V Bratislave dnes oficiálne otvorili nové bistro SÁNG. Stojí na all day breakfast koncepte, takže raňajky si tu možeš objednať kedykoľvek počas dňa, nielen doobeda.
Menu je postavené na známych raňajkových klasikách, ktoré však majú jemný ázijský twist.
V ponuke sú vajíčka na rôzne spôsoby, sendvič, focaccia, „raňajky, bo né“, ale aj vegánske verzie s tofu, marinovanými hubami či fermentovanými surovinami.
V ich ponuke nechýba ani kimchi, marinované huby, gochujang, garum či shichimi. Mysleli aj na vegánov a v ponuke nájdeš aj vegan alternatívy.
Ja som ochutnala turecké vajíčka – mäkké vajíčka na spôsob ramen vajec na krémovom jogurte so smotanou, kôprom a edamame, dochutené chilli olejom, shichimi a sezamom. Chlieb je z pekárne Kruh.
Majiteľka pre Refresher prezradila, že sa chcú sústrediť výhradne na raňajky podávané po celý deň. V menu majú vždy sladké aj slané jedlá a koláčiky ku káve. Či časom pribudnú aj obedy, zatiaľ nechávajú otvorené. Do projektu nejdú bez skúseností. Obaja majitelia totiž majú za sebou prácu v gastre, no SÁNG je ich prvý vlastný podnik. Aktuálne fungujú v testovacom režime.
Bistro SÁNG nájdeš na adrese Košická 19. Otvorené majú každý deň okrem utorka. V pondelok, stredu, štvrtok, piatok, sobotu a nedeľu ich môžeš navštíviť v čase od 7:30 do 17:30.