Radim Šlechta
4. septembra 2022, 17:27
Čas čítania 1:05

Historický okamžik! Češky vybojovaly bronzovou medaili na mistrovství světa v hokeji

News
Zdroj: ČTK/AP/Bo Amstrup

V zápase se Švýcarskem o třetí místo vyhrály Češky.

Historický okamžik přišel. Český národní hokejový tým žen poprvé vybojoval medaili ze světového šampionátu. V zápase se Švýcarkami české hokejistky vyhrály s konečným skóre 4:2. V historii skončily nejlépe na šestém místě.

V první třetině střelila gól útočnice Natálie Mlýnková. Je to její pátý gól na letošním mistrovství světa. Poslala tak český národní tým do vedení. Švýcarská Alina Marti pak v přesilovce srovnala na 1:1. První třetinu ale nakonec ve prospěch Češek obrátila Daniela Pejšová.

Zkraje druhé třetiny utvrdila české hokejistky ve vedení Klára Hymlárová, která využila skvělé přihrávky od Natálie Mlýnkové. Ta sama si v devětadvacáté minutě připsala další gól zápasu a zvýšila skóre na 1:4 ve prospěch Češek.

Ve třetí třetině Švýcarky zmírnily náskok Češek, a to ve 49. minutě. Postarala se o to Nicole Vallario. Švýcarky tlačily na českou branku poměrně intenzivně. Dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny Švýcarky odvolaly brankářku. Ani to ale k dohnání skóre nepomohlo. Češky měly ještě šanci proměnit střelu v poslední třetině, rozhodčí ale odpískala ofsajd.

Pro národní ženskou reprezentaci je třetí místo na mistrovství světa nebývalý úspěch. Od začátku své existence se český národní tým žen umístil nejlépe na šestém místě. V letošním roce si hokejistky zahrály také na zimních olympijských hrách, kde obsadily sedmé místo. Do utkání o bronz poslal Češky zápas s Finskem, který vyhrály v prodloužení s konečným skóre 1:2. V prvním semifinálovém zápase nad Češkami vyhrály Američanky 10:1.