Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Utorok 27. 7. 2021 meniny má Božena

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Dnes populárne články
Vegan Kiosk fotkou pracovníčky bez podprsenky rozdelil Slovákov: jedným prekáža sexizmus, iní si nič zvláštne nevšimli Vegan Kiosk fotkou pracovníčky bez podprsenky rozdelil Slovákov:…
Raperka Sima pridala na Instagram fotku, kde jej otec dáva ako malej pusu. Sociálna sieť jej za to dala shadowban Raperka Sima pridala na Instagram fotku, kde jej otec dáva ako…
Taxikár z Bratislavy: Keď niekedy pôjdete Boltom a uvidíte cenu 2,90 €, zamyslite sa, čo je za tým. Zdierajú vodičov (Rozhovor) Taxikár z Bratislavy: Keď niekedy pôjdete Boltom a uvidíte cenu…
Mia Khalifa sa rozvádza a je znovu slobodná. Zahltili ju nechutné sexuálne návrhy od fanúšikov, ktorých musí húfne blokovať Mia Khalifa sa rozvádza a je znovu slobodná. Zahltili ju…
Vášnivý sex už v prvej polhodine. Too Hot To Handle na brazílsky spôsob je ako swingers párty poháňaná frustráciou Vášnivý sex už v prvej polhodine. Too Hot To Handle na brazílsky…
Ženy sa tešia vedľajšiemu účinku vakcíny proti koronavírusu. Po Comirnaty sa im vraj zväčšili prsia Ženy sa tešia vedľajšiemu účinku vakcíny proti koronavírusu. Po…
Refresher - Rozhovory

Rytmus: Na underground sa hrajú iba preto, aby ospravedlnili svoj neúspech. (Rozhovor)

Prinášame ti naozaj rozsiahly rozhovor Rytmusa, kde odpovedal na otázky, ktoré mu položili fanúšikovia jeho Facebook stránky.

Alexander Barczi
3. máj 2013, 22:36 Čas čítania: 0:00
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
Refresher - Rozhovory
25
Alexander Barczi
3. máj 2013, 22:36

Rytmus: Na underground sa hrajú iba preto, aby ospravedlnili svoj neúspech. (Rozhovor)

Prinášame ti naozaj rozsiahly rozhovor Rytmusa, kde odpovedal na otázky, ktoré mu položili fanúšikovia jeho Facebook stránky.

Alexander Barczi
3. máj 2013, 22:36
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok

Pár dní dozadu vyzval Rytmus na svojom Facebooku fanúšikov, aby mu položili otázky, no a on na najzaujívamejšie alebo najviac lajkované odpovie. Nebolo by praktické odpovedať rovno na fanpage-i, a tak dostal skvelý nápad, uverejniť rozhovor s ľudom na Refresheri.

 

Bez ďalších zbytočných slov, riadkov bude nižšie až-až, si uži tento naozaj rozsiahly rozhovor Rytmusa, do ktorého sa tentokrát nezapojili iba novinári, alebo fanúšikovia, ale aj neprajníci a ľudia, ktorí ho poznajú iba z televíznych prijímačov. O to bude autentickejší. Začíname.

 

 

 

Kedy vyjde nový Kontrafakt album? (Jozef Joseph Krúžek)

 

Kedy presne neviem, ale čoskoro.

 

Většinou se těchto diskuzí nezúčastňuji, ale vážně by mě zajímalo, jak vypadá tvůj všední den? V kolik vstáváš? Co děláš? Natáčíš? Bavíš se? Vymýšlíš nové projekty? Asi by bylo zajímavé strávit s někým tak medializovaným jeden den. (Zuzána Doležalová)

 

Pondelok až štvrtok vstávam okolo 14:00 (v lete o 12:00). Hneď ako prvá musí byť hudba, pretože ma prebudí a urobí mi náladu, je to taká droga. Vybavím zmeškané hovory, smsky, maily. Väčšinou nemusím chodiť nikam, pretože som si to nastavil tak, aby som žil iba z predaja albumov, koncertov a iných aktivít, ktoré bežia bez toho, aby som sedel v kancelárii. Takže  moj deň: postel, frajerka, hudba, posilovňa, kamoši, telefonovanie a vozenie autom. Cez víkend potom koncerty, šport a zase hudba.

 

Nerozmýšlaš o featuringu s Kalim? (Jakub Šedo)

 

Keď bude na scéne 10 rokov a na mojom leveli, tak rád.

 

Čo si mysliš o Eminemovi? (Dávid Pich)

 

Jeden z mojich vzorov.

 

Nerozmýšlaš o featuringu so Spiritom? Obom vám ide najviac karta. (Viktor Baran)

 

Bavili sme sa o tom, ale zatiaľ je na svete len myšlienka.

 

Rytmo, aký máš nazor na alkohol a piješ ho v tvojom veku, chodíš sa baviť a piješ pri tom alkohol? PS: Nevidel som ťa na žiadnej fotke najebaného. (Lukáš Kožíšek)

 

Celý život sa tomu vyhýbam z jednoduchých dôvodov. Nechutí mi a nevonia. Asi som pre niekoho chybný, ale ber to tak, že som iný.

