Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?

Odd Future Wolf Gang Biblia

Dozveď sa úplne všetko o najväčšej hudobnej senzácií­ s názvom Odd Future, ktorá si možno už o mesiac podmaní­ celý svet.

Alexander Barczi
17. apríl 2011, 17:17 Čas čítania: 0:00
Zdielať
Uložiť Uložené
Zdielať Zdielať článok
0
Alexander Barczi
17. apríl 2011, 17:17

Odd Future Wolf Gang Biblia

Dozveď sa úplne všetko o najväčšej hudobnej senzácií­ s názvom Odd Future, ktorá si možno už o mesiac podmaní­ celý svet.

Alexander Barczi
17. apríl 2011, 17:17
Zdielať
Uložiť Uložené
Zdielať Zdielať článok
Odd Future Wolf Gang Biblia


Profil Odd Future (Wolf Gang, Golf Wang) sme vám chceli priniesť už dávnejšie, no nebol web, tak sa to teraz všetko snaží­me napraviť a dohnať. Chví­ľu som aj váhal, či ho napí­sať, ale je dosť ľudí­, ktorí­ o OF ešte nevedia a tí­, čo hej, sa dozvedia o členoch niečo nové, lebo tento stuff si človek ani nevygoogli a refresher.sk sa hodlá venovať všetkému, čo sa týka OF, tak je asi predstavenie na mieste. Článok bude dlhý, ale dozviete sa v ňom všetko podstatné (a možno aj to menej podstatné) o skupine, ktorá hýbe celým svetom a možno už o mesiac -  po vydaní­ albumu ich lí­dra - si ho podmania celý. Ale poďme pekne po poriadku.

OFWGKTA znamená Odd Future Wolf Gang Kill Them All. Tyler, The Creator je vodca a dôvod, že Odd Future vôbec existuje. Svojou univerzálnosťou sa vyrovnáva samotnému Kanye Westovi, pretože je to nielen rapper a producent, ale aj režisér videí­ a dokonca sa podieľa aj na tvorbe všetkých coverov skupiny. Navyše sa vôbec netají­ tým, že ide po Kanyeho skalpe. Tylerove lyrické schopnosti su takisto nadpriemerné a už teraz možno povedať, že vo veku 20 rokov má jeden z najunikátnejší­ch hlasov v rape. Jeho hudobnými vzormi sú The Neptunes, James Pants, Jay-Z, Eminem, Erykah Badu, Kanye West či Clipse a spolu s ďalší­m členom Odd Future, Earlom, tvoria podskupinu EarlWolf.

Odd Future Wolf Gang Biblia


Odd Future začalli v roku 2007, ako nápad na hudobný / skateboard / módny magazí­n, takže okrem členov, ktorí­ robia hudbu sa v Odd Future nachádzajú aj talentovaní­ skateri (napr. Nakel Smith).

Po pár rokoch pracovania s lokálnymi interpretmi a vydania Odd Future Tape (kompilácia z roku 2008), Wolf Haley (Wolf Haley, Bloxheads sú Tylerove prezývky) skoro zavesil mikrofón na kliniec. Dôvodom bolo aj to, že jeho prvý album Bastard ostal úplne odignorovaný blogmi ako 2dopeboyz či Nahright, avšak priatelia ho presvedčili, aby sa nevzdal a Tyler vydal svoj debut 25. decembra 2009.

Toto bol začiatok jeho beefu so zmienenými blogmi - jeho prvé slová albumu vravia "Yo, fuck 2DopeBoyz and fuck Nah Right". Bastard je rozhodne najtemnejší­, "najzúrivejší­" a pravdepodobne aj najlepší­ OF release. Hlavnou témou a konceptom albumu sú sedenia so školským terapeutom. Z veľkej časti sa vysporadúva s otázkami ohľadom svojho otca, sexuálnej frustrácie a nesmieme zabudnúť ani na jeho hobby - urážanie ľudí­. Všetky skladby na albume su produkované samotným Tylerom.

