Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.

MS v hokeji 2022: Česko prohrálo s Finskem 3:0

Zdroj: TASR/AP
NEWS
Články o športe ti prináša Fortuna. Zaregistruj sa a vyber si svoj bonus!chcem bonus

Český národní tým Finům nestačil. Poslední zápas před čtvrtfinále prohrál 3:0.

Český národní tým odehrál v úterý večer poslední zápas základní skupiny, ve kterém se na ledě utkal s Finskem. Hokejistům z Česka se příliš nedařilo a s Finskem prohráli 3:0. I přes neúspěch v dnešním zápase však postupují do čtvrtfinále.

Zápas se už od první třetiny vyvíjel v neprospěch Česka. V 9. minutě skóroval Joel Armia, který šikovně obehrál naše obránce a z mezikruží do české brány poslal první gól. Jen pár minut poté chyboval kapitán Roman Červenka, když protihráče zasáhl vysokou holí a na dvě minuty byl poslán na trestnou lavici. Přesilovku pak Finové ihned proměnili v další gól, který dal Sakari Manninen, a Česko po první třetině prohrávalo 2:0.

Během druhé třetiny se dynamika zápasu zpomalila, avšak jen 5 minut před jeho koncem si Finové zajistili bezpečný náskok dalším gólem. O ten se tentokrát postaral Toni Rajala. Na konci druhé třetiny Finové vedli 3:0.

Hned v začátku třetí třetiny dostal Hynek Zohorna dvě minuty za sekání a jen krátce poté odešel na trestnou lavici i Roman Červenka. Finové ani jednu z přesilovek v gól neproměnili. Přesilovku si pak kvůli hrubému chování Saku Mäenalanena zahráli i Češi, ale ani jim se skórovat nepodařilo. Finové porazili Česko 3:0.