukázal naplno svoj potenciál na nedávnej olympiáde v Soči a my sa len môžeme tešiť, čo všetko tento mladý Slovák ešte predvedie. Aby si bol stále v obraze, Adama môžeš sledovať na jeho fanpage alebo aj na oficiálnej stránke.

 
Adam Žampa: Šport robí meno krajine vo svete ako žiadna iná reklama (Rozhovor)

 

Ahoj Adam, začneme klasickou otázkou na úvod. Ako sa momentálne máš, keď už si konečne na Slovensku?

Poviem to takto, som rád, že som konečne doma a môžem byť chvíľku s priateľkou, rodinou a hlavne byť doma, lebo tu je najlepšie!

 

Ako si sa dostal k lyžovaniu a koho najviac uznávaš v tomto športe, prípadne kto je celkovo tvojím vzorom?

K lyžovaniu som sa dostal už ako trojročný, keďže som z Tatier priamo zo Starého Smokovca celý život, tak som to mal hneď po ruke, no a ešte sme taká lyžiarska rodina, pretože už môj pradedo bol lyžiar, neskôr babka s dedkom, potom otec a teraz som už štvrtou generáciou ja aj s mojimi dvoma mladšími bratmi Teom a Andreasom. Najviac uznávam jednoznačne Bodeho Millera, Teda Ligetyho a Ivicu Kostelica, to sú moje najväčšie vzory.

 

Už je to viac ako polrok, čo si na Olympiáde v Soči krásne reprezentoval našu krajinu. Takmer z toho bolo aj pódium, no nakoniec to vyšlo na 5. miesto v kombinácii a 6. miesto v slalome. Ako spomínaš s odstupom času na tvoje účinkovanie pod piatimi kruhmi?

Bolo to pre mňa veľká premiéra, som strašne rád, že sa mi podarilo vyhrať 2 slalomové jazdy z troch na olympiáde a že mi to prinieslo celkovo 5. a 6. miesto. Spomína sa na to určite krásne, ale o to viac ma to motivuje do budúcna, aby to bolo ešte lepšie.

 

Svoju prípravu na nadchádzajúcu sezónu si strávil aj na Novom Zélande, konkrétne 5 týždňov a trénoval si tu aj minulý rok. Trénuje sa ti práve tu najlepšie?

Tento rok to bolo pre mňa už štvrtýkrát na Novom Zélande. Trénuje sa tu super, pretože podmienky na trening sú porovnateľné s európskym snehom a keďže je to ďaleko, tam sa tam oplatí ísť na dlhšie. Na tréningu tam je super to, že keďže tam je v auguste zimné ročné obdobie, tak podmienky sú takmer rovnaké ako v zime v Európe.

 

Okrem tréningu si tu podstúpil aj šesť závodov a dokonca si ich všetky vyhral, čo je obrovský úspech. Cítiš sa byť teda maximálne pripravený na novú sezónu?

Je to taká generálka pred ozajstnou sezónou a určite je to lepší pocit, keď sa človeku zadarí a zlepší si vďaka tomu aj svetový ranking. Verím, že tak, ako sa mi jazdilo práve na Zélande, sa mi bude jazdiť aj v Európe a že keď budem najmä zdravý, tak dám v preteku dve vyrovnané tréningové jazdy čo najrýchlejšie od štartu až do cieľa.

 

Adam Žampa: Šport robí meno krajine vo svete ako žiadna iná reklama (Rozhovor)

 

Z Nového Zélandu si už niekoľko dní doma, zvyšok prípravy teda absolvuješ už na Slovensku?

Teraz áno, najbližšie 3 týždne až do 29.9. budem kondične makať vo Vysokých Tatrách a potom sa presúvame na týždeň do Rakúska na ľadovec znovu lyžovať.

 

Nová sezóna vypukne pre mužov už 26. októbra v rakúskom Soeldene. Ako asi bude vyzerať tvoja záverečná časť prípravy?

Od 29.9. máme týždeň na snehu v Rakúsku na ľadovci Pitztal, potom sme týždeň doma a potom ideme opäť do Rakúska práve na ľadovec Soelden, kde bude prvý svetový pohár novej sezóny.