 

Kolko dvihneš na tlaky? (Peťko Zlatučky Varguška)

 

Neviem. Cvičím, až kým to okolo 10-12eho opakovania nezačne bolieť. Jebať váhy.

 

Rytmus: Na underground sa hrajú iba preto, aby ospravedlnili svoj neúspech. (Rozhovor)

 

Když jsi se cítil ve složité situaci, nebo jsi měl těžké období, co bylo tvým hlavním motorem, klíčem k tomu, aby ses přes to přenesl, i když ti například opravdu teklo do bot? Někdy si nevím rady, jak se přes tohle přenést. (Daniel Romanovič Olenočín)

 

Kámo, možno si budeš myslieť, že mi jebe, ale mne najviac pomáha spánok a hudba. Každým novým dňom problém dostávam z hlavy von viac a viac. Ak sa v tom začneš rýpať, tak je to nekonečný príbeh, ktorý ťa zvnútra zožerie. Hlavný klúč je sebareflexia, aby si si priznal a prijal s pokorou, čo sa stalo. Druhým klúčom je, aby si to mal dobre poskladané v hlave, pretože musíš vedieť čo chceš a vedieť, na čo máš. Potom je to len otázka času, kedy to zlé obrátiš na šťastie. Nezabúdaj, že šťastie trvá chvílku, pretože budeš chceť viac. A o tom to je. Ako sa hovorí, tŕnistou cestou ku hviezdam, alebo čo ťa nezabije, to ťa posilní.

 

Patriku upřímně. Je škola jako vzdělávací sytém v životě potřebná? Začínám zjišťovat, že škola je k ničemu a život je nejlepší škola. Jaký máš názor na školu ty? (Martin Dobeš)

 

Ak potrebuješ v budúcnosti pracovať v obore, na ktorý potrebuješ diplom, tak školu treba. Ale heslo – nie je dôležité čo dokážeš v škole, ale čo dokážeš v živote, má tiež niečo do seba.

 

Si Illuminát ? (Matúš Hudák)

 

Matúško môj jebnutý, nekukaj cez prestávky tie youtubové videá. Potom všade vidíš iluminátov.

 

Všetci sa ťa tu pýtajú, PREČO, ZAČO, NAČO. A ja sa ťa pýtam, len či si v pohode a ako sa máš? Jednoduchá a myslim, že dobrá otázka, nezaujíma ma kedy vydáš album, kedy zložíš nejaký song, kedy pôjdeš na dovolenku, to sú podľa mňa zbytočné veci, ktoré musia aj teba otravovať. Zdravie, šťastie, láska sú podstatné veci k úspechu. Tak sa ťa pýtam či si zdravý, šťastný a či si našiel tú pravú. Maj sa brácho. (Lukas Sabucha)

 

Dík brácho, máme sa dobre. Sme zdraví, spokojní, milujeme sa a robíme čo nás baví. :-)

 

A dabuješ Rytmausa? (Peta Z Piatej A)

 

Nedabujem. Mrázika som daboval.

 

To, čo ma asi najviac zaujíma je KONTRAFAKT. Či sa plánuje nejaký album tento rok alebo ďalší, strašne mi KF chýba a potom ešte či bude nejaká spolupráca s Maiky Beatz, lebo jeho podklady a tvoj spev do toho je neskutočný. (El Patres)

 

Rád prekvapujem svojich fanúšikov, takže mám rád, keď vo vzduchu vysí napätie. Ale aj mne chýba nekompromisný rap a texty zo života ludí.

 

Čau Rytmus, ja som rapper z Pol'ska a tvoj veľký fanúšik. Chcel by som vidieť tvoj živý koncert v Poľsku. Máte v pláne koncert v Poľsku? Ďakujem vám za vašu hudbu, a to najmä za album "Fenomen". To je môj obľúbený hip-hop album, a vy ste pre mňa najlepší rapper na svete! (Maciej Mientah)

 

Áno, mám tam mať tento rok nejaké koncerty. Pripravujem poľsko-slovenský album s naj polskými menami. Pozdravujem Poľsko.

 

Nazdar Patrik. Čo bolo najťažším obdobím v tvojom živote? Ako si ho prekonal a čo bolo pre teba najväčším hnacím motorom, myslím tým niečo, čo ťa vždy nakoplo a povedalo ti, že cesta ktorú chceš je tá správna? (Peter Charlie Miškovič)

 

Mojim najťažším obdobím bola asi puberta. Nikto mi neveril a nebral ma vážne. Hnacím motorom bola vôla, usilovnosť a makanie minimálne raz tolko, ako ostatní. Koncentrácia na svoju osobu a danú vec, ktorú chceš dosiahnuť. Nerobiť si vzdušné zámky (vzdušné zámky iba v snoch). Brať si príklad z lepších a nevšímať si alebo nezaoberať sa vecami, ktoré oberajú o energiu.

