2. júla 2022, 19:21
Čas čítania 0:51
Vojtěch Vanda

Kvitová prohrála boj o osmifinále Wimbledonu se světovou čtyřkou, dál nejde ani Krejčíková

Zdroj: ČTK/AP/Kirsty Wigglesworth
ŠPORT

Barbora Krejčíková ztratila dobře rozehraný zápas, Petra Kvitová se prala jako lvice. Bohužel, v obou případech české hráčky prohrály.

Český ženský tenisový single neměl v sobotu svůj den. V šestnáctifinále Wimbledonu totiž nepostoupila ani držitelka loňského grandslamu z French Open Barbora Krejčíková, ani dvojnásobná vítězka Wimbledonu Petra Kvitová. Krejčíková prohrála slibně rozjetý zápas s Australankou Tomljanović 1:2 na sety, Kvitová v těžkém a vyrovnaném zápase nezvládla partii se světovou čtyřkou Bados v poměru 0:2.

Sobotní zápasy nejprve odstartovala svým zápasem Krejčíková, která vstoupila do duelu s Tomljanović vcelku zdatně. Svůj první set vyhrála v poměru 7:5. Soupeřka se však vzchopila a dokázala zápas zvrátit. Nic na tom nezměnily ani dva brejkboly české reprezentantky v devátém gemu.

Petra Kvitová zase od počátku zápasu se Španělkou Bados tahala za kratší konec. V prvním setu prohrála 5:7, druhý se jí povedlo dotáhnout až do tiebreaku. Nicméně v něm měla méně štěstí a set prohrála 6:7 (tiebreak 4:7). Na turnaji proto končí. Její soupeřka se postaví Belgičance Simoně Halep.

Krejčíková se každopádně s turnajem na trávě neloučí. Ve hře je totiž ještě v rámci ženské čtyřhry, kdy společně s Kateřinou Siniakovou čekají na své soupeřky. Co se ženského singlu týče, v osmifinále má už pouze jedno želízko v ohni – Marie Bouzková vyzve v neděli Francouzku Garciu.