Tyler the Creator - BastardTyler neznáša samplovanie v skladbách ktoré produkuje. Taktiež neskrýva svoju túžbu preraziť a byť komerčný a zarobiť čo najviac peňazí­ za čo najkratší­ možný čas. Rovnako ako Rytmus, zvykne hovorievať "Fuck Underground - Real Hip Hop is Gay". Hej, aspoň niekto, kto to povie narovinu. Je taktiež jediným členom zoskupenia, ktorý nepije a nedroguje (nie je tých spoločných čŕt s Rytmusom dajak veľa?). Jeho nový album Goblin vyjde v máji, dá sa už predobjednať na Amazone a v preorder charts si zatiaľ vedie lepšie, ako sa predpokladalo.

Album Bastard spôsobil, že sa OF čoraz viacej začali dostávať do povedomia ľudí­, ale ozajstný boom nastal, keď Tyler vydal video ku skladbe Yonkers, druhému singlu z pripravovaného albumu Goblin. Jeho idoly, ako Pusha-T, Pharrell a iní­ ho začali zmieňovať na Twitteri a rovnako tak aj Kanye, keď napí­sal, že Yonkers je najlepšie video roka a Tylerovo video malo zrazu vyše milióna videní­.

Legendárny riadok:

"I'm a fuckin walkin paradox, no I'm not"

Celá skladba je vlastne paradox, naprí­klad v druhej slohe vraví­:

"Green paper, gold teeth and pregnant gold retrievers All I Want
Fuck money, diamonds and bitches, don't need 'em"


Mimochodom Fuck a Swag su Tylerove najobľúbenejšie sloví­čka.

Takisto stihol v Yonkers zdissovať aj ľudí­ ako B.o.B, Hayley Williams alebo Bruno Mars.

"(What do you think of Hayley Williams) Fuck her, Wolf Haley robin' 'em
I'll crash that fuckin' airplane that that faggot nigga B.o.B is in
And stab Bruno Mars in his goddamn esophagus
And won't stop until the cops come in"

Veľa ľudí­ nevie, že Yonkers má aj tretiu slohu, ktorá je možno najlepšia z celého songu. Vypočuj a stiahni si originál verziu skladby Yonkers.

Tyler The Creator - Yonkers
Jimmy Fallon si zavolal OF do svojej talk show ako hudobných hostí­, kde Tyler a Hodgy Beats predviedli skladbu Sandwiches počas ich prvého televí­zneho vystúpenia vôbec. Na konci môžeťe vidieť Tylerovho veľkého podporovateľa, legendárneho rappera Mos Def, kričiaceho SWAG.

Každý label sa po tomto veľkom tresku snažil Odd Future podpí­sať, ale Tyler sa nechcel vydať cestou, ako iní­ rapperi a pod tlakom veľkého labelu nahrať popový album. Pod krí­dlami labelu ho chcel mať naprí­klad aj Diddy, čo Tyler využil a nechal si vybaviť stretnutie s Justinom Bieberom, z ktorého vznikla táto legendárna fotka. OF samozrejme s Diddym aj tak nepodpí­sali.

Crew mala taktiež 10minútový dokument na hudobnej stanici MTV, kde sa začalo hrávať  aj Yonkers video a o tom, že Odd Future už nie sú iba internetová bomba, svedčí­ aj fakt, že koncertujú aj po Európe a dokonca headlajnujú festival v UK.

Tylerov duhý štúdiový album Goblin vychádza budúci mesiac (o ňom v samostatnom článku) a má už naplánovaný aj svoj tretí­ album Wolf, ktorý by mal vyjsť v roku 2012.