 

Rytmus: Na underground sa hrajú iba preto, aby ospravedlnili svoj neúspech. (Rozhovor)

 

Veríš v Boha? (Milos Hrobon)

 

Verím

 

Koľkokrát si musel padnúť na hubu aby si sa stal úspešným? Každý rieši kde si, no mňa skôr zaujíma cesta. (David Zbojek)

 

100ky pádov. Keď človek sedí doma, tak nezažije nič. Takému vlastne ani nič nehrozí. Ale keď chceš byť úspešný a uspešnejší a niečo pre to robíš, tak bez pádov to nejde. K úspechu dojdeš iba cestou neúspechu kamoš.

 

 

 

 

Co říkáš na Trap music? Nový rapový žánr, neplánuješ se tomu více věnovat? Bavili mě tvoje věci na podobném podmazu (Bomby, Sloboda). (Marek Tesař)

 

Nechaj sa prekvapiť.

 

Každý jeden človek čo ťa osobne pozná vraví, že si skromný, normálny týpek. Je teda hudobná stránka nejaký iný obraz teba? Servíruješ ľuďom to, čo chcú a pritom v súkromí si iný? Myslím pokorný. (Favis Čurilla)

 

Hudba sú emócie v štúdiu, na pódiu, v klipe atď. Je to šoubiznis - iný svet, v ktorom si rozumieme my hudobníci a naši fanúšikovia. Keď sa hudba vypne, tak chodíme normálne do obchodov, reštaurácií a na miesta, kde sú ľudia, ktorí nepatria do nášho sveta. A keďže som prispôsobivý chlapec, tak sa snažím byť empatický voči ľuďom, ktorých nezaujíma môj hudobný svet.

 

Jak je to s tvým koncertováním v Americe a celkově s tvojí angličtinou v hudbě i mimo ní? Plánuješ udělat album v angličtině a prorazit za velkou louži? (Štěpán Domorád)

 

S mojou angličtinou je to ok, ale diplom z nej nemám. Uvidíme, čo prinese budúcnosť.

 

Seruz Paťo, zdravím ťa! Dlho sme sa nevideli, my question: Poznal Phil alebo Flex tvoju skladbu alebo poznali vôbec niečo z tvojej tvorby? Či ťa počuli úplne prvýkrát priamo na pódiu live a potom ti povedali svoje názory? PS: Opasky odo mňa ešte máš, či sú už niekde hodené v kúte a zapadnuté prachom? A na tvoju klasickú otázku odpoviem už dopredu, áno, stále hardcore cvičím!!!!:D 9 21 01 Pieščhany. (Vladino Bíro)

 

Serus starec, opasky mám v skrini (mal som ich raz na sebe). S Philom som už bol predtým, takže si ma pamätal. Kecali sme o Bentley, lebo má tiež a taktiež o hodinkách. Typickí cigáni. Flex hneď prvé čo mi zajebal boli tiež hodinky a to že sa sťahuje do Ameriky. Dobrí chlapci. Som rád že cvičíš, lebo ja držím už 16ty rok objemovku.

 

Kto platil tote 30€ v Tatra banke? Ty alebo TB ? (Martin Dave Pataky)

 

Tatrabanka chcela, aby som natočil otázky a ja som povedal, kolko za to chcem. A oni povedali že ok. A za to sa nesmierne cením. To je šecko, čo ti k tomu povím.

 

Čo sa udialo medzi tebou a Kaidžasom a aký mate teraz vzťah? (Viktor Pope Popovic)

 

Chcel sa dostať medzi nás (to sa mu podarilo). Chcel, aby sme ho dávali ako predkapelu (to sa mu podarilo). Chcel byť s nami na albume Kontrafakt 2007 (to sa mu nepodarilo). Chcel, aby sme mu vydali album (to sa mu nepodarilo). Chcel od nás zadarmo veci na oblečenie (to sa mu podarilo). Chcel chodiť za nami do štúdia, aby videl patent ako sa to nahráva a ako sa vlastne tvorí úspešný album (to sa mu podarilo, má skladbu aj s Egom). No a jedného dňa zavolal jak zmyslov zbavený a rozprával nám pičoviny o konci sveta. Bol totálne nevďačný, pičoval Anysovi, mne a nám všetkým, že sme ho ojebali, atď. Dva dni na to sme sa dozvedeli, že ho odviezli na psychiatrickú liečebňu. Potom hneď jak vyšiel von na nás urobil nejaké skladby a utekal s mojimi smskami uloženými v jeho telefóne do novín. Odvtedy som opatrný a darí sa mi ešte viac. Dúfam, že je ok.

 

Zajímalo by mě, jakou muziku posloucháš, samozřejmě mimo té co skládáš. Vím, že máš rád třeba Gapband, takovou mám ráda i já. (Žanet Kratochvílová)

 

Tej muziky je tak moc, že neviem čo od radosti počúvať. Zaleží či som v aute, doma, v posilovni. Počúvam fakt všetko, čo je alternatívne, komerčné, stáré, nové undergroundové, meditačné. No limit.

