Kurz s názvom Beyoncé tvorí históriu: černošská radikálna tradícia, kultúra, teória a politika prostredníctvom hudby, sa zameria na obdobie od albumu Beyoncé z roku 2013 po tohtoročný album Cowboy Carter.
Okrem jej hudobnej kariéry bude kurz, za ktorý môžu študenti získať jeden kredit, skúmať aj jej úlohu ako svetoznámej speváčky pri vytváraní povedomia a angažovaní sa v sociálnych a politických myšlienkach.
Profesorka chce v triede využiť speváčkin repertoár a nahrávky vystúpení, aby študentom predstavila černošských intelektuálov od Fredericka Douglasa po Toni Morrisonovú. „Budeme sa zaoberať tým, ako kritické a intelektuálne dielo najväčších mysliteľov americkej kultúry rezonuje s hudbou Beyoncé, a premýšľať o tom, ako ich filozofiu aplikovať na jej tvorbu,“ hovorí.
Podľa nej speváčka zvýšila povedomie o hnutiach ako sú Black Lives Matter alebo iné politické ideológie. Dodala, že Bey sa svojou tvorbou snaží hovoriť o rase, pohlaví a sexualite v kontexte viac ako 400-ročnej histórie afroamerického podrobenia.
Beyoncé nie je jedinou hviezdou, ktorá sa bude vyučovať na univerzitách. V minulosti mohli študenti navštevovať hodiny o Bobovi Dylanovi a nedávno napríklad Univerzita v Severnej Dakote zaradila do výučby Taylor Swift.
Medzitým speváčka neustále čelí masívnej kritike na sociálnych sieťach. Verejnosti sa nepáči jej bývalé priateľstvo s raperom P. Diddym a ľudia špekulujú, že musí byť zapletená do kontroverzií s ním spojených.