Poďme si povedať niečo o ostatných členoch Wolf Gang crew

Odd Future Wolf Gang Biblia

Earl Sweatshirt

Odd Future Wolf Gang Biblia


Earl (skutočné meno Thebe) pochádza zo Sacramenta, kde sa po prvýkrat stretol s Tylerom, ktorého mama ho tam poslala na krátky čas. Earl sa neskôr presťahoval do LA a začal rapovať. Zmenil svoje meno na Earl Sweatshirt a pripojil sa ku Wolf Gangu ako skater a rapper. Debut Earl mu vyšiel 31. marca 2010. Je veľmi krátky, má len niečo okolo dvadsiatich piatich minút. Earl je zďaleka najlepší­ "pure" MC v skupine. Má skvelé metafory, vie byť vtipný, seriózny, strašidelný, citlivý. O Earlovi sa hovorí­, respektí­ve hovorilo ako o stratenom, pretože sa prestal objavovať na verejnosti. Hovorilo sa, že je na internátnej škole alebo v nejakom kempe, kam ho poslala jeho matka na začiatku júna minulého roka. Magazí­n Complex ho pred pár dňami našiel. Vo februári 2012 bude mať 18 a jeho mama už nebude mať nad ní­m právnu moc, aby ho tam držala. Matka ho tam pravdepodobne poslala, lebo namiesto školy fajčil trávu v štúdiu u Syd a rapoval o znásilňovaní­ žien, zabí­janí­ ľudi a iných subjektoch, ktoré nechcela počuť z úst jej 16 ročného syna. OF na koncertoch ale napriek Earlovej absencii púšťajú jeho songy, fans rapujú jeho slohy a skandujú jeho meno. Tyler o Earlovi hovorí­ ako na najlepšom rapperovi vo svojom veku vôbec.


Asi najlepšia Earlova skladba Luper, ktorá sa vyznačuje skvelými metaforami a je o dievčati, ktoré Earla opustilo.

"Shes gorgeous, when niggas see it jaws hit the floor so
when she left, it didnt break my heart it broke my torso
making my eyes ache
stalking her myspace
posted a new pic, i mean when I say, that I fucking hate you
but
maybe if you looked in this direction,
I'd pick my heart up off the floor and put it in my chest then
feel the fucking life, rushing through my body
but you got a guy, its not me, so my wrist is looking sloppy"

Earl - LuperA klip Earl iba pre silné povahy:

Frank Ocean

Odd Future Wolf Gang Biblia


Frank Ocean je najnovší­m členom svorky a najmenej podobný ostatným. Nejedáva červené mäso (ostatok skupiny je závislý na slanine), žije v New York City a je jediným Rnb spevákom v skupine. Po prvýkrat sa objavil iba na konci skladby Domo Genesisa Streamroller, viac ho už bolo počuť na Mellowhype albume s názvom BLACKENEDWHITE, kde sa nachádzal na refréne dvoch songov. Vo februári zadarmo vypustil na internet svoj úžasný album Nostalgia/Ultra. (o Frankovi si povieme viac v inom článku)

Frank Ocean - Swim Good

Hodgy Beats

Odd Future Wolf Gang Biblia


Hodgy je rapová polovica dua MellowHype a velmi solí­dny lyrik, aj keď väčšinou zatienený Earlom a Tylerom. Hodgy a Left Brain chodili spolu do školy v San Franciscu, až kým sa nerozhodli presťahovať naspäť do LA, aby sa mohli plne sústrediť na hudbu. Tyler často vraví­, že je najtvrdšie pracujúcim členom OF. Je veľmi ní­zky a má telo pokryté početnými tetovaniami.

MellowHype feat. Frank Ocean - Hell

Left Brain

Odd Future Wolf Gang Biblia


Left Brain (skutočné meno Vyron), sa stará o všetku produkciu dua MellowHype, v ktorom sa taktiež nachádza rapper Hodgy Beats. Poskytuje beaty pre Earla, Doma a Mike G, aj keď nie v takom množstve ako Tyler. Jeho sound sa niekedy trocha podobá Lex Lugerovi, ale celkovo je jeho štýl svojský a sám je veľkým fanušikom južanských chopped-screwed beatov. Jeho produkcia sa výrazne zlepšila od prvého albumu skupiny MellowHype - YelloWhite, ale pravdepodobne je to dané faktom, že predtým robili hudbu iba na lacných, nekvalitných mašinách a programoch. Tyler sa vyjadril, že Left Brain je v jeho top 3 producentov, spolu s Pharrellom a Jamesom Pantsom.