 

Čo tvoje plány na novú sezónu? Očakávaš hneď niekoľko pódiových umiestnení či radšej si ciele neurčuješ a vždy vydáš zo seba len to najlepšie?

Nerád si určujem nejaké číselné ciele, ja robím lyžovanie najmä preto, že ma to veľmi baví a že to je môj život, preto chcem jazdiť najmä tak ako v tréningu, naplno si to užívať, mať pri tom zábavu a jazdiť čo najrýchlejšie od štartu až do cieľa. Pretože ja si myslím, že keď niečo robíš, mal by si mať z toho radosť a robiť to zo srdca a potom sa dostavia výsledky, ale určite by som chcel pravidelne bodovať a snažiť sa výsledky zo Soči ešte zlepšiť!

 

Čo ti dáva spoločné trénovanie s Ligetym, prípadne s inou zjazdárskou špičkou a ako ste sa dali dokopy?

Je to pre mňa veľká škola, pretože na tréningu, najmä toto leto, som od neho bol neraz rýchlejší a človeku to dá v hlave ten pocit, že prečo keď to je v tréningu, by to nemohlo byť aj v preteku ? Čiže najmä ten pocit, že je možné poraziť aj tých najlepších.

 

Je priateľka Daniela tvoja najväčšia fanúšička? Sprevádza ťa aj počas dlhej sezóny a povzbudzuje na pretekoch?

Je najmä moja psychologička, veľakrát mi pomohla myslieť pozitívne, A sprevádza ma, keď to je možné, pretože študuje a nie vždy sa jej dá prísť, ale keď na pretekoch je, tak je to super mať ju v cieli, pretože vtedy to so mnou prežíva ešte oveľa viac (smiech).

 

Adam Žampa: Šport robí meno krajine vo svete ako žiadna iná reklama (Rozhovor)

 

Je medzi lyžiarmi cítiť kvôli konkurencii nejaká nenávisť alebo ste všetci kamaráti a navzájom sa rešpektujete?

Medzi mužmi je to veľké hecovanie a kamarátstvo a samozrejme veľká sranda, jeden druhého podpichuje a robí si z neho typické vtipy a narážky a samozrejme rešpektujeme a obdivujeme jeden druhého a každý sa chce pred každým ukázať, že práve on je ten najlepší. Medzi ženami to je však iné, presný opak. Ale to som iba počul (smiech).

 

Nejaká vtipná príhoda z lyžovania? Kľudne nabonzuj aj kolegov.

Dnes mi už príde veľmi vtipná príhoda, keď som bol prvýkrát v USA na pretekoch v Beaver Creeku, kde som štartoval v obráku, ale bol som aj na prehliadke super G, Ale keďže som v ňom neštartoval, tak Nemci na mňa podali protest a chceli ma diskvalifikovať, pretože som na tej prehliadke nemal byť, keďže som v super g neštartoval, ale to som ja nevedel. Nakoniec to dopadlo tak, že som dostal pokutu 1000 frankov (smiech).

 

Lyžovanie je na Slovensku pomerne populárne. Ty si precestoval veľkú časť sveta a lyžoval takmer všade. Ktoré lyžiarske stredisko odporúčaš všetkými desiatimi vo svete a ktoré u nás na Slovensku?

Čo sa týka Slovenska, tak keďže som zo Starého Smokovca, tak odporúčam jednoznačne Vysoké Tatry. Zjazdovky sú tu každý rok lepšie a približujeme sa európskemu nadštandartu, čo sa týka hotelových či reštauračných služieb. Tak isto sú tu aj každý rok nové zjazdovky. Potom jednoznačne Jasná, tam nie je o čom. Tá je super a čo sa týka sveta, tak vždy vravím, že najlepšie je v severnom Taliansku Alta Badia a celé Dolomiti Superski.

 

Pred istým časom si odmietol ponuku ruskej lyžiarskej federácie, kde by si mal asi o život maximálne postarané. Čo ti prebiehalo v momente tejto zaujímavej ponuky hlavou?

