Česko porazilo Lotyšsko 5:1! Národní tým pohodlně vedl už od první třetiny

Zdroj: ČTK/Newspix24/Kalle Parkkinen
NEWS

Český národní tým si odváží důležité vítězství.

Český národní hokejový tým si přináší z mistrovství světa další výhru. Ve čtvrtek večer zvítězil nad Lotyšskem vysoko – 5:1. Na ledě se poprvé objevila posila z Bostonu David Pastrňák. Jeho pomoc se hned projevila. V první třetině si připsal jeden gól a jednu asistenci. Čtvrtý zápas základní skupiny B českému výběru přinesl tři body a důležitý posun v tabulce na čtvrté místo za Švédsko, Finsko a USA.

Svěřenci trenéra Kariho Jalonena opět ukázali, že proti Lotyšům hrát umí. S reprezentanty pobaltské země hráli naposledy před třemi lety v Bratislavě, tehdy zvítězili 6:3. Nezaváhali ani na letošním šampionátu. Už v první třetině ukázali jasnou dominanci a díky gólům Zohorny, Červenky, Špačka, Hertla a Pastrňáka vedli po první siréně 5:0.

Finální skóre poté doznalo už jen kosmetických změn, když ve 42. minutě po akci Rihardse Bukartse doklepl vyražený puk do brány Arturs Kulda. Národní výběr nyní čeká sobotní utkání s Norskem. V pondělí změří síly s USA a v úterý odehrají poslední zápas základní skupiny s Finskem. Aktuálně mají na kontě dvě výhry a dvě prohry.