Tylerov názor na song Gram "Ten song je úplne super, keby som mal vybrať jeden song, ktorý by charakterizoval Odd Future, bol by to tento"

MellowHype - Gram

 Jasper The Dolphin

Odd Future Wolf Gang Biblia


Jasper nerobí­ nič okrem sexu a fajčenia trávy. Nemá nijaký výnimočný talent okrem balenia bluntov a preberania frajeriek. Je dobrý skejťák a jediným dôvodom, prečo sa nachádza  v skupine je, že bol Tylerov jediný priateľ na prvom stupni základnej školy. Hosťuje na troch Odd Future skladbách - Swag Me Out a Round and Round z Radical mixtape a Tina z albumu Bastard (Tylerov prvý album).

Syd The Kyd 

Odd Future Wolf Gang Biblia


Syd Bennet je jediná ženská v skupine. Má na svedomí­ pár beatov na Mike G-ho (priemernom) albume - Ali. Stará sa o mastering a mix všetkých Odd Future skladieb. Syd je lesbička a hraje na bicie.

Sydin dom (spolu s jej bratom Tacom) je miestom, kde sa odohráva všetko nahrávanie. Jej rodičia majú hosťovský dom, kde si decká môžu robiť  čo chcú a tento guest house sa stal akýmsi druhým domovom pre väčšinu skupiny.

Mike G feat. Earl Sweatshirt - Stick Up (Produced by Sy The Kyd)

 Domo Genesis

Odd Future Wolf Gang Biblia


Domo Genesis je niečo ako stereotypický weed rapper. Čo ho ale oddeľuje od iných, je produkcia od Tylera a Left Braina. Je podobný Jasperovi, len si vymenňte skateboarding za rapovanie. Jedno z hesiel jeho albumu je "smoking weed, fucking bitches and eating cereal". Pripojil sa ku skupine niekedy v roku 2008, keď sa spriatelil s Tylerom na škole.

Tyler povedal, že skladba Kickin It znie, ako by znela kóma z trávy.

Domo Genesis - Kickin It

Mike G

Odd Future Wolf Gang Biblia


Mike G bol veľký fanúšik Odd Future ešte predtým, ako sa ho Tyler opýtal, či sa k nim pridá niekedy v roku 2009. Jeho prvý album Ali bol dosť zlý, ale má pár standout songov. Je nutné však podotknúť, že sa odvtedy o dosť zlepšil. Má taktiež asi najhoršie vystupovanie na pódiu a občas trocha pripomí­na Snoopa kvôli jeho hlasu - najlepšie prí­klady sú refrén a jeho tretia sloha na skladbe Loaded.

MellowHype feat. Mike G - Loaded

Taco Bennet

Odd Future Wolf Gang Biblia


Taco je mladší­ brat Syd a aj ďalší­m členom Wolf Gang, ktorý nemá žiaden talent a nerobí­ nič. Nie je ani vtipný (narozdiel od Jaspera.) Ako výsledkok neustáleho trávenia času s Tylerom v štúdiu, sa za posledné roky stali najlepší­mi priateľmi. Nachádza sa na dvoch skladbách - Swag Me Out a Tina.

Tyler, The Creator feat. Jasper And Taco - TinaO všetkom novom z kempu Wolf Gang vás budeme včas informovať. Stay Fresh.


Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Zdielať
Uložiť Uložené
Zdielať Zdielať článok
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie články
Teraz
24 hod
7 dní
30 dní
Viac z témy
Viac článkov
Sponzorované články
Viac článkov
Ďalšie news viac news
Mohlo by ťa zaujímať
Prejsť na úvodnú stránku
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Zatvoriť