 

Rytmus: Na underground sa hrajú iba preto, aby ospravedlnili svoj neúspech. (Rozhovor)

 

Máš v plánu angažovat se víc do filmů? Částečně mi přijde, že svými kroky hodně vycházíš z Curtise Jacksona, četl si nějaké ty jeho knížky, co vydal, nebo jsou ty kroky náhodné? Jinak gratulace ke všem tvým úspěchům, jsi ikona úspěchu a pro některý z nás motivace, i když hudbou si odbočil z mého vkusu, jako člověk máš můj respekt větší než kdy jindy! (PEchi Vole Onlajn)

 

Mám plány, ale nehrotím to. Mám rád šoubiznis, kamery, pódium, publikum, to je jasné. Taktiež mám rád úspech, penáze a to keď sám seba možem prekonať. Curtisa nečítam, ale určite si treba brať z neho príklad. Jeho heslo "zbohatni alebo skap" v tejto oblasti, ktorú robím, je jedným z doležitých pilierov úspechu.

 

Čo alebo kto ťa motivoval k hudbe a k takému úspechu? (Miro Swager Ksenič)

 

Láska k hudbe a to druhé hateri a rasisti.

 

Kedy si zistil,  že z undergroundu sú piča peniaze a rozhodol si sa vysrať na to, čo si tvrdil dovtedy a prezliecť kabát na popového slušnáčika. (Jozef Kučerík)

 

No budeš prekvapený, ale dosť dávno. Keď sme urobili klip Dáva mi a dali sme ho do telky (10 rokov späť). Vtedy nám to začali vyčítať. Potom vyšiel album ERA, vyčítali komerciu ešte viac. Potom vyšlo Bengoro, nenávisť sa zvyšovala. Ak si to pozorne sledoval, tak už vtedy som mal protiundergroundové texty a to je tak 7-8 rokov dozadu. Potom vyšiel album Bozk na rozlúčku, no a to už neprajníkom vybuchovali hlavy od závisti. Tam som skoro v každej skladbe pičoval na pomýlené názory o komercii a lóvoch. Po tých rokoch som si povedal, že jebem na vás, aj tak hovoríte, že som komerčný, tak komerčný aj budem. Preto som urobil album Kral, z ktorého sa predalo cez 30 000.

 

Čo z toho vyplýva? Z velkej časti si za to možu haters. Riešiš to, čo som hovoril pred rokmi, ale to, čo tvrdím dlhé roky, že chcem úspech a za to mať zaplatené, počuť nechceš. Vídíš iba to, čo chceš vidieť. Počuješ len to, čo ti vyhovuje. Počúváj poriadne a zahoď predsudky. Mier.

 

Ahoj Patrik, rozbieham web portál pre študentov, absolventov a vôbec mladých ľudí, ktorí ešte nevedia čomu sa chcú v "pracovnom" živote venovať. Chcem dosiahnuť, aby cez portál našli to čo ich baví a čo všetko potrebujú na to, aby v tom uspeli. Ak by sa dal spraviť videorozhovor s tebou to by bolo skvelý príbeh úspechu v hudobnom priemysle ako aj tvojich ostatných aktivitách, nehovoriac o tom, že by to bola česť vypočuť si ho naživo. Robím ten web popri práci a toto by ma posunulo a znova nakoplo. Ďakujem za odpoveď. (Andrej Solár)

 

rytmusbooking@gmail.com

 

Rytmus: Na underground sa hrajú iba preto, aby ospravedlnili svoj neúspech. (Rozhovor)

 

Ja mám otázku, keď by ti napísal raper a poslal aj skladby, ktoré by dobre zneli, že či by si bol ochotný nahrať s ním track aj keď je neznámy a keď chlapec by chcel čistý underground či by si dokázal nahrať track v takomto znení. (Michal Seržo Benle)

 

Takto to nefunguje. Nebuďte vterní a nerobte to preto, aby si vás niekto všimol. Dostať sa hore cez niekoho chrbát má skor kontraproduktívny efekt. S tým undergroundom vám prepína trošku. Underground može byť aj môj sused, ktorého počúvajú jeho kamaráti. Jak jednoduché byť underground... Ja som underground zažil a vtedy fakt existoval. Dnes sa na underground niektorí hrajú iba preto, aby tým ospravedlnili svoj neúspech.

 

Vo videách bolo spomínané, že jeden z mnohých dôvodov, prečo ste ešte neurobili album KF bol, že či by sa našli ľudia, ktorých by táto hudba zaujímala. Tak prečo nevydať aspoň jeden singel s Egom a presvedčiť sa? (Michal Seržo Benle)

 

Vo videách sa pri malinovke navypráva hocičo. S odstupom času je realita iná. Máš pocit, že by som už Kontrafakt neurobil? Ak áno, tak som rád, že sa vo mne nevyznáš.

 

Na Paťovi ma zaujíma len jedno. Strašne ma zaujíma, čo robí okrem hudby, aké sú jeho príjmy OKREM hudby, reklám, koncertov, akcií. Je síce pravda, že SK/CZ má hudobne totálne na dlani, dokonca keď sa jeho meno spomenie v zahraničí, vie sa aj tam, kto je to Rytmus. Ale taký život, aký ma tento pánko podľa mňa len z toho všetkého tykajúceho sa muziky nevytlačíš. (Andrej Kocúr)

 

Všetko ide ruka v ruke s tvojím menom. Veľké meno = značka. Možeš účinkovať v televíznych projektoch, prepožičanie tváre na spropagovanie, bankové projekty, koncerty, vydavateľstvo, views, tantiémy na youtube, elektronické práva, rádio tantiémy, vlastný drink, tričká, mikiny, atď, atď. A ver mi, že keď si jeden z najvyťaženejších interpretov v Čechách a na Slovensku, tak sú to pekné lóve.

