Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
12. júna 2024 o 18:15
Čas čítania 2:44
Anastázie Ungerová

Hľadáme content experta/expertku na lifestyle: Chceš viesť tím redaktorov a vyznáš sa v tom, čo fičí? Pridaj sa k Refresheru

REFRESHER JOB SK
Uložiť Uložené

Poď viesť tím redaktorov a pomôž im zachytávať všetko, čo sa deje vo svete lifestylu!

Kto sme?

Sme Refresher, svet modernej generácie. Dokážeme článkom naštartovať kariéru umelca alebo utlmiť divný trend. Okrem článkov, ktorých cieľom je primárne informovať a zabaviť, tvoríme hodnotné a náučné texty, predstavujeme lokálnych hudobníkov, podnikateľov a iných šikovných ľudí, píšeme recenzie, natáčame reportáže a rôzne videá.

Záleží nám na tom, kam sa naša spoločnosť uberá, preto sa zaujímame aj o celospoločenské témy a presadzujeme hodnoty, o ktoré sa opierame: slušnosť, pravdu, nenásilie, pomoc slabším, toleranciu, ekológiu či zodpovedný prístup k drogám.

Pre koho je táto práca ideálna?

Kľúčové je, že kráčaš s dobou, vieš, čo sa aktuálne vo svete lifestylu deje, dokážeš redaktorom pomôcť nájsť tému, ale aj asistovať pri jej spracovaní, poradiť so zdrojmi alebo pomôcť s tým, komu sa v rámci článku treba ozvať a aký dodatočný kontext v danej správe nesmie chýbať.

Taktiež vieš pomôcť redaktorovi vytvoriť pútavý nadpis článku alebo výstižný thumbnail (náhľadový obrázok), ktorým vieme správu predať. Rovnako tak hľadáme kamaráta a kolegu, ktorý medzi nás zapadne, má chuť pracovať a naučiť sa nové veci. 

Táto pozícia je ideálna pre niekoho, kto má už s novinárčinou skúsenosti, či už na editorskej, ale pokojne aj na redaktorskej pozícii. Ak tieto skúsenosti nemáš, prihlás sa aj tak, budeme v tebe hľadať cit pre lifestyle a skúsenosti z marketingu, prípadne PR. Prácu s novinárskym lifestylovým obsahom ťa radi naučíme.

Odporúčané
Hľadáme redaktora/redaktorku do news tímu! Hľadáme redaktora/redaktorku do news tímu! 8. júla 2024 o 12:44

O akú pozíciu ide?
Pozícia, o ktorú sa uchádzaš, sa nazýva editor/-ka Lifestyle News. Lifestyle News je sekcia webu Refresher.sk, na ktorej každý deň vychádzajú krátke články (flashky) o tom, čo sa deje vo svete lifestylu, hudby, módy, šoubizu, sociálnych sietí, gastra, umenia, filmov a seriálov, športu, áut, technológií, zaujímavostí, cestovania atď. Jeho/jej priamy nadriadený je šéfredaktor, kolegovia sú ostatní editori.

Čo budeš robiť?

 • Viesť tím redaktorov/redaktoriek. Spoločne s druhým lifestylovým editorom budeš mať na starosti tím redaktorov/redaktoriek, ktorí primárne píšu krátke správy (flash news).
 • So svojím tímom budeš tvoriť obsah pre modernú generáciu. Svoj tím budeš riadiť tak, že lifestylový obsah na našom webe bude aj vďaka tebe zdrojom inšpirácie, bude odhaľovať trendy a bude o krok vpred.
 • Zodpovedať za obsah na webe. Redaktorom/redaktorkám budeš pomáhať vyberať alebo rovno schvaľovať témy, pomáhať s respondentmi, so štruktúrou textu, s nadpismi, fotkami a pod.
 • Budeš publikovať články na web a budeš zodpovedný/-á za to, v akej forme ide text von, za plánovanie a včasné vydávanie článkov a za faktickú, štylistickú, gramatickú správnosť článkov. Budeš tiež spoluzodpovedný/-á za napĺňanie cieľov a budeš mať priestor na navrhovanie zlepšení fungovania redakcie.
 • Komunikovať hodnoty, ktoré redakcia Refresheru zastáva a na ich základe tvorí. 


Požadované schopnosti a skúsenosti:

 • Máš záujem pracovať s textami. Rád/rada píšeš a čítaš, či už sú to novinárske články, PR články, blogy…
 • Autenticky ťa baví svet lifestylu. Si ponorený/-á do aspoň dvoch z tém, ktoré pokrývame z lifestylu (hudba, móda, šoubiz, sociálne siete, gastro, umenie, filmy a seriály, šport, autá, technológie, zaujímavosti, cestovanie atď.).
 • Máš rád/rada Refresher, máš názor na to, čo je fresh, kde sa môže Refresher zlepšiť, čo ľudí momentálne baví a aké sú aktuálne trendy. Si rád/rada o krok vpred.
 • Sleduješ, čo sa deje v médiách, na sociálnych sieťach a v komunitách okolo teba.
 • Práca s textom. V ideálnom svete bezchybná gramatika a štylistika, no neboj sa, niekedy dĺžeň ujde aj nám. O to dôležitejšia je schopnosť poradiť redaktorovi so štruktúrou textu.


Požadované osobnostné vlastnosti:

 • Estetické cítenie a cit pre „šťavu“. Máš cit pre to, čo je Refresher. Máš vášeň pre niečo, zápal a si expert/-ka v lifestylových témach. Disponuješ mnohými nápadmi, ktoré budú fungovať v online svete.
 • Zodpovednosť. Dokážeš prevziať plnú zodpovednosť za svoje úlohy a projekty. Si spoľahlivý/-á a dôsledný/-á.
 • Leadership. Vieš inšpirovať a motivovať členov tímu, efektívne komunikovať ciele a očakávania, ako aj podporovať a rozvíjať schopnosti redaktorov v tíme.
 • Komunikácia. Máš zdravé sebavedomie a ego. Vieš zaujať stanovisko a v prípade potreby ho diplomaticky posunúť diskutérom. Nebojíš sa dávať a prijímať konštruktívnu spätnú väzbu.

Plat

V prípade full-time spolupráce je odmena od 1800 eur. Samozrejme, všetko závisí od tvojich skúseností a časových možností. Sme otvorení aj nižšiemu úväzku.

Miesto práce

Bratislava

PRIHLÁS SA TU

Už teraz sa tešíme, ak to vyjde a naštartujeme spoluprácu! Držíme palce.

Výberové konanie je otvorené až do odvolania.

Domov
Zdieľať
Diskusia