Premietalo sa mi viacej vecí, najmä to, ako budem vyzerať na Slovensku a že či to mám urobiť kvôli tým peniazom alebo nie. Ale nakoniec som veril a aj verím našim ministrom, ktorí mi sľúbili zmenu k lepšiemu, čo sa týka financií a keďže u mňa platí pravidlo, že slovo robí chlapa, tak im verím a viem, že svoj sľub dodržia, preto som zostal Slovákom.

 

Ako hodnotíš fakt, že dvaja naši najlepší lyžiari majú za trénerov a členov realizačného tímu rodičov a všeobecne rodinných príslušníkov? Máš pocit, že je zo strany štátu, resp. športových zväzov zjazdové lyžovanie slabo podporované?

Bohužiaľ, treba si položiť ruku na srdce, ale pravda je taká, že nielen lyžovanie alebo zimné športy upadajú, ale celý slovenský šport ide dole vodou a treba to zlepšiť, pretože šport robí meno krajine vo svete ako žiadna reklama!!! Určite by mal byť šport dotovaný štátom viac a treba najmä nájsť správny systém, aby sa zbytočne nevyhadzovali peniaze. Ale pravda je taká, že nebyť mojich rodičov, tak ja dnes nelyžujem.

 

Adam Žampa: Šport robí meno krajine vo svete ako žiadna iná reklama (Rozhovor)

 

Čo očakávaš od zmeny šéfa Slovenskej lyžiarskej asociácie?

Verím, že bude čestný chlap a že bude túto zodpovednú prácu robiť čo najlepšie a hlavne tak, aby sa na seba vždy vedel pozrieť do zrkadla. A keďže je bývalý športovec, tak by to mal chápať!

 

Študuješ popri športe? Aj keď je to ešte skoro hovoriť, čo plánuješ robiť, keď zavesíš lyže na klinec?

Študoval som na univerzite Mateja Bela v BB, ale nie je to ľahké spojiť to s vrcholovým športom. Nad tým, čo budem robiť po kariére, ešte nejako nerozmýšľam, ale keďže máme v Tatrach penzión so športovým obchodom a reštauráciou, tak určite by som chcel pokračovať v hotelierstve. Preto som študoval na strednej v Kežmarku na hotelovej akadémii Otta Brucknera.

 

Nedávno si oslavoval narodeniny a my ti samozrejme blahoželáme a prajeme veľa zdravia, šťastia, lásky a aj úspechov. Na tvojej fanpage si sa s fanúšikmi podelil aj o darček, ktorý ti asi všetci závidíme. Tak sa teda pochváľ, ako sa jazdí? Pokuta za rýchlosť už bola?:D

(Smiech) Ďakujem veľmi pekne, bol to naozaj skvelý darček, viacej som o ňom napísal práve na mojom blogu adamzampa.com. Dostal som ho len na víkend, ale stálo to za to a našťastie, v ten deň som pokutu nedostal. Ale priznám sa, za rýchlosť som platil už viackrát, keďže v aute ju až tak necítim, keď v zjazde som šiel najrýchlejšie 160 KM/H (smiech). Potom mi príde na diaľnici 130 ako 60, ale samozrejme sa snažím dodržiavať rýchlosť!

 

Prejdeme teraz k samotnému tréningu. Je jasné, že musíš byť nielen na pretekoch vo forme. Ako vyzerá taký bežný tréning lyžiara?

V prvom rade musí byť výborne kondične pripravený. Ja robím veľa balančných tréningov, šprintov, výbušnej sily a stabilizačných cvikov. Po tomto je veľmi dôležitý mentálny tréning a potom to je už len vyjazdenosť na lyžiach.

 

Zaraďuješ v tréningoch aj nejaké cviky na balans, ak áno, čo konkrétne?

Áno, najmä slackline, bosu alebo balance board. Na týchto veciach sa dá vymýšľať obrovské množstvo cvikov.

 

Adam Žampa: Šport robí meno krajine vo svete ako žiadna iná reklama (Rozhovor)

 

Predpokladám, že lyžiar musí mať aj pevný stred tela a silné nohy. Máš v tréningoch zaradené aj drepy, výpady či iné cviky?

Stred tela je najdôležitejší a áno, aj tieto cviky robievam, ale najviac však posilňujem brušné svaly, najmä tie vnútorné.

 

Na čo sa snažíš zameriavať najviac v rámci tréningov?