 

Kdyby ti nabídl někdo, kdo není vůbec známý, natočení videoklipu k některé skladbě, jak bys reagoval? Řekl by si: tak zkusím něco jiného, i když kvalita může být odlišná od studií, kde se platí velké love za zhotovení, nebo bys ho odmítnul z důvodu nynějšího standartu kvality a žádný takový člověk by v tom případě neměl šanci. Zdraví frýdeckomístecký čávo co vypadá jako Beatlesák. (Chuck Morris Sýkora)


Mám rád rozmanitosť, takže by som reagoval kladne. Ak to sleduješ, tak sa tu nemusím rozpisovať, že zo všetkých striedam asi najviac režisérov. 

 

Ahoj, kedy bude energetický nápoj v prevádzke? A budeš niekedy spolupracovať ešte s DJ Premierom? Díky? (Edy Matt Ivančák)

 

Nápoj bude tento mesiac a DJ Premier bude na novom...

 

Ak by si v živote mohol zmeniť jednu vec, urobiť niečo úplne inak alebo nespraviť to vôbec, čo by to bolo? (Rastislav Herda)

 

Keď som mal 15, chcel som odísť do USA, ale ako vidím všetko je tak, ako má byť. Každý si je strojcom svojho šťastia sám. Nikto ešte minulosť nezmenil, ale budúcnosť ich zmenilo vela.

 

Rytmus: Na underground sa hrajú iba preto, aby ospravedlnili svoj neúspech. (Rozhovor)

 

Zdravím. Ako si plánuješ všetky aktivity, ako to stíhaš? Mal si stále v sebe aj svojho vlastného vodcu, že čo kedy spraviť a donútiť sa aj k tomu alebo ti niekto na začiatku pomohol? Odkiaľ čerpáš motiváciu, lebo vidím, že hrá v tvojom živote veľkú úlohu. (Vladimír Jeney)

 

Plány sú, ale čím viac plánuješ, tak tým viac ideš opačne. Čiže za tie roky som našiel takú nejakú harmóniu medzi nátlakom a spontánnosťou. Jediné čoho sa držím je, že musím makať dvakrát toľko ako ostatní. Motivujú ma lepší odo mňa, alebo ten chvílkový pocit víťaztva, keď urobím nejaký rekord a haterom z toho stoja cikule.

 

Chcel by som sa spýtať, či neplánuješ v blízkej budúcnosti spraviť kasting/výber underground raperov, ktorí by ti zaslali svoje demá a spravil by si s nimi track, ktorý by bol na tvojom albume? Prinieslo by to opäť niečo nové a možno by si aj niekomu pomohol, lebo nie každý v svojom okolí spoznal tak super ľudí ako je Dj Aneš alebo parťák Ego a talenty sa na ulici stále rodia. (Stanley Ipkiss)

 

Nehladám featuring cez mail. Feat funguje, keď nikto nikoho neťahá, alebo keď ludia vedia, že sa interpreti poznajú.

 

Koľko berieš za jeden koncert? Nie že by to bola závistlivá otázka. Proste ma to zaujíma, keďže máš Bentley. Auto mojich snov. (Karol Rakyta)

 

Bentley som si nekúpil iba z koncertov, nie je to zďaleka moja jediná aktivita. Báre lóve som spravil z reklám, televíznych projektov a hlavne z predaja albumov, keďže mám vlastné vydavateľstvo.

 

Rytmus: Na underground sa hrajú iba preto, aby ospravedlnili svoj neúspech. (Rozhovor)

 

Ako dokážeš zniesť psychický nátlak od médií, závistlivcov a iných debilov bez toho, aby ťa niečo nevykoľajilo alebo nevyviedlo z miery? (Jaro Slav)

 

Nemám s tým žiadny problém, nedotýka sa ma to. Som šťastný, úspešný a milovaný. Nič iné ma nezaujíma.

 

Prečo si si zobral zas 7er a predal S-Class? (Adam Vodrazka)

 

Pretože vychádza nová S-Class a potom by som tú moju už nepredal za žiadne lóve. Hlavne som na nej najazdil asi 250 000km, takže som sa chcel toho zbaviť. Sedmu som kúpil preto, lebo BMW už poznám a táto bola predvádzačka za veľmi výhodnú cenu. Hlavne to beriem ako pracovné auto na koncíky a denné jazdenie. Bentley je garážované, víkendové autíčko.

 

Nezdá sa ti niekedy trošku scestné, že na jednej strane ukazuješ svoj luxus a na druhej strane máš učiť mladých ľudí zarábať a šetriť? Ako, povedzme si rovno, nie každý mladý sa bude v živote živiť rapom a nie každý si bude plniť sny takto ako ty v mladom veku. Sklamania sa ťažko znášajú. Inak, nech sa ti darí. (Boris Borčo Šimo)

 

Po prvé, ja nikoho neučím šetriť, ale radím ako s peniazmi pracovať. Ale pokiaľ si sa namotal  a berieš to podľa jednej interaktívnej hry z netu, tak usudzujem, že si smutný a zbytočne nahnevaný. Po ďalšie, ja luxus ukazujem, pretože som šoubiznis a k šoubiznisu to patrí.  Keby si sa odfotil ty alebo tvoj sused, tak ver, že to nikoho nezaujíma. No a máš pravdu, nie každý sa može živiť rapom, ale ja nikomu netvrdím, aby začal rapovať. Vieš, ľudí to motivuje, že aj cigán zo sídliska sa vzchopil a išiel si za svojím cieľom. Pochádzal z chudobnej rodiny, nemal žiadnu vysokú školu, známosti, ale predsa spravil, ako sa hovorí, z ničoho niečo. Ten "luxus", ktorý riešiš, je synonymum presne toho, ako z ničoho urobiť niečo. A to neplatí len v rape.

 

Zazpíval by jsi večer na dětském dnu? Zadarmo? (Boris Borčo Šimo)

 

Kamoš, veľa mojich koncertov je zadarmo.

 

Ahoj Patriku, měl bych na tebe jeden dotaz. Jestli by bylo případně někdy možné se s tebou někde (třeba v Praze) sejít? Třeba na odpoledne a pokecat o hudbě, o životě a zkrátka tě aspoň trochu blíže poznat osobně? Jsem tvůj opravdu velký fanoušek (i celého Kontrafaktu) a udělalo by mi to osobně opravdu velkou radost, kdyby si mi odpověděl a třeba byť na dvě hodiny se semnou sešel. S pozdravem Ivan aka Mc Yvosh. (Ivan Havlíček)

 

Rád by som ti vyhovel, ale ver mi, nie si jediný s podobnou prosbou. Vážim si to, ale nemôžem vyhovieť všetkým. Mier.

 

Odkiaľ berieš inšpiráciu na texty - sú všetky pravdivé ? :-)) (Kristián Kosť)

 

Všetky texty sú zo života. Jedny sú pravdivé, druhé vymyslené, čo znamená, že ich prežil niekto iný. Tak ako filmy, niektoré sú postavené na pravde a niektoré inšpirované pravdivou udalosťou.

 

Jak ses prosadil a jak dlouho ti to trvalo? Mám na mysli třeba, jestli si tě někdo všimnul na koncertu, nebo jsi hned vydal track a mělo to úspěch? (Marcus Rác)

 

Iba tvrdou prácou a neúspechom sa staneš úspešným. Nič nie je zadarmo, to neojebeš.

 

Ako mám docieliť, aby ľudia počúvali moju hudbu, ktorou chcem niečo povedať? Teach me master. (Valentín Prototyp Bango)

 

V prvom rade musíš byť kritický k sebe, takže ak na to nemáš, tak jeb na to. No a ak si dobrý, daj tomu čas a rob to iba preto, lebo ťa to baví a napĺňa.

 

Jaký máš názor na alkoholiky a feťáky? (Olan Dago Dagíny)

 

Ubližujú sebe a svojim blízkym.

 

Sú podľa teba v cz/sk sowbiznise illumináti? (Daniel Gulas)

 

Americké kokociny z youtubu. Ak máš fakt dilemu z jedného videa z youtubu a za to, že niekto ukáže piču s prstami, tak si ovca brácho. Uteká ti čas, začni žiť more.

 

Prečo nie si nabitý, keď na to máš lóve? Alebo na to nemáš toľko času? (Jaroslav Olah)

 

More, ja som nabitý, len ja držím 10 rokov objemovku.

 

Rytmus: Na underground sa hrajú iba preto, aby ospravedlnili svoj neúspech. (Rozhovor)

 

Prečo si taký komerčák? Šak penáze? (R-gen Koreňovič)


Presne tak ako hovoríš, penáze. A ty pekne chodievaj každé ráno do roboty na električke fajnovej a šéfovi povedz, nech ti ani výplatu neposiela, lebo ty to chceš robiť pre dobrý pocit, jak dústojník československej armády.

 

Kedy zas budeš robiť reklamu nejakej banke? Lebo Tatrabanka ťa na druhý deň zrušila kvôli negatívnym komentárom a ľudia si hromadne rušili účty v tejto banke. Kedy budeš robiť reklamu aj Ficovi? (Pavol Hrabovsky)

 

Asi ťa nepoťeším, ale máš zlé info (link).

 

Kvôli čomu si začal s hodbou vtedy a prečo v nej ešte dodnes pokračuješ, aj keď si už dokázal viac ako väčšina spevákov akéhokoľvek štýlu? (Stano Šúry)

 

Z jednoduchých dôvodov. Droga, bez ktorej neviem žiť.

 

Zdravím můžu se zeptat ohledně tvého chování? Nevím, co si mám myslet, když jednou dáváš najevo, kolik máš peněz a že jsi víc než ostatní. A podruhé jsi zase citlivý, skromný a dáváš rady, co nemá mládež dělat (kouřit, pít,…). Co je pro tebe věští priorita to první nebo to druhé? Jaký jsi doopravdy? Díky za odpověď. (Jirka Schmidt)

 

Jedno je venované tým, ktorí majú na mňa nervy a druhé je venované luďom, ktorých chcem motivovať a ktorých naozaj zaujímam.

 

Rodné město: Kroměříž nebo Piešťany? (Radek Kristek)

 

Kroměříž.

 

Ako máš nastavený tréning ak teda trénuješ pravidelne a čo za doplnky užívaš? (František Bubak)

 

Snažím sa zhodiť 10 kíl, ale zanechať svalovú hmotu. Takže veľa kardia, bielkovín a čo najmenej sacharidov. Neni to také ľahké, ale snažím sa.

 

Má niekedy Rytmus chuť zasa robiť undergroundovú hudbu? (Filip Chomják)

 

Tak tomu ver!

 

Ak by neexistoval hudobný žáner Hip-Hop, rap, dokázal by si v hudbe niečo dokázať? Robil by si hudbu? Myslíš, že by si dokázal preraziť? Skúšal by si sa stať superstáristom alebo spevákom? (Michal Pišny)

 

Pozri, môj foter a celá jeho rodina sú muzikanti. Každý cigán miluje muziku. Keď som začínal s hudbou, tak som nerozmýšlal, že z toho niečo bude. Proste to zasiahlo môj život a venujem tomu čas každý deň. Superstar je rýchla a krátka cesta. Televízny projekt, ktorý vyrobí z teba rýchlokvasenú hviezdičku postavenú na prespievaných pesničkách. Či by som sa dokázal presadiť? Asi áno, pretože som dosť súťaživý.

 

Rytmus: Na underground sa hrajú iba preto, aby ospravedlnili svoj neúspech. (Rozhovor)

 

Čo bolo v tom poldecáku, čo si vypil v klipe Sobota-Stoprocent? A aká bola spolupráca s Poliakmi? (Martin Francuz Medveď)

 

Voda. Poliakov mám rád, je to taký tvrdý a robotný národ ako my.

 

Sorry, ale mňa nezajíma to, koľko dvihneš a prečo cvičíš, ale veľmi by mi pomohlo, keby si mi povedal ako bojuješ s tým, že každý na teba kydá a pritom ti všetci závidia. Aj ja mám okolo seba takých drblých ľudí a už ma to nebaví. (Timka Dohnanska)

 

Nemám pocit, že všetci kydajú, to máš zbytočnú schízu. Veď som dlhé roky jeden z najpredávanejších a najvyťaženejších interpretov. Tieto rečičky sú iba také prdy, ktoré sa po niekoľkých sekundách rozplynú.

 

Aký názor máš na rómsku komunitu, tak všeobecne? (Vdalko Mičudko)

 

Podobný, ako aj na bielych. Aj medzi bielymi su bezdomovci alebo politici, ktorí rozkradli tento štát o neskutočné peniaze. Medzi bielymi sú tiež všetlijaké vagabundské skupiny, ktoré ožobračili bielych podnikateľov o rodiny, peniaze, podniky. Neskutočné miliardové úniky na dpháčkach, ktoré robia gádže. Rôzne pedofilné kauzy, utýrané deti. Lenže ja nie som rasista, takže sa nenamotávam a nehádžem nikoho do jedného mecha. Poznám ako cigánov, tak aj bielych - slušných a neslušných. Ak je biely alebo cigán kokot, tak sa s ním nebavím.

 

Ahoj, Patriku. Máš nějaké informace o nové řadě Hlasu ČeskoSlovenska? A pokud ano, chystáš se zase do poroty? Díky moc za informace a měj se fajně. (Martin Lutter)

 

Jedine za 150 000eur, inak to nemá význam pre mňa.

 

Zajímalo by mě, jak moc tě změnila sláva, peníze a to že si známá osobnost? Jaký jsi byl, když jsi byl mladý? Patřil si k hodným, nebo spíš k těm druhým? A co třeba plánuješ do. (Katarina Kotlárová)

 

Zmenil som sa celý a ešte sa aj budem meniť. Ale myslím, že to nie je slávou, ale životom a rôznymi situáciami. Hlavne, keď som sa stal známejším, tak sa začali meniť ludia okolo mňa. Ako mladý som bol výkvet a provokatér, ktorý ale v živote nebol zákerný. Moje plány? Práca relax a zas to isté dokola.

 

Krypl Rytmus. (Rostislav Shejbal)

 

Typická ukážka chudáčika, ktorý lajkne moju stránku len preto, aby si mohol na mne vyhoniť. Rostislav Jebal, je mi ťa lúto, ale svojim spôsobom chápem tvoj smútok. Nahnevaný možeš byť len sám na seba.

 

Nejoblíbenější rappeři z aktuální USA scény? (Cíba Baron Wayne)

 

Jay Z, Kanye West, Drake, Ross, French Montana, skoro všetci úspešní. Nemám jedného, je ich vážne moc.

 

Rytmo jaký máš názor na marihuanu? Kouříš ji? Přijde ti to jako droga nebo ne? (Roman Raper Peléšek)

 

Nemám dobré skúsenosti, keď spolupracujem s ľuďmi, ktorí húlia. Väčšinou ma brzdia a nedá sa s nimi komunikovať. To máš ako keby si spolupracoval s najebaným, je to dosť podobné. Navyše si myslím, že najebaný alebo zhúlený rodič nie je dobrý príklad. Je to každého vec, ale do môjho sveta si feťákov, alkoholikov a zhúlencov nepustím.

 

Pokud rodiče jejich dítě v dětství psychicky terorizujou, má jim dát dotyčný šanci, když se ozvou po 10 letech a chtějí si hrát na starostlivou rodinu? (Renata Tisha Morávková)

 

Daj im šancu, odpusť. Nie je dobré v sebe nosiť hnev.

 

Kto sa podľa teba najlepšie oblieka, samozrejme okrem teba na Česko-Slovenskej scéne? (EL Fenomen)

 

Dara a Miloš Bubán

 

Chýba ti niekedy tatko? (Jožinka Babić)

 

Nechýba.

 

Aké si mal prvé auto ? (Lukáš ヅ Rendvansky)

 

Mercedes S-Class.

 

Rytmus: Na underground sa hrajú iba preto, aby ospravedlnili svoj neúspech. (Rozhovor)

 

Koľko si dostal za Tatra Academy? (Alexander Turanský)

 

Toľko, koľko by si vypýtal každý s mojim statusom a levelom. Čiže na rok 2013 mám zarobené. :-)

 

Snažím se dělat rap, ale lidi se mi smějou. Co mám dělat?? (Jaroslav Smetana)

 

Buď sa na to vyjeb, alebo rob to, čo ťa robí šťastným a nikoho si nevšímaj. Horšie by bolo, keby plakali.

 

S ktorým producentom si bol najviac spokojný, resp. s ktorým sa ti najlepšie spolupracovalo a podľa teba bol najlepší po hudobnej stránke? (An Drej)

 

Je ich veľla. Všetkých, s ktorými som spolupracoval, si vážim.

 

Tvoj najväčší osobný a zároveň aj pracovný úspech v kariére? (Daniel Krzysztof Glod)

 

Stále na to čakám, toto je stále nič brácho.

 

Kolikrát týdně chodíš do fitka? (Štěpán Strouhal)

 

4-5krát.

 

Rytmus: Na underground sa hrajú iba preto, aby ospravedlnili svoj neúspech. (Rozhovor)

 

Vedel by si po ukončení hudobnej kariéry pokračovať napríklad v sponzorovaní nejakého hudobného talentu, ktorého si vezmeš pod seba? Lebo mám pocit, že aj keď mám talent, je ťažko ho presadiť bez lóvov. Čo ty na to? Slovenský rap bez teba bude shit. A ja nebudem mať čo počúvať, tak ostáva len počúvať samého seba. Haha. (Emil Báro Kubas)

 

Snaž sa preraziť tak, aby si pomoc od nikoho nepotreboval. Ak nemáš na štúdio, tak si špor. Dnes je doba, kedy možeš nahrať klip aj na telefon a jebnúť ho na net. Ja som takú možnosť nemal. Nesťažuj si to, to nie je dobrá vlastnosť. Presadiť sa dá, ale músíš byť medzi tými všetkými jedinečný.

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
NAHOR
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie články
Teraz
24 hod
7 dní
30 dní
Viac z témy refresher
Viac článkov
Sponzorované články
Viac článkov
Ďalšie news viac news
Mohlo by ťa zaujímať
Prejsť na úvodnú stránku
Dnes populárne články
Vegan Kiosk fotkou pracovníčky bez podprsenky rozdelil Slovákov: jedným prekáža sexizmus, iní si nič zvláštne nevšimli Vegan Kiosk fotkou pracovníčky bez podprsenky rozdelil Slovákov:…
Raperka Sima pridala na Instagram fotku, kde jej otec dáva ako malej pusu. Sociálna sieť jej za to dala shadowban Raperka Sima pridala na Instagram fotku, kde jej otec dáva ako malej…
Taxikár z Bratislavy: Keď niekedy pôjdete Boltom a uvidíte cenu 2,90 €, zamyslite sa, čo je za tým. Zdierajú vodičov (Rozhovor) Taxikár z Bratislavy: Keď niekedy pôjdete Boltom a uvidíte cenu 2,90…
Mia Khalifa sa rozvádza a je znovu slobodná. Zahltili ju nechutné sexuálne návrhy od fanúšikov, ktorých musí húfne blokovať Mia Khalifa sa rozvádza a je znovu slobodná. Zahltili ju nechutné…
Vášnivý sex už v prvej polhodine. Too Hot To Handle na brazílsky spôsob je ako swingers párty poháňaná frustráciou Vášnivý sex už v prvej polhodine. Too Hot To Handle na brazílsky…
Ženy sa tešia vedľajšiemu účinku vakcíny proti koronavírusu. Po Comirnaty sa im vraj zväčšili prsia Ženy sa tešia vedľajšiemu účinku vakcíny proti koronavírusu. Po…
Domov
Zdieľať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Zatvoriť