Najviac sa snažím zameriavať najmä na ten stred tela, aby som mal pevné brucho a z toho to všetko vychádza. A potom dať do každej jazdy úplne všetko, stále si predstaviť každú tréningovú jazdu ako pretek!

 

Ako sa stravuje taký profesionálny lyžiar? Máš nejaký konkrétny stravovací plán pri príprave, alebo si dokonca počítaš kalórie?

Stravu nemám nejak extra upravenú, jem skoro všetko a najviac mi chutí steak z hovädzej sviečkovice. Snažím sa však nejesť veľmi veľa mastného a vyprážaného, a tak isto piť čo najmenej sladkých vôd.

 

A čo doplnky výživy?

Mám zopár vitamínov, a tak isto doplnky ako napr. BCAA, také klasiky ako každý športovec, nie však žiadne extrémy.

 

Sila asi nie je u teba to, na čom staviaš. Máš ale nejaké silové výkony, na ktoré si hrdý? Čo ty a kondícia?

Možno sa to na mne nezdá, ale sila dôležitá je, ide však o to, či je dostačujúca na moju telesnú váhu pri preťaženiach na lyžiach. Čo sa týka nejakých rekordov v posilňovni, tak tie nerobím, ale odporúčam všetkým jeden tréning, ktorý keď odbehnú, tak sú vážne dobrí. A to je 9x 300 metrov, každá tristovka do 50 sekúnd a medzi nimi pauza 3 minúty.

 

Aký typ kardia vykonávaš?

Ja behám práveže šprinty, kardio robíme len na začiatku kondičnej prípravy, a to behy do 140 tepov okolo hodiny.

 

Adam Žampa: Šport robí meno krajine vo svete ako žiadna iná reklama (Rozhovor)

 

Prejdeme už k našim klasickým refresher otázkam, čo momentálne počúvaš? Máš pred pretekom vyhradenú hudbu, ktorá ťa nakopne?

Počúvam najmä rock, ale tak isto aj Majka Spirita. Jeho texty majú veľa do seba a čo sa týka myslenia, tak s ním vo veľa veciach súhlasím, pretože ja tvrdím, že myšlienky prinášajú veci.

 

Ideš si filmy a seriály? Ktorý ťa naposledy najviac dostal?

Čo sa týka filmu, mám rád The Secret alebo Pokojný bojovník. A zo seriálov milujem komédie ako Dva a pol chlapa alebo The Big Bang Theory. A naposledy som si pozrel v lietadle nový film s Adamom Sandlerom, ale zabudol som názov, je to však perfektná komédia (smiech).

 

Relaxuješ aj hraním hier? Ak áno, čo si drtil naposledy?

To je jasné, keďže som blázon do športových áut, tak jednoznačne Need For Speed, a to hrám často na Xboxe. Potom sa musím krotiť v reale, ale je dobre sa takto vybiť na Xboxe (smiech).

 

Čo tvoje obľúbené jedlo? Vieš aj sám niečo ukuchtiť? 

Moje najobľúbenejšie domáce jedlo je červená kapusta, knedlík a mäso, k tomu potom steak z hovädzej sviečkovice alebo tatarák. A z jedál, ktoré si viem uvariť sám, to je práve buď ten steak, alebo cestoviny s paradajkovou omáčkou.

 

Na záver sa ti chceme poďakovať za poskytnutie rozhovoru a prajeme veľa úspechov. Dávam ti teda priestor na záverečné slová, kde môžeš niečo odkázať všetkým tvojim fanúšikom.

Ja ďakujem tiež a ďakujem fanúšikom, ktorí mi držia palce a podporujú ma, som im za to veľmi vďačný, s ich podporou to je nie raz jednoduchšie. Budem rád, keď sem tam navštívia môj web page www.adamzampa.com alebo moju fb stránku. Ja osobne sa držím motta "all that we are is the result of what we have thought" (Buddha), čiže verím, že budeme všetci najmä zdraví a že sa nám bude dariť tak, ako chceme ;).

 

Adam Žampa: Šport robí meno krajine vo svete ako žiadna iná reklama (Rozhovor)

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Ohodnoť článok
0
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